اخبار

افزایش باورنکردنی قیمت دوج کوین

ارزش دوج کوین (Dogecoin) در طی یک روز به دو برابر رسیده است. این در حالی است که ارزش YTD رشد ۵۰۰۰ درصدی را در طی سال گذشته نشان می‌دهد. اما بیت کوین علی رغم رشد خود، تا این میزان رشد را (که دوج‌کوین داشته است)، تجربه نکرده است.

ارز دیجیتالی که بسیاری از فعالان بازار کریپتو روی آن سرمایه گذاری کرده بودند، در طول یک سال حدود ۱۲۸۰۰ درصد رشد داشته است و به احتمال زیاد بسیاری از این رشد قیمت دوج کوین, میلیونر یا میلیاردر شده اند.

قیمت دوج کوین که یک آلت کوین meme based است در مدت ۲۴ ساعت به دو برابر رسید و به بالاترین میزان ارزش خود تا به حال یعنی ۰.۳۶ دلار رسیده است.

 

دوج همه ارزهای دیجیتال دیگر را پشت سر گذاشته است.

نمودار قیمت دوج کوین
نمودار قیمت دوج کوین در تایم فریم ۴ ساعته

بازار تریدینگ ویو نشان می‌دهد که ارزش دوج کوین در مقایسه با دلار آمریکا نسبت به ۱۶ اوریل سال جاری بیشترین رشد را در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال داشته است.

با این رشد غیر قابل پیش بینی، دوج کوین همچنین توانسته است از نظر ارزش بازار در رتبه ۸ ام در بین سایر ارزهای دیجیتال با توجه به حجم بازار قرار بگیرد.

در حال حاضر این ارز دیجیتال توانسته است لایت کوین و چین لینک و نیز یونی سواپ را پشت سر بگذارد.

در زمان نوشتن این متن، یک دوج در حدود ۰.۳۵ دلار امریکا ارزش دارد که ۹۵ درصد نسبت به روز گذشته، ۵۰۰ درصد نسبت به هفته گذشته و ۵۰۰۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

نسبت به چنین روزی در سال ۲۰۲۰ ما شاهد رشد ۱۲۸۰۰ درصدی داج کوین هستیم. حتی بسیاری از تریدرهای حرفه‌ای نیز پیش بینی چنین رشدی را نمی‌کردند.

یکی از آن‌ها می گوید: “این اولین ارز دیجیتال است که به دلیل عدم سرمایه گذاری بر روی آن نتوانستم سود کنم. محبوب ترین ارز دیجیتال در همه زمان‌ها که در سال ۲۰۱۷ زندگی من را متحول کرد. خوش بحال شما که روی آن سرمایه گذاری کرده اید.” “اسکات ملکر در توییت خود چنین می‌گوید”

 

ترکیه مبادلات ارز دیجیتال را ممنوع می‌کند.

بازگشت تاریخی دوج کوین و بسیاری از آلت کوین‌ها (با افزایش قیمت) باعث شد که بیت کوین به عنوان بزرگ ترین ارز دیجیتال در بازار شاهد ارزشی در حدود ۶۱ هزار دلار باشد.

نمودار قیمت بیتکوین
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم ۴ ساعته

البته نوسان قیمتی در این ارز دیده شد و حتی ما شاهد کاهش ارزش ۲.۸ درصدی بیت‌کوین بودیم.

در حال حاضر بیت کوین حدود ۵۲ درصد بازار را در اختیار دارد و در هفته گذشته تا حدودی کاهش قیمت داشته است. تحلیل‌گران بر این باور هستند که پیک بعدی بیت کوین در تابستان خواهد بود.

ممنوعیت مبادلات ارز دیجیتال که توسط بانک مرکزی ترکیه اعمال شد باعث کاهش ارزش ارزهای دیجیتال و حرکت رو به بالای بازار گردید.

“تصور بر این است که استفاده از ارز دیجیتال در پرداخت‌ها و مبادلات باعث زیان طرفین در مبادلات می‌شود و علاوه بر فاکتورهای ذکر شده در بالا، انجام مبادلات با ارزهای دیجیتال، روش‌های معمول انجام معاملات تجاری در ترکیه را زیر سوال خواهد برد و باعث کاهش اعتماد به ابزارها و متدهای معمول انجام مبادلات تجاری خواهد گردید.”

رویترز می‌گوید: همچنین نشانه‌هایی از سرد شدن بازار اتر که به حدود ۲۴۰۰ دلار (پس از رسیدن به قیمت حدود ۲۵۰۰۰ دلار ) رسیده است دیده می شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید