اخبار

اثر سو هک حساب های توییتری بر قیمت بیت کوین

در پی هک گسترده حساب‌های توییتری و ایجاد شدن فضای تردید در بین سرمایه‌گذاران بیت کوین، قیمت این ارز دیجیتال با حدود ۲٪ درصد کاهش به مرز ۹,۰۰۰ دلار رسید.

 

کاهش 2 درصدی قیمت بیت کوین
کاهش ۲ درصدی قیمت بیت کوین

 

شب گذشته (چهارشنبه)، در اتفاقی بی‌سابقه ده‌ها حساب کاربری بزرگ در توییتر ازجمله چانگ‌پنگ ژائو، ایلان ماسک، جاستین سان، بیل گیتس، وارن بافت، جف بزوس، صرافی بیتفینکس و … با هدف سرقت بیت کوین و ارزهای دیجیتال هک شد. در تمام این حساب‌ها توییتی به انتشار رسید که کاربران را تشویق می‌کرد تا به یک آدرس، بیت کوین واریز کنند و «دو برابر آن را پس بگیرند.» مهاجمان موفق شدند با این ترفند، بیش از ۱۲.۸ بیت کوین (معادل حدود ۱۲۰,۰۰۰ دلار) به دست بیاورند.

موج منفی این جریان، علاوه‌بر اینکه باعث سقوط ۴ درصدی سهام توییتر شد، روی بازار بیت کوین هم تأثیرگذار بود.

شب گذشته بیت کوین در تلاش بود از مقاومت مهم ۹,۳۰۰ دلاری عبور کند که این اتفاق همه چیز را تغییر داد. بیشتر تحلیل‌گران پوشش اخبار هک از سمت رسانه‌های بزرگ را به کاهش قیمت بیت کوین ربط می‌دهند. به‌گفته آنها، در اخبار منتشرشده، از بیت کوین به‌عنوان «ارزی که برای فعالیت‌های مجرمانه کاربرد دارد» یاد شده است.

پلن‌بی (PlanB)، تحلیل‌گر نام آشنای بیت کوین در توییتی نوشت:

پوشش رسانه‌های جریان اصلی از این هک و نقض حریم خصوصی: «کلاهبرداری بیت کوین»، «کلاهبرداری بیت کوین»، «کلاهبرداری بیت کوین»…

همچنین، نگرانی از فشار نهادهای قانون‌گذار بر بیت کوین پس از این هک می‌تواند سرمایه‌گذاران را به فروش بیت کوین مجاب کرده باشد.

در حال حاضر هر واحد بیت کوین با قیمت حدود ۹,۱۰۰ دلار معامله می‌شود. وضعیت برای آلت کوین‌ها بدتر است و هر کدام از ۱۰ ارز دیجیتال برتر بازار طی ۲۴ ساعت اخیر به‌طور میانگین حدود ۴٪ افت قیمت را تجربه کرده‌اند.

 

کاهش قیمت 4درصدی برخی آلت کوین ها
کاهش قیمت ۴درصدی برخی آلت کوین ها

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید