اخبار

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۲ سپتامبر (۱ مهر)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس‌وی، لایت کوین، بایننس کوین، پولکادات و چین لینک را برای امروز (۱ مهر) در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۱۹ سپتامبر به سمت پایین چرخیده و طی روز گذشته به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۰,۷۸۱ دلار و حمایت ۱۰,۶۲۵ دلار رفته است. این امر بیان‌گر این است که فروشندگان از بازیابی قیمت تا ۱۱,۰۰۰ دلار برای ورود به موقعیت فروش (Short) استفاده کرده‌اند.

نمودار قیمت بیتکوین
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم یک روزه

فروشندگان در وضعیت فعلی برای پایین بردن قیمت به زیر حمایت ۹,۸۳۵ دلار تلاش خواهند کرد. در زیر این سطح، فروش هیجانی شدت خواهد گرفت و ممکن است قیمت تا سطح ۹,۰۰۰ دلار نیز به پایین کشیده شود.

اگر به دنبال ریزش شدید قیمت، یک جهش قوی وجود داشته باشد، این امر به جریان انباشت در سطوح پایین اشاره خواهد کرد. چنین حرکتی احتمالاً بار دیگر باعث جذب خریداران خواهد شد.

به‌هرحال اگر قیمت از سطوح پایین جهش داشته باشد، بازیابی قیمت پس از ریزش ممکن است به طول بینجامد، زیرا خریداران منتظر آرایش یا الگوی بازگشتی در قیمت خواهند ماند.

در طرف مقابل، اگر قیمت از ناحیه حمایتی ۹,۸۳۵ الی ۱۰,۰۰۰ دلار جهش کند، خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای خط روند منفی تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، احتمال ادامه روند صعودی وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۱۰,۶۲۵ – ۱۰,۷۸۱
 • حمایت‌ها: ۱۰,۰۰۰ – ۹,۸۳۵ – ۹,۰۰۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

بازگشت (پولبک) قیمت اتریوم در سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی ریزش اخیر قیمت در ۳۹۸.۲۶۳ دلار متوقف شده و در ۲۰ سپتامبر قیمت به سمت پایین چرخش کرده است. با شکست حمایت ۳۵۳.۴۴۳ دلار، به فشار فروش قیمت افزوده شده است.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم یک روزه

سطح حمایت بعدی در مسیر نزول قیمت، ۳۰۸.۳۹۲ دلار و در زیر آن ۲۸۸ دلار خواهد بود. جهش قیمت از ناحیه حمایتی بین این دو سطح، نشانه‌ای از جریان انباشت در ریزش‌ها خواهد بود.

به‌هرحال، احتمالاً فروشندگان به‌راحتی دست از مقابله نخواهند کشید و در خط روند نزولی قیمت و مقاومت ۳۹۸.۲۶۳ دلار، صعود قیمت را به تاخیر خواهند انداخت. این نشانه منفی برای قیمت خواهد بود و احتمال ریزش آن به زیر ۲۸۸ دلار را افزایش خواهد داد. دیدگاه نزول قیمت با هدایت آن به بالای خط روند منفی و مقاومت ۴۰۰ دلار منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌: ۳۹۸.۲۶۳ – ۴۰۰
 • حمایت‌: ۳۰۸.۳۹۲ – ۲۸۸

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

در وضعیت فعلی فروشندگان در تلاش برای هدایت قیمت ریپل به زیر ناحیه حمایتی ۰.۲۲۹۵۸۲ الی ۰.۲۳۵۶۸۸ دلار هستند. اگر در این حرکت موفق شوند، ریزش قیمت تا ۰.۱۹ دلار ادامه خواهد داشت. این سطح اصلاح ۱۰۰ درصدی نسبت به حرکت صعودی قیمت است که در نیمه ژوییه آغاز شده است.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل در تایم فریم یک روزه

از آنجایی که قیمت از ناحیه حمایتی جهش نداشته است، می‌توان گفت که خریداران هنوز باقدرت از این ناحیه دفاع نکرده‌اند و در انتظار اتمام روند نزولی هستند.

دیدگاه نزول قیمت با جهش آن از سطوح فعلی و حرکت به بالای خط روند نزولی منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۵ – ۰.۲۶۸۴۷۸
 • حمایت‌ها: ۰.۲۳۵۶۸۸ – ۰.۲۲۹۵۸۲ – ۰.۱۹

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

موفق عمل نکردن خریداران در هدایت قیمت بیت کوین کش به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۳۵ دلار، موجب ذخیره سود معامله‌گران کوتاه‌مدت و جذب فروشندگان شده است.

نمودار قیمت بیتکوین کش
نمودار قیمت بیتکوین کش در تایم فریم یک روزه

اگر فروشندگان موفق به تثبیت قیمت در زیر سطح ۲۱۵ دلار شوند، احتمال ادامه ریزش تا حمایت کلیدی ۲۰۰ دلار وجود خواهد داشت. این سطح از آنجایی که از پایان ماه مارس شکسته نشده است، برای قیمت حمایتی کلیدی محسوب می‌شود.

گاوها ممکن است با ریزش قیمت تا ۲۰۰ دلار، به بازار ورود کنند، اما برای تغییر احساسات بازار نیاز به هدایت آن به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) دارند. اگر در این حرکت موفق عمل نکنند، فروشندگان بار دیگر در بازیابی قیمت تا این میانگین متحرک وارد بازار خواهند شد.

شکست قیمت به زیر حمایت ۲۰۰ دلار، نشانه منفی برای قیمت خواهد بود و می‌تواند باعث ایجاد روند نزولی با هدف ۱۴۰ دلار شود.

 • مقاومت‌ها: ۲۳۵
 • حمایت‌ها: ۲۱۵ – ۲۰۰ – ۱۴۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

قیمت پولکادات در ۱۹ سپتامبر به زیر الگوی کنج صعودی حرکت کرده و به‌سرعت تا حمایت ۴ دلار به پایین رفته است. درحالی‌که خریداران در تلاش برای دفاع از قیمت در ناحیه حمایتی ۳.۵۳۲۱ الی ۴.۰۰ دلار هستند، فروشندگان منتظر پایین آوردن قیمت از این ناحیه هستند.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمت پولکادات در تایم فریم یک روزه

اگر فروشندگان موفق عمل کنند، احتمال ریزش قیمت تا ۲.۶۰ الی ۲.۰۰ دلار وجود خواهد داشت. چنین حرکتی با توجه به دور کردن خریداران از بازار و کاهش احتمال بازیابی سریع قیمت، تاثیر منفی بر آن خواهد گذاشت.

به‌هرحال، اگر قیمت بتواند از ناحیه حمایتی مذکور جهش کند و به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴.۸۷ دلار حرکت کند، نوسانات قیمت برای چند روز محدود خواهند شد.

 • مقاومت‌ها: ۴.۸۷
 • حمایت‌ها: ۴.۰۰ – ۳.۵۳۲۱ – ۲.۶۰ – ۲.۰۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در ۲۰ سپتامبر به زیر حمایت ۲۵.۸۲ دلاری خود رفته است. اما قیمت بازیابی شده و در سطح ۲۶.۳۱ دلار بسته شده است. به‌هرحال، فشار فروش مجدد، منجر به ریزش شدید قیمت در روز گذشته به زیر حمایت ۲۵.۸۲ دلار شده است.

نمودار قیمت بایننس کوین
نمودار قیمت BNB در تایم فریم یک روزه

خریداران در حال حاضر در تلاش برای متوقف کردن ریزش قیمت در ۲۳ دلار هستند. اما با این حال احتمال ورود فروشندگان با بازگشت قیمت (پولبک) به خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۵.۶۸ دلار وجود خواهد داشت.

اگر قیمت از خط روند نزولی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به سمت پایین چرخش کند، خرس‌ها برای هدایت قیمت به زیر حمایت ۲۳ دلار تلاشی دیگر خواهند کرد. شکست قیمت به زیر این حمایت، احتمال ادامه ریزش تا ۱۸ دلار را افزایش خواهد داد.

دیدگاه نزولی قیمت با هدایت آن به بالای ۲۵.۸۲ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی نشان می‌دهد که ریزش اخیر یک تله خرسی بوده است.

 • مقاومت‌ها: ۲۵.۶۸
 • حمایت‌ها: ۲۳ – ۱۸

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

قیمت چین لینک با توجه تشکیل سقف و کف‌های پایین‌تر، در یک روند نزولی قرار گرفته است. ریزش قیمت به زیر حمایت ۸.۹۰۸ دلار، نشان می‌دهد که خریداران با توجه به اینکه از شکل‌گیری کف قیمت اطمینان ندارند، با قدرت از این سطح دفاع نکرده‌اند.

نمودار قیمت چین لینک
نمودار قیمت چین لینک در تایم فریم یک روزه

اگر قیمت زیر سطح ۸.۹۰۸ دلار بسته شود، احتمال افزایش فشار فروش وجود خواهد داشت. حمایت بعدی در ۶.۹۰ دلار قرار دارد. قیمت در گذشته و طی ماه ژوییه از این سطح جهش داشته است.

به‌هرحال اگر فروشندگان موفق به تثبیت قیمت در زیر ۸.۹۰۸ دلار نشوند، خریداران با قدرت وارد بازار خواهند شد و با جهش قیمت از این سطح، احتمال رشد آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۱.۵ دلار ممکن خواهد بود. در این سطح احتمال بازگشت فروشندگان و ریزش دوباره قیمت وجود خواهد داشت.

این دیدگاه نزولی با حرکت قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه منتفی خواهد شد. چنین حرکتی اولین نشانه از اتمام احتمالی روند نزولی خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۱۱.۵
 • حمایت‌ها: ۸.۹۰۸ – ۶.۹۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

تعادل میان عرضه و تقاضا با ریزش قیمت لایت کوین به زیر الگوی مثلث متقارن در ۲۰ سپتامبر به ‌نفع فروشندگان تمام شده است. اولین حمایت در مسیر نزولی ۳۹ دلار خواهد بود.

نمودار قیمت لایت کوین
نمودار قیمت لایت کوین در تایم فریم یک روزه

با توجه به اینکه سطح ۳۹ دلار از اوایل ماه آوریل شکسته نشده است، احتمال ورود مجدد خریداران در این سطح وجود خواهد داشت. در دفعات گذشته ورود خریداران در این سطح، همراه با سود معاملاتی برای آن‌ها بوده است.

قدرت جهش قیمت از این حمایت کلیدی می‌تواند بیانگر دیدگاه معامله‌گران نسبت به آینده قیمت باشد. اگر این جهش پرقدرت باشد، نشان می‌دهد که خریداران با ریزش قیمت تا این حمایت، به بازار ورود کرده‌اند. از طرفی واکنش ضعیف قیمت به این سطح، عدم اطمینان معامله‌گران در حفظ این حمایت را نشان داده و احتمال شکست قیمت به زیر ۳۹ دلار افزایش خواهد یافت.

 • مقاومت‌ها: ۵۱
 • حمایت‌ها: ۳۹

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین اس‌وی

نوسان قیمت بیت کوین اس‌وی در محدوده خود، منتهی به شکست آن در ۲۰ سپتامبر و ریزش به زیر حمایت ۱۶۰ دلار شده است. دیده‌شدن چندباره این سطح منجر به تضعیف آن شده است، زیرا خریداران از حمایت قیمت در این سطح اطمینان کافی نخواهند داشت.

نمودار قیمت بیتکوین اس وی
نمودار قیمت بیتکوین اس وی در تایم فریم یک روزه

فروشندگان در حال حاضر برای پایین آوردن قیمت از ناحیه حمایتی ۱۳۵ الی ۱۴۶.۲۰ دلار تلاش خواهند کرد. اگر این ریزش اتفاق بیافتد، موج بعدی نزولی با هدف ۱۰۰ دلار آغاز خواهد شد. با توجه به اینکه این سطح یک مرز روانی است، بار دیگر انتظار ورود خریداران را خواهیم داشت.

دیدگاه نزول قیمت با جهش آن از سطوح فعلی و حرکت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۶۷ دلار منتفی خواهد شد. تا آن زمان فروشندگان به هر بازیابی قیمت به دید فرصت فروش دوباره نگاه خواهند کرد.

 • مقاومت‌ها: ۱۶۷
 • حمایت‌ها: ۱۴۶.۲۰ – ۱۳۵ – ۱۰۰

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید