اخبار

خالق بازار دوج کیست؟ تاثیر ایلان ماسک بر بازار دوج کوین

ایلان ماسک (elon musk) یک سرمایه‌دار با میلیاردها دلار دارایی است که با توییت‌های خود توانسته است قیمت دوج را تحت تاثیر قرار دهد. تا به حال هیچ کسی پیدا نشده است که توییت او تا این حد بر روی قیمت این ارز دیجیتال تاثیر گذاشته باشد.

دوج کوین (Doge coin) در هفته گذشته تا ۱۲ درصد به طور روزانه رشد داشته است. که رشد روزانه باعث شده است در مجموع در طول این هفت روز تا ۴۸ درصد افزایش قیمت داشته باشد.

بسیاری هستند که بر این باورند که این افزایش قیمت دوج به دلیل توییتی است که در شبکه‌های اجتماعی توسط یک شخص میلیاردر با نام ایلان ماسک منتشر شده است.

ایلان ماسک  قرار است دوباره در یک برنامه زنده حضور پیدا کند و در مورد ارزهای دیجیتال صحبت کند. لازم به ذکر است که به دلیل فعالیت‌های او در بازار دوج کوین از ایلان ماسک به عنوان پدر دوج یاد می شود.

علاقه این میلیاردر به ارزهای دیجیتال به سال قبل باز میگردد. اما به نظر میرسد که در سال جاری یعنی سال ۲۰۲۱ میلادی علاقه او به ارزهای دیجیتال دو برابر شده باشد.

این علاقه را می توان از فعالیت های او در شبکه های اجتماعی متوجه شد. یکی از شرکت های ایلان ماسک که با نام شرکت تولید خودروی تسلا (electric car maker tesla) شناخته میشود بیت کوین را از سال گذشته مورد استفاده قرار داده است.

او بر این باور است که بلاک چین می تواند آینده تجارت در دنیا را تحت تاثیر قرار دهد و برای همین توجه ویژه‌ای به بازار ارزهای دیجیتال مانند دوج کوین و بیت کوین و حتی اتریوم دارد.

 

اما خروجی توییت ایلان ماسک در مورد دوج چیست؟

در حالی که دوج کوین به عنوان یک شوخی ایجاد شد، در حال حاضر تبدیل به یک ارز دیجیتال واقعی شده است. این حرفی است که ایلان ماسک در مصاحبه خود در ماه فوریه ۲۰۲۱ میلادی ذکر کرد.

به نظر می‌رسد که بازار ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاران به حرف های ایلان ماسک اهمیت زیادی می‌دهند. زیرا که چند مطالعه صورت گرفته نشان داده است که توییت او در مورد این ارز دیجیتال باعث افزایش قیمت آن شده است.

در ژانویه سال ۲۰۲۱ میلادی یعنی زمستان سال قبل بود که موسسه تحقیقاتی بلاک چین مطلبی را منتشر کرد که در آن گفته شده بود چگونه فعالیت‌های ایلان ماسک توانسته است بازار ارزهای دیجیتال را به تکاپو بیاندازد. به گونه‌ای که شش بار فعالیت ایلان در شبکه‌های اجتماعی توانسته است ارزش دوج کوین را بیشتر کند.

علاوه بر این مطالعات موسسه پروتوس (Protos) نشان می‌دهد که ۴ توییت ایلان توانسته است قیمت دوج کوین را با افزایش دو رقمی به صورت درصدی در بازار ارزهای دیجیتال (یعنی بیش از ۱۰ درصد افزایش قیمت دوج) مواجه کند.

توییت های او در مورد بیت کوین و اتریوم نیز ممکن است که باعث تکاپوی بیشتر بازار این دو ارز دیجیتال شود. به نظر می‌رسد که دوج کوین به شبکه‌های اجتماعی بسیار حساس است و به وقت آمریکا از توییت‌ها و فعالیت‌های صورت گرفته در شبکه‌های اجتماعی متاثر می‌شود و به طور مداوم افزایش قیمت پیدا می‌کند.

باید دید که مصاحبه شنبه شب ایلان ماسک بر روی ارزش دوج کوین تاثیر خواهد گذاشت یا نه.

جالب است بدانید این مصاحبه‌ها حتی بر روی قیمت انواع توکن غیر قابل تعویض نیز در ماه مارس تاثیر گذاشت و ارزش NTF ها از آن زمان به آرامی با تغییر مواجه بوده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید