اخبار

رشد بیش از ۱۰۰ درصدی اتر در سال ۲۰۲۰؛ سه برابر بهتر از بیت کوین!

طی سال جاری، بهای اتر، ارز شماره دو بازار ارزهای دیجیتال دوبرابر شده است. این افزایش قیمت سبب شده است تا اتر عملکردی بسیار بهتر از بیت کوین داشته باشد.

به نقل از کوین دسک، با توجه به افزایش جریان ورودی سرمایه به صرافی‌ها، اتر روز پنج‌شنبه (۲ مرداد) به بیشترین قیمت خود طی پنج ماه گذشته و رقم ۲۸۹ دلاری دست یافت.

در زمان نگارش این خبر، قیمت اتر در محدوده ۲۸۳ دلار است. اتر از ابتدای سال جاری میلادی تا به اینجا رشدی ۱۱۷ درصدی داشته است.

از سوی دیگر، رشد اتر از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون بیش از سه برابر بیشتر از رشد ۳۴ درصدی قیمت بیت کوین در بازه مشابه بوده است. بیت کوین در حال حاضر در محدوده ۹,۵۷۱ دلاری معامله می‌شود.

رشد قیمت اتر و بیت کوین از ۱ ژانویه ۲۰۲۰
رشد قیمت اتر و بیت کوین از ۱ ژانویه ۲۰۲۰

یهان چو (Jehan Chu)، هم‌بنیان‌گذار و یکی از اعضای هیئت‌مدیره شرکت هنگ‌کنگی کِنِتیک (Kenetic)، طی مصاحبه‌ای اظهار داشت که عامل رشد قیمت اتر افزایش کاربرد عمومی و افزایش توجهات پیرامون معاملات حوزه امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) بوده است.

با افزایش فعالیت‌ها و تراکنش‌ها در شبکه اتریوم، متوسط هزینه تراکنش این ارز دیجیتال نیز به بیشترین سطح خود از اوت ۲۰۱۸ (مرداد ۹۷) رسیده است.

همچنین، به نظر می‌رسد به‌روزرسانی بزرگ اتریوم ۲.۰ که به‌زودی سازوکار اثبات کار را با اثبات سهام جایگزین خواهد کرد، عامل مهم دیگری در افزایش فشار خرید در بازار اتر است.

سهام‌گذاری به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال خود را در اختیار شبکه قرار دهند و به تأمین امنیت شبکه کمک کنند. در ازای این کار سودی با عنوان سود سهام‌گذاری به وی تعلق خواهد گرفت.

داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که طی سال جاری، تعداد آدرس‌هایی که ۳۲ اتر نگهداری می‌کنند، بیش از ۱۲ درصد بیشتر شده است. در اتریوم ۲.۰، کمترین میزان موجودی موردنیاز برای اعتبارسنجی ۳۲ اتر است. این داده‌ها از افزایش تمایل سرمایه‌گذاران به کسب سود از نوع جدید درآمد در این شبکه حکایت می‌کند.

پس از رویداد هاوینگ در ۱۲ مه (۲۳ اردیبهشت)، انتظار می‌رفت که بیت کوین به رشدی چشمگیر دست پیدا کند. با این حال، قیمت بیت کوین مدت‌ها است که در بازه‌ای بین ۹,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار گیر افتاده است.

منبع: Coindesk

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید