اخبار

اگر قیمت اتریوم به بالای ۳۸۰ دلار برسد، از سقوطی شدید دور خواهد ماند

قیمت اتریوم روز گذشته تا محدوده‌ای پایین‌تر از حمایت ۳۶۵ دلار کاهش یافت، اما این کاهش قیمت مدت زیادی طول نکشید و کمی بعد با احیای قیمت به ۳۷۵ دلار رسید. این در حالی است که به‌عقیده برخی از تحلیل‌گران، اگر قیمت ارز شماره دو بازار از ۳۸۰ دلار عبور نکند، باید منتظر یک موج نزولی دیگر باشیم.

به گزارش نیوزبی‌تی‌سی، روز گذشته، کاهش قیمت اتریوم باعث شد تا بهای هر واحد از این ارز دیجیتال از ۳۷۰ دلار و پس از آن از ۳۶۵ دلار نیز عبور کند. این سقوط در نهایت نه تنها در حمایت ناحیه ۳۶۰ دلار متوقف شد، بلکه روند احیای قیمت هم از همین ناحیه آغاز شد.

پس از آغاز روند احیا، قیمت اتریوم ابتدا از مقاومت ۳۶۵ دلار و سپس از ۳۶۸ دلار عبور کرد و در نهایت موفق شد تا خط روند نزولی مهمی را در نمودار یک‌ساعته و در محدوده ۳۷۲ دلار بشکند. در حال حاضر هر واحد اتر با قیمت ۳۷۴ دلار معامله می‌شود. این ناحیه بالاتر از میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

شایان ذکر است که مقاومت در محدوده ۳۸۰ دلار با قدرت عمل می‌کند، با این حال اتریوم توانسته است اوجی نزدیک به ۳۸۰ دلار ثبت کند. پس از ثبت این اوج، شاهد اصلاح قیمت بودیم. در حال حاضر محدوده اصلاحی ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی نیز در نزدیکی ۳۷۶ دلار شکل گرفته است. این محدوده در اصلاح قبلی شکل گرفته است.

پراهمیت‌ترین حمایت برای اتریوم، ناحیه‌ای نزدیک به ۳۷۰ دلار است. در این محدوده خط روند صعودی شکل گرفته است و به سطح اصلاحی ۵۰ درصدی فیبوناچی هم نزدیک است. این ناحیه از جهش ۳۶۰ دلار به ۳۸۰ دلار شکل گرفته است.

همان طور که پیش‌تر به آن اشاره کردیم، مقاومت ۳۸۰ دلار، پراهمیت‌ترین مقاومتِ پیش روی خریداران بازار است. اگر آنها بتوانند این مقاومت را بشکنند، احتمال شروع یک روند صعودی پایدار وجود خواهد داشت.

اگر اتریوم در شکستن ۳۸۰ دلار شکست بخورد، ممکن است روند نزولی خود را ادامه دهد. در این راه، ۳۷۲ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه، نزدیک‌ترین حمایت خواهد بود.

اصلی‌ترین حمایت نیز ۳۷۰ دلار است. با سقوط قیمت اتریوم به زیر این حمایت، احتمال سقوط شدیدتر نیز وجود دارد. پس از ۳۷۰ دلار، نزدیک‌ترین حمایت ۳۶۰ دلار است. اگر این حمایت نیز شکسته شود، قیمت اتریوم می‌تواند در کوتاه‌مدت تا ۳۵۰ دلار نیز پایین بیاید.

شاخص مکدی (MACD)، در تایم فریم یک‌ساعته با سرعت بیشتری در حال ورود به ناحیه نزولی است. شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم ساعتی در محدوده‌ای زیر سطح ۵۰ قرار دارد. حمایت اصلی اتریوم ۳۷۰ دلار و پراهمیت‌ترین مقاومت ۳۸۰ دلار است.

منبع: newsbtc

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید