کیف پول ارزهای دیجیتال

انواع کیف پول ارزهای دیجیتال

کیف پول آنلاین

کیف پول های آنلاین به شما اجازه می دهند که  Private keyها را در محیط اینترنت ذخیره کنید. در نتیجه، در هر مکان و زمان به سکه های خود دسترسی خواهید داشت. مطرح ترین Wallet Online ها در زیر فهرست شده اند:

کیف پول xapo علاوه بر فضای اینترنت، از cold storage یا حافظه فیزیکی نیز برای ذخیره Private key استفاده می کند.  Online Wallet یا Hot Storage به معنی استفاده از فضای اینترنت برای ذخیره کردن اطلاعات ارز دیجیتال است.
Offline Wallet یا Cold Storage به معنی نگهداری کیف پول و private key در محیط offline است (روی کامپیوتر offline یا روی کیف پول سخت افزاری) . در شکل بالا یک نمونه  Hardware wallet می بینید. هنگامی که با Online walletها کار می کنید، بحث امنیت بسیار مهم است چرا که همیشه امکان به سرقت رفتن اطلاعات کاربر در فضای وب وجود دارد.  Cold starageها به همین  دلیل ارائه شدند تا امکان سرقت سرمایه و اطلاعات توسط هکرها به کلی از بین برود.

در لینک زیر، می‌توانید فهرستی از Wallet ها را برای سیستم عامل ها و دستگاه های مختلف بیاید. همچنین توضیحات لازم در مورد هر کدام از این Wallet ها در این وب سایت داده شده
است (شامل نقاط قوت و ضعف):

bitcoin.org

بعد از باز کردن لینک بالا، صفحه ای به شکل زیر برای شما باز می شود که در آن می توانید کیف پول مد نظر خود را بر اساس معیارهای مشخص شده (سیستم عامل، قابلیت ها) انتخاب کنید:

 

برای شروع، کافیست اشاره گر موس را مانند شکل زیر بر روی کیف پول و سیستم عامل مد نظر ببرید و کلیک کنید (در اینجا ما Bither را انتخاب کردیم) :

 

با انتخاب سیستم عامل، به صفحه دانلود کیف پول هدایت می شویم. در این صفحه فهرستی از نقاط قوت و ضعف کیف پول برای ما لیست شده است. همچنین تصویری از محیط کیف پول را نیز می بینید:

همانطور که مشاهده کردید، سیستم عامل های مختلف برای کیف پول های مختلف در این وبسایت فهرست شده و توضیحات ضروری با زبان ساده برای ما ارائه شده است.

در ادامه انواع کلی Wallet که در وبسایت بالا وجود دارد را توضیح می دهیم

 

کیف پول موبایل

Mobile wallet هم نوع دیگری از Wallet است و کاربرد آن برای افرادی مناسب است که مدام در حال جابجایی هستند. کیف پول‌های همراه، حداقل قابلیت‌های مورد نیاز و ضروری را برای مدیریت کیف ارائه می‌دهند چرا که گوشی‌های همراه توانایی پردازش محدودی دارند. برخی از این کیف پول‌ها را در زیر فهرست کردیم:

  • wallet.mycelium.com
  • greenAddress.it
  • brd.com

 

کیف پول کامپیوتری

Hardware wallets ،همان Cold-storage است و می‌تواند بر روی کاغذ نیز چاپ شود که به مدل کاغذی آن Paper wallet می‌گوییم paper wallet چون دارای ماهیت فیزیکی است،
Hardware wallet توصیف می‌شود اما به صورت کلی هنگامی که از  Hardware wallet اسم می‌بریم ، دستگاه های الکترونیکی ذخیره ارز دیجیتال مد نظر است.
شکل زیر یک نمونه paper wallet را نشان می‌دهد :

 

شکل زیر کیف پول سخت‌افزاری Ledger Nano S را نشان می‌دهد :

 

کیف پول  Ledger Nano S،تقریباً از همه ارزهای مطرح برای ذخیره سازی پشتیبانی می‌کند .
ما می‌توانیم درون Drive Flash هایی (که به آن‌ها Thumb Drive- Pen Drive هم گفته می شود) و مختص ارزهای دیجیتال هستند Private keyها را ذخیره کنیم.
برای Private address, paper wallet مان را بر روی کاغذ چاپ و هنگام استفاده، توسط QR Code آن را فراخوانی می‌کنیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید