ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۵ سپتامبر (۲۵ شهریور)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس‌وی، لایت کوین، بایننس کوین، پولکادات و چین لینک را برای امروز (۲۵ شهریور) در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

اگرچه قیمت بیت کوین در ۱۳ سپتامبر (۲۳ شهریور) از مقاومت ۱۰,۶۲۵ دلار به سمت پایین چرخیده است، اما خریداران اجازه ریزش آن را به زیر حمایت ۱۰,۲۰۰ دلار نداده‌اند. این امر بیانگر ورود قیمت به فاز انباشت در این سطح است.

نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم یک روزه
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم یک روزه

اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۰,۷۲۸ دلار شوند، رشد سریع قیمت تا ۱۱,۰۰۰ دلار ممکن خواهد بود. این اولین نشانه تقویت قیمت خواهد بود اما باید توجه داشت که فروشندگان به راحتی دست نخواهند کشید.

معامله‌گرانی که به دنبال ورود به موقعیت فروش (Short) در بیت کوین هستند، احتمالاً از مقاومت ۱۱,۰۰۰ دلار باقدرت دفاع خواهند کرد. این امر ممکن است باعث اصلاح جزئی قیمت شود. در این شرایط اگر خریداران موفق به حفظ قیمت در بالای ۱۰,۶۲۵ دلار شوند، احتمال رشد قیمت تا ۱۲,۴۶۰ دلار افزایش خواهد یافت.

در طرف مقابل چرخش قیمت از مقاومت ۱۱,۰۰۰ دلار و حرکت به زیر سطح حمایت ۱۰,۶۲۵ دلار، نشان‌دهنده جریان فروش در سطوح بالاتر قیمت خواهد بود. احساسات معامله‌گران با حرکت قیمت به زیر حمایت ۹,۸۳۵ دلار، منفی خواهد شد.

معامله‌گران می‌توانند یک نگاه خود را به شاخص قدرت نسبی (RSI) به‌منظور شناسایی شکست‌های سطوح حمایت و مقاومت توسط قیمت (بریک اوت) بدوزند. حرکت قیمت به بالای روند نزولی در این شاخص، ممکن است منجر به یک حرکت صعودی در قیمت شود.

 • مقاومت‌ها: ۱۰,۷۲۸ – ۱۱,۰۰۰ – ۱۲,۴۶۰
 • حمایت‌ها: ۱۰,۶۲۵ – ۱۰,۲۰۰ – ۹,۸۳۵

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم از خط روند صعودی فرعی خود به سمت بالا جهیده است. این امر نشانه‌ مثبتی به‌معنی جریان خرید در ریزش‌های قیمت تا این حمایت است. طی چند روز گذشته معامله‌گران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۷۹ دلار هل داده‌اند. آن‌ها در وضعیت فعلی در تلاش برای هدایت قیمت به بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۳۸۷ دلار هستند.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم یک روزه

اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه شوند، احتمال رشد قیمت تا سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۴۱۹.۴۷۳ دلار وجود خواهد داشت.

احتمال ریزش قیمت از این مقاومت با توجه به دفاع پرقدرت فروشندگان از این سطح وجود خواهد داشت. به‌هرحال اگر خریداران موفق به حمایت از قیمت در ریزش بعدی تا ۳۶۶ دلار شوند، این به‌معنی احتمال پایان اصلاح قیمت خواهد بود.

دیدگاه صعود قیمت با چرخش قیمت از میانگین‌های متحرک و ریزش به زیر ۳۵۰ دلار منتفی خواهد شد. چنین حرکتی ممکن است منجر به دیده‌شدن دوباره سطح ۳۰۸.۳۹۲ دلار شود.

 • مقاومت‌: ۳۸۷ – ۴۱۹.۴۷۳
 • حمایت‌: ۳۶۶ – ۳۵۰ – ۳۰۸.۳۹۲

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل طی چند روز گذشته در بالای حمایت ۰.۲۳۵۶۸۸ دلار نگه داشته شده است. این امر نشان‌دهنده دفاع قوی خریداران از این سطح خواهد بود. این گروه در ۱۳ سپتامبر(۲۳ شهریور) برای بازیابی قیمت تلاش کردند، اما فروشندگان اجازه این حرکت را ندادند.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل در تایم فریم یک روزه

به‌هرحال نکته مثبت این است که خریداران در ریزش‌ قیمت تا حمایت ۰.۲۳۵۶۸۸ دلار، دست به خرید زده‌اند. آن‌ها بار دیگر برای بالا بردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۲۵ دلار تلاش خواهند کرد.

در صورت موفقیت در این حرکت، رشد قیمت تا ۰.۲۶۸۴۷۸ دلار ممکن خواهد بود. به احتمال زیاد فروشندگان از این مقاومت دفاع خواهند کرد و اگر قیمت از آن به سمت پایین چرخش کند، احتمال نوسانات محدود قیمت برای چند روز در محدوده ۰.۲۳۵۶۸۸ الی ۰.۲۶۸۴۷۸ دلار ممکن وجود خواهد داشت. احتمال وقوع موج نزولی بعدی با ریزش قیمت به زیر ناحیه حمایتی ۰.۲۲۹۵۸۲ الی ۰.۲۳۵۶۸۸ دلار بیشتر خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۵ – ۰.۲۶۸۴۷۸
 • حمایت‌ها: ۰.۲۳۵۶۸۸ – ۰.۲۲۹۵۸۲

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

شتاب (مومنتوم) قیمت بایننس کوین پس از شکست ناحیه مقاومتی ۲۵.۸۲۶۲ الی ۲۷.۱۹۰۵ دلار در ۱۲ سپتامبر (۲۲ شهریور)، افزایش یافته است. خریداران در وضعیت فعلی در تلاش برای تثبیت قیمت در بالای مقاومت ۳۲ دلار هستند.

نمودار قیمت بایننس کوین
نمودار قیمت BNB در تایم فریم یک روزه

در این صورت احتمال رشد قیمت تا ۳۴ دلار و در بالای آن دیده‌شدن سقف تاریخی (ATH) در ۳۹.۵۹۴۱ دلار ممکن خواهد بود. به‌هرحال رشد سریع قیمت در چند روز گذشته، شاخص قدرت نسبی (RSI) را تا ناحیه اشباع خرید به بالا هل داده که این نشان از تحکیم جزئی قیمت یا بازگشت (پولبک) دارد.

اگر در بازگشت بعدی قیمت، خریداران اجازه ریزش زیادی ندهند، احتمال ادامه روند صعودی وجود خواهد داشت. دیدگاه صعود قیمت با چرخش آن از ناحیه مقاومتی ۳۲ الی ۳۴ دلار و ریزش به زیر حمایت ۲۷.۱۹۰۵ دلار منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۳۲ – ۳۴ – ۳۹.۵۹۴۱
 • حمایت‌ها: ۲۷.۱۹۰۵

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

خریداران در ۱۲ سپتامبر(۲۲ شهریور) قیمت پولکادات را به بالای مقاومت ۴.۹۲۱۰ دلار هدایت کردند. این نشانه مثبتی برای قیمت خواهد بود. این گروه در وضعیت فعلی برای هدایت قیمت به بالای سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۵.۵۸۹۹ دلار تلاش خواهند کرد.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمت پولکادات در تایم فریم یک روزه

در صورت موفقیت، ادامه روند صعودی تا سطح ۷۸.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۶.۱۴۹۳ دلار و در بالای آن تا ۶.۸۶۱۹ دلار ممکن خواهد بود. به‌هرحال فروشندگان به‌راحتی از بازار دست نخواهند کشید و از مقاومت ۵.۵۸۹۹ دلار دفاع خواهند کرد. این ممکن است باعث بازگشت جزئی قیمت یا ورود به فاز تحکیم خواهد شد. اگر خریداران اجازه ریزش قیمت را به زیر ۴.۹۲۱۰ دلار ندهند، اصلاح قیمت به پایان رسیده است.

دیدگاه صعود قیمت با ریزش آن از مقاومت ۵.۵۸۹۹ دلار و ریزش به زیر ۴.۹۲۱۰ دلار منتفی خواهد شد. این حرکت ممکن است منجر به ادامه ریزش قیمت تا ۴.۵۰ دلار و در زیر آن تا ۴ دلار شود.

 • مقاومت‌ها: ۵.۵۸۹۹ – ۶.۱۴۹۳ – ۶.۸۶۱۹
 • حمایت‌ها: ۴.۹۲۱۰ – ۴.۵۰ – ۴

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش همچنان در محدوده ۲۱۵ الی ۲۳۵.۰۵ دلار در حال نوسان است. خریداران در ۱۳ سپتامبر(۲۳ شهریور) برای هدایت قیمت به بالای این محدوده تلاش کرده اما موفق نبودند. این عوامل نشان‌دهنده دفاع قوی فروشندگان از این سطح است.

نمودار قیمت بیتکوین کش
نمودار قیمت بیتکوین کش در تایم فریم یک روزه

احتمال شروع حرکت صعودی بعدی در صورت خروج قیمت از این محدوده وجود خواهد داشت. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ۲۳۵.۰۵ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۴۲ دلار، رشد قیمت تا ۲۶۰ دلار ممکن خواهد بود.

در طرف مقابل، اگر قیمت چرخش کرده و به زیر ۲۱۵ دلار حرکت کند، ادامه ریزش قیمت تا ۲۰۰ دلار ممکن خواهد بود. این سطح حمایتی کلیدی خواهد بود. زیرا قیمت از ماه مارس (اواخر اسفند و اوایل فروردین) به زیر این سطح نرفته است. ریزش قیمت به زیر این سطح باعث افزایش فشار فروش و ادامه ریزش تا حمایت ۱۴۰ دلاری خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۲۳۵.۰۵ – ۲۴۲ – ۲۶۰
 • حمایت‌ها: ۲۱۵ – ۲۰۰ – ۱۴۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

خریداران در ۱۲ و ۱۳ سپتامبر(۲۲ و ۲۳ شهریور) برای هدایت قیمت لایت کوین به بالای مقاومت ۵۱ دلار تلاش کرده اما موفق نبودند. این نشان‌دهنده دفاع قوی فروشندگان از این سطح است.

نمودار قیمت لایت کوین
نمودار قیمت لایت کوین در تایم فریم یک روزه

به‌هرحال یک نکته مثبت این است که خریداران با ریزش قیمت تا حمایت خط روند صعودی به بازار وارد شده‌اند. آن‌ها بار دیگر برای نفوذ قیمت به بالای مقاومت ۵۱ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۵۱.۹ دلار تلاش خواهند کرد.

در طرف مقابل اگر قیمت از مقاومت بالاسر چرخش کند، فروشندگان برای پایین آوردن قیمت به زیر خط روند صعودی تلاش خواهند کرد. شکست قیمت به زیر این حمایت به‌معنی ادامه نزول قیمت تا ۴۵.۱۶۲۶ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۵۱ – ۵۱.۹
 • حمایت‌ها: ۴۵.۱۶۲۶

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین اس‌وی

قیمت بیت کوین اس‌وی در تلاش برای جهش از حمایت ۱۶۰ دلاری است. خریداران بار دیگر برای هل دادن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۷۵ دلار تلاش خواهند کرد.

نمودار قیمت بیتکوین SV
نمودار قیمت بیتکوین SV در تایم فریم یک روزه

اگر خریداران مقاومت ۱۷۵ دلاری را از میان بردارند، ادامه رشد قیمت تا ۲۲۷ دلار وجود خواهد داشت. اما احتمال شکسته شدن این سطح در حمله اول قیمت به آن کمتر خواهد بود. در طرف مقابل اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه یا خط روند نزولی قیمت به سمت پایین چرخش کند، فروشندگان برای ریزش قیمت به زیر حمایت ۱۶۰ دلار و در زیر آن تا ۱۴۶.۲۰ دلار تلاش خواهند کرد.

 • مقاومت‌ها: ۱۷۵ – ۲۲۷ – ۲۲۷
 • حمایت‌ها: ۱۶۰ – ۱۴۶.۲۰

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید