اخبار

گزارش روزانه بازار سهام (شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹)

شاخص بورس تهران امروز با رشد ۸  هزار واحدی عدد ۱ میلیون و ۶۲۱ هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افت ۱.۸ هزار واحدی به عدد ۴۶۴ هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن ۱۴ میلیارد سهم طی ۲.۳ میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از ۲۰۶۷۸ میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد ۰.۵۲ درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز در حالی کار خود را اغاز نمود که در روز گذشته شاهد عرضه ۱۸ میلیونی بانک ملت،۱۱۴۲ میلیونی بانک صادرات و ۳۸۴ میلیونی بانک تجارت از سوی دولت بودیم. شروع بازار امروز با افزایش تقاضا در اغلب نمادهای موجود در بازار بود ولی رفته رفته بر شدت عرضه ها افزوده و از شدت تقاضاها کاسته شد. این شدت عرضه ها به حدی بودی که بعضی نمادها همچون وتجارت، فولاد و … از صف خرید به صف فروش رسیدند به عبارتی اختلاف قیمت پایین و آخرین معامله سهم ها انچنان زیاد بود که نمادها در قیمت روزهای آتی مورد معامله قرار می گرفتند. هرچه به پایان بازار نزدیک می شدیم شاهد بهبود در وضعیت معاملات بودیم. لازم به توضیح است که کندی هسته معاملات هم در روند معاملات امروز بی تاثیر نبود. اختلاف شاخص کل هم وزن و شاخص کل بیانگر تقاضا بیشتر در شرکت های با ارزش بازار بالاتر نسبت به شرکت های با ارزش بازار پایین تر می باشد.

در نمادهای سیمانی همچنان شاهد افشای اطلاعات در خصوص افزایش نرخ هستیم. نماد غبشهر همچنین امروز از افزایش نرخ خود خبر داد. شرکت ایران ترانسفور(بترانس) از افزایش سرمایه مازاد تجدید ارزیابی ها و شرکت صنایع کاغذ سازی کاوه(چکاوه) از افزایش سرمایه ۱۸۰ درصدی از محل مطالبات حال شده و آورده نقدی خبر داد.

ارزش خالص معاملات بورس ۲۰۶۷۸ میلیارد تومان بوده است و ارزش صفوف خرید در پایان بازار ۴۳۲۹ میلیارد تومان می باشد. مادامیکه ارزش خالص معاملات همراه با صفوف خرید بیش از ۹۰۰۰ میلیارد باشد می توان انتظار بازار پویا و عدم ریزش شدید را از بازار داشت.

 

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کل شاخص هم وزن سود خالص(میلیارد تومان)
۱.۶۲۱.۳۶۷ ۴۶۴.۵۲۹ ۱۸۳.۹۴۷
درصد رشد شاخص کل درصد رشد شاخص هم وزن درصد رشد سود خالص
۰.۵۲ ۰.۳۹- ۰.۳
حجم معاملات(میلیارد سهم) ارزش معاملات(میلیارد تومان) ارزش بازار(میلیارد تومان)
۱۴ ۲۰۶۷۸ ۶.۰۸۰.۵۹۶
P/E P/S P/B
۳۲.۷۱ ۶.۵۹ ۱۲.۵۶

 

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات(میلیون) ارزش معاملات(میلیارد) قیمت پایانی(ریال) درصد تغییرات قیمت قیمت آخرین معامله(ریال)
فولاد ۵۶۴ ۹۵۴۸ ۱۶۹۱۰ ۱.۹ ۱۶۹۷۰
فملی ۲۸۷ ۸۸۴۹ ۳۰۸۲۰ ۱.۱-  ۳۰۲۴۰
وتجارت ۲۳۴۶ ۷۱۵۸ ۳۰۵۰ ۰.۳- ۳۰۵۰
وبصادر ۲۰۶۹ ۶۷۵۹ ۳۲۷۰ ۴.۷ ۳۲۷۰

 

بالاترین نوسانات قیمتی سهام در روز

نام سهام بالاترین قیمت پایین ترین قیمت درصد تغییرات ارزش معاملات(میلیارد تومان) ارزش بازار(میلیارد تومان
سمگا ۲۳۱۸۷ ۲۰۸۸۰ ۱۱ ۱۵۸ ۶۵۰۳
زاگرس ۱۸۹۲۸ ۱۷۱۲۵ ۱۰ ۳۹ ۴۱۰۰
آ.س .پ ۶۳۶۲۶ ۵۷۵۶۸ ۱۰ ۶۵ ۴۳۹۸۲
قاسم ۱۰۰۳۶۲ ۹۰۸۰۴ ۱۰ ۳۷ ۵۸۴۶

 

نمادهای تاثیر گذار بر شاخص کل بورس

نمادهای تاثیر گذار بر شاخص کل بورس
نمادهای تاثیر گذار بر شاخص کل بورس

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

 

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته
ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

توضیحات : ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

 

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش
مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

 

 

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش
مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

 

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. حسابرس افزایش سرمایه ۶۴ درصدی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان(رتاپ) را تایید کرد.
 2. شرکت مبین وان کیش (اوان) در راستای ایجاد درآمد از فضای مازاد ساختمان این شرکت اقدام به تجهیز یکی از طبقات ساختمان برای اجاره سرور و فضای دیتا سنتر به شرکت صفر و یک پرداز نموده است که این قرارداد به مدت یک سال و در صورت توافق قابل تمدید خواهد بود لازم به توضیح است از محل انعقاد این قرار داد با توجه به امکانات فنی تامین شده درآمد خالصی در حدود ۱۰ میلیارد ریال تا ۲۴ میلیارد ریال سالانه برای شرکت به همراه خواهد داشت.
 3. شرکت سرمایه گذاری خوارزمی(وخارزم) به منظور بررسی شفافیت اطلاعاتی تا ۲۵ تیر ماه به حالت تعلیق درامد.
 4. شرکت گروه صنایع سیمان کرمان(سکرما)  از تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 5. شرکت گروه صنایع سیمان شاهرود(سرود)  از تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 6. شرکت صنایع سیمان غرب(سغرب) از تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 7. شرکت صنعتی بهشهر(غبشهر) از تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محوصلات خود خبر داد.
 8. شرکت صنایع سیمان مازنداران(سمازن) از تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 9. شرکت صنایع سیمان قائن(سقائن) از تغییر بیش از ۱۰ درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 10. بانک سرمایه در نظر دارد ۵ درصد از سهام شرکت بیمه اتکایی ایرانیان(اتکای) به قیمت پایه هر سهم ۲۰۰۰ تومان در تاریخ ۲۱ تیر ماه عرضه نماید.
 11. علی ربیعی: سعی دولت و رئیس‌جمهور این است که شرکت‌های بیشتری در بورس عرضه شوند و اقتصاد ایران به‌صورت شفاف خود را برای همه مردم و همه جهانیان عرضه کند؛ به همین منظور، دستور تسهیل در پذیرش شرکت‌های جدید را دادند و شورای عالی بورس هم مصوبات خوبی در این زمینه تصویب کرده که اثرات آن در ماه‌های آینده به‌خوبی ظاهر خواهد شد.
 12. مدیرعامل کارگزاری صبا تامین دلایل توفیق کانال‌های زرد تلگرامی تحلیل بورسی را وجود جامعه مخاطب سرمایه گذاران کم تجربه و انفعال تحلیلگران معتبر در برابر آن ها ارزیابی کرد.
 13. شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا، رتبه A+ بلندمدت و  A کوتاه‌مدت را به شرکت فولاد مبارکه اصفهان (سهامی عام) تخصیص داد.
 14. سهام شرکت پتروشیمی بندر امام امسال به بازار سرمایه عرضه می‌شود.
 15. مدیرعامل شرکت ابنیه و ساختمان شرکت پدیده شاندیز گفت: عملیات عمرانی ساخت هتل بلند مرتبه این شرکت در پی تحولات راهگشای اخیر در آن و در راستای احیای حقوق سهامدارانش آغاز شد.
 16. رئیس کل بانک مرکزی: از نقدینگی اقتصاد ایران، برای تأمین کسری بودجه استفاده خواهد شد.
 17. قائم مقام مدیر عامل سایپا در فروش و خدمات پس از فروش گروه خودروسازی سایپا گفت: قیمت فروش کوئیک آر پلاس قطعا زیر یکصد میلیون تومان خواهد بود و سری نخست این تولیدات به ثبت نام کنندگان کوئیک واگذار خواهد شد.
 18. با ابلاغیه وزیر نفت، تا پایان مردادماه و به مدت پنج ماه، کف قیمت فروش اتان از ۲۲۰ دلار در تن به ۲۰۰ دلار در تن کاهش یافت.
 19. هیئت عامل بانک مرکزی در جلسه روز جاری خود، نرخ سود سپرده گذاری بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی نزد بانک مرکزی را با ۱ واحد درصد افزایش، ۱۳ درصد تعیین کرد که این تصمیم از روز شنبه ۱۴ تیرماه ۱۳۹۹ اجرا می شود.
 20. مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی غدیر از عرضه اولیه ۶ تا ۷ درصد از سهام نیروگاه گیلان تا پایان تیر و کمتر از ۱۰ درصد نیروگاه هرمز بندرعباس و شرکت برق و انرژی غدیر در بورس تا ۵ ماه آینده خبر داد.
 21. مدیرعامل شرکت فیرمکو (از شرکت‌های تابعه شستا) گفت: در سال ۹۹ بورسی می‌شویم. حسن بورس این است که به شفاف‌سازی حداکثری کمک می کند و این اتفاق در فیرمکو رخ داده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید