ارزهای دیجیتال

رشد ۴۰ درصدی قیمت ریپل در یک هفته؛ آیا می‌توان به ۰.۵۰ دلار رسید؟

قیمت ریپل از سطوح کلیدی مقاومت، همچون ۰.۳۰ دلار عبور کرده است تا مانند بیت کوین شگفتی‌آفرین شود.

پس از افت ناگهانی و شدید چند روز گذشته، اکنون شاهد بهبود اوضاع در اغلب بازارهای ارز دیجیتال هستیم. در این سقوط شدید، بیت کوین طی فقط چند دقیقه ۱,۴۰۰ دلار سقوط کرد و به ۱۱,۰۰۰ دلار رسید. این امر موجب لیکوئیدشدن (از دست رفتن سرمایه) ۱ میلیارد دلار قرارداد آتی بیت کوین شد.

با این حال، طی چند روز اخیر، یکی از بهترین عملکردها مربوط به توکن ریپل بوده است که طی ۷ روز گذشته، ۴۰ درصد افزایش قیمت داشته است. علاوه بر این، این توکن نسبت به کمترین قیمت خود طی چند ماه گذشته، با صعودی ۷۰ درصدی توانسته به ۰.۳۰ دلار دست یابد.

cryptocurrencies-market-chart
وضعیت بازار ارزهای دیجیتال

 

رشد ۷۰ درصدی ریپل تا مقاومت مهم ۰.۳۰ دلاری

روز ۱۹ ژوییه (۲۹ تیر)، قیمت ریپل توانست مقاومت ۰.۱۸۵ دلاری را تبدیل به حمایت کند. پس از آن این آلت کوین میانگین‌های متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه را نیز فتح کرد و با رشدی ۷۰ درصدی با تمام قدرت به سمت محدوده ۰.۳۰ دلار شتافت.

نمودار یک روزه جفت ارز ریپل-تتر
نمودار یک روزه جفت ارز ریپل-تتر

با توجه به این نمودار، احتمال ادامه مسیر صعودی در کوتاه‌مدت برای ریپل بسیار بعید به نظر می‌رسد. سطح ۰.۳۰ دلار منطقه مقاومت سرسختی است که با یک تلاش شکسته نمی‌شود، خصوصا با توجه به جهش قابل‌توجه اخیر قیمت ریپل.

 

سطوح مهم

عبور از میانگین‌های متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه، ریپل را در مسیری صعودی قرار داده است و بهتر است برای سرمایه‌گذاری از مواقعی که روند اندکی افت می‌کند استفاده کنید.

علاوه بر این، با توجه به افت شدید روز شنبه، قیمت ریپل پیش از این نیز با سطح حمایت ۰.۲۴۵ دلاری تماس داشته است و احتمال تماس دوباره صفر نیست. مناطق مهم برای حمایت ریپل (و البته مهم برای فرصت خرید) بین ۰.۲۰۷۵۰ تا ۰.۲۱۲۵۰ دلار و همچنین ۰.۲۴۲۵۰ تا ۰.۲۴۷۵۰ دلار قرار گرفته‌اند.

راهنمای سایت‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال:

  • روش خرید و فروش ارز دیجیتال در Binance
  • آموزش پلتفرم معاملاتی Coinex
  • روش خواندن نمودارهای تحلیل تکنیکال
  • آموزش مقدماتی معامله‌گری در بازارها

در صورت عبور روند از ۰.۳۰ دلار، مقاومت بعدی بین ۰.۴۶ تا ۰.۵۰ دلار شکل می‌گیرد. مشابه وضعیت حال حاضر، جهش بعدی ریپل احتمالا در این مناطق مقاومت توقف‌هایی خواهد داشت.

 

عبور ریپل از مقاومت کلیدی

نمودار یک روزه ریپل-بیت کوین
نمودار یک روزه ریپل-بیت کوین

با توجه به نمودارها، وضعیت جفت‌ارز ریپل-بیت کوین برای بیش از دو سال روندی نزولی داشت و حتی نتوانست از پس حفظ حمایت مهم ۰.۰۰۰۰۲۴۰۰ ساتوشی برآید.

با این حال، ریپل در اقدام اخیر خود توانست از سد این مانع عبور کند و تا منطقه بعدی مقاومت در ۰.۰۰۰۰۲۸۰۰ ساتوشی پیش برود. با این حال، با توجه به شدت رشد قیمت که خطی نسبتا عمودی را شکل داده است، احتمال عبور از مقاومت جدید چندان زیاد نیست.

سطوح مهمی که باید حفظ شوند میانگین‌های متحرک ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه هستند که ریپل توانست آن‌ها را بشکند و اکنون باید این سطوح را به‌عنوان حمایت تائید کند. این سطوح هم‌راستا با حمایت کلیدی در ۰.۰۰۰۰۲۴۰۰ ساتوشی هستند.

 

سناریوهای محتمل برای جفت‌ارز ریپل-بیت کوین

نمودار یک روزه ریپل-بیت کوین
نمودار یک روزه ریپل-بیت کوین

محتمل‌ترین سناریو برای این جفت‌ارز، اصلاحی تا منطقه ۰.۰۰۰۰۲۴۰۰ ساتوشی است.

 

چنین اصلاحی هم‌راستا با اصلاح کلی بازارهای رمزارز است و می‌تواند به سلامت بازار کمک کند.

اگر قیمت ریپل نتواند از مقاومتی که بین ۰.۰۰۰۰۲۸۰۰ تا ۰.۰۰۰۰۲۹۰۰ ساتوشی شکل گرفته عبور کند، سطح مهم بعدی را باید بین ۰.۰۰۰۰۲۲۰۰ تا ۰.۰۰۰۰۲۴۰۰ ساتوشی در نظر گرفت. در طول سال ۲۰۱۹ و نیمه اول سال ۲۰۲۰، قیمت ریپل توانست حمایت ۰.۰۰۰۰۲۴۰۰ را حفظ کند. بازپس‌گیری و تائید این سطح برای حمایت، ضامن ادامه روند صعودی خواهد بود.

در مرحله بعد، ریپل با ۰.۰۰۰۰۳۷۰۰ ساتوشی مواجه خواهد شد. سناریوی دوم عبور ساده و راحت از مقاومت ۰.۰۰۰۰۲۸۰۰ ساتوشی است.

نمودار یک روزه ریپل-بیت کوین
نمودار یک روزه ریپل-بیت کوین

البته، چنین سناریویی چندان محتمل نیست زیرا قیمت ریپل فقط یک بار برای عبور از این مقاومتِ سرسخت تلاش کرده است.

با این حال، اگر شکست مقاومت ۰.۰۰۰۰۲۸۰۰ ساتوشی اتفاق بیفتد و این سطح تبدیل به حمایت شود، سومین کوین برتر بازارهای رمزارز از نظر ارزش بازار، می‌تواند سطح ۰.۰۰۰۰۳۷۰۰ را به‌عنوان هدف بعدی در نظر داشته باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید