ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۱ ژوییه (۳۱ تیر)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس‌وی، لایت کوین، بایننس کوین، کاردانو و چین لینک برای امروز (۳۱ تیر) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

دامنه نوسانات قیمت بیت کوین همچنان در حال تنگ‌تر شدن است و این مسئله ورود منطقی به معاملات را دشوار می‌سازد. در چنین شرایطی، معامله‌گران معمولاً در خارج از بازار منتظر می‌مانند تا زمانی که نوسانات افزایش پیدا کند یا یک حرکت رونددار شروع شود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم روزانه

هنگامی که حجم معاملات کاهش پیدا می‌کند، ورود به بازار و حرکت دادن قیمت برای سرمایه‌گذاران بزرگ یا گروهی از معامله‌گران آسان‌تر خواهد بود. در چنین وضعیتی، حرکت قیمت به بالای ۹,۵۰۰ دلار، می‌تواند اولین نشانه از قدرت گرفتن قیمت باشد. اگر خریدارانی که در حاشیه بازار هستند، در حرکت قیمت به بالای ۹,۵۰۰ دلار به شکلی تهاجمی وارد شوند، احتمال حرکت دوباره‌ی قیمت تا ناحیه‌ی مقاومتی ۱۰,۰۰۰ تا ۱۰,۵۰۰ دلار وجود خواهد داشت. در بالای این ناحیه طبق گذشته، انتظار شروع یک روند تثبیت شده وجود خواهد داشت.

در طرف مقابل، با حرکت قیمت به زیر سطح ۸,۸۰۰ دلار، معامله‌گرانی که در کوتاه‌مدت وارد معاملات خرید شده بودند، ممکن است موقعیت‌های خود را پوشش داده و با ذخیره سود آن‌ها را ببندند. این حرکت ممکن است منجر به ریزش قیمت تا سطح حمایت ۸,۱۳۰.۵۸ دلار شود. این حمایت برای قیمت کلیدی خواهد بود چرا که با ریزش قیمت به زیر آن، احتمال اصلاح عمیق‌تر قیمت وجود دارد.

پیش‌بینی وقوع هر یک از سناریوهای بالا دشوار خواهد بود، بنابراین معامله‌گران می‌توانند در حاشیه بازار منتظر شروع یک روند پایدار بمانند.

 • مقاومت‌ها: ۹,۵۰۰ – ۱۰,۰۰۰ – ۱۰,۵۰۰
 • حمایت‌ها: ۸,۸۰۰ – ۸,۱۳۰.۵۸

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

خریداران در ریزش قیمت اتریوم به زیر میانگین‌های متحرک در ۱۶ ژوئیه وارد بازار شدند. این نشانه‌ی مثبتی برای قیمت خواهد بود، چرا که نشان می‌دهد خریداران منتظر ریزش قیمت تا حمایت ۲۱۶.۰۰۶ دلار، برای ورود به بازار نمانده‌اند.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه

افقی شدن هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی میانی خود، نشان از تعادل میان عرضه و تقاضا است. بنابراین انتظار استمرار تحکیم قیمت را برای چند روز آینده خواهیم داشت. با قرار گرفتن قیمت اتریوم در میانه‌ی محدوده‌ی ۲۱۶.۰۰۶ الی ۲۵۳.۵۵۶ دلار، پیش‌بینی جهت خروج قیمت از این محدوده مشکل خواهد بود. حرکات تصادفی قیمت می‌تواند به صورت مکرر حد‌ضرر معاملات را فعال سازد، بنابراین قبل از ورود به آن‌ها پیشنهاد به تشخیص یک روند پایدار در قیمت می‌شود.

 • مقاومت‌: ۲۵۳.۵۵۶
 • حمایت‌: ۲۱۶.۰۰۶

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

هرچند که خریداران در ریزش قیمت ریپل تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۱۹ دلار وارد بازار شدند، اما همچنان در سطوح بالاتر با کاهش تقاضا مواجه هستیم. با این تفاسیر می‌توان گفت که خریداران از آغاز روند صعودی جدید اطمینان ندارند.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل در تایم فریم روزانه

با نفوذ قیمت به بالای خط روند، قیمت تقویت خواهد شد و امکان رشد آن تا ۰.۲۰۶۴۲۴ دلار و سپس تا ۰.۲۱۱۶۹۴ دلار ممکن خواهد بود. از طرفی دیگر، اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) شوند، ادامه‌ی حرکت تا ۰.۱۸۸۴۹۹ دلار و در نهایت تا ۰.۱۷ دلار ممکن خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۰۶۴۲۴ – ۰.۲۱۱۶۹۴
 • حمایت‌ها: ۰.۱۹ – ۰.۱۸۸۴۹۹ – ۰.۱۷

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش پس از برخورد به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۲۹ دلار به سمت پایین چرخیده است. فروشندگان با استفاده از این علامت ضعف قیمت، برای پایین کشیدن آن تا ۲۱۷.۵۵ دلار تلاش خواهند کرد.

نمودار قیمت بیتکوین کش
نمودار قیمت بیتکوین کش در تایم فریم روزانه

با نقض حمایت ۲۱۷ دلاری، ادامه‌ی نزول قیمت تا ۲۰۰ دلار ممکن خواهد بود. اگر قیمت بر خلاف تصور از ۲۱۷.۵۵ دلار به سمت بالا جهش کند، برای چند روز دیگر در محدوده‌ی ۲۱۷.۵۵ الی ۲۴۶ دلار نوسان خواهد کرد. شکست این ناحیه به سمت بالا، اولین نشانه‌ از قدرت گرفتن قیمت خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۴۶
 • حمایت‌ها: ۲۱۷.۵۵ – ۲۰۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

حرکت قیمت بیت کوین اس‌وی به زیر حمایت ۱۷۰ دلار در ۱۹ ژوئیه، اولین نشانه‌ی تضعیف قیمت بوده است. خریداران با ریزش قیمت تا ۱۶۱.۱۰ دلار به بازار ورود کرده اما موفق به حمایت قیمت تا سطوح بالاتر نبودند.

نمودار قیمت بیتکوین اس وی در تایم فریم روزانه
نمودار قیمت بیتکوین اس وی در تایم فریم روزانه

اگر فروشندگان بار دیگر برای پایین آوردن قیمت از ۱۷۰ دلار تلاش کرده و در نهایت موفق شوند، روند نزولی قیمت تا ۱۵۴.۵۵۰ دلار گسترده خواهد شد. در زیر حمایت ۱۴۶.۲۰ دلار نیز احتمال ادامه‌ی ریزش تا ۱۲۰ دلار و در نهایت تا ۱۰۰ دلار ممکن خواهد بود.

دیدگاه صعود قیمت با جهش آن از سطوح فعلی و حرکت به بالای خط روند نزولی منتفی در ۱۸۰ دلار خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۱۸۰
 • حمایت‌ها: ۱۷۰ – ۱۵۴.۵۵۰ – ۱۴۶.۲۰ – ۱۰۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

تقلای خریداران برای حفظ قیمت کاردانو درون الگوی پرچم برای قیمت نشانه‌ای منفی تلقی می‌شود. ریزش قیمت به زیر الگوی پرچم و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۱۱۵ دلار نیز به منزله‌ی تضعیف شتاب صعودی قیمت خواهد بود.

نمودار قیمت کاردانو
نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه

چنین حرکتی امکان دارد به نوسانات محدود قیمت طی چند روز دیگر ختم شود. حمایت کلیدی و مهمی که در نزول قیمت باید به آن توجه شود، سطح ۰.۱۱ دلار خواهد بود، چرا که اگر این سطح نقض شود، احتمال ادامه‌ی روند صعودی تضعیف خواهد شد. در زیر این سطح، سقوط قیمت تا ۰.۱۰ دلار و سپس تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۰.۰۹۵ دلار دور از ذهن نخواهد بود.

در عوض اگر قیمت موفق به تثبیت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) شود، خریداران برای هدایت قیمت به بالای مقاومت ۰.۱۳۸۰۹۷۷ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، احتمال ادامه‌ی روند صعودی ممکن خواهد بود و اهداف قیمتی در این روند صعودی به ترتیب ۰.۱۷۳ دلار و ۰.۲۰ دلار خواهند بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۱۳۸۰۹۷۷ – ۰.۱۷۳ – ۰.۲۰
 • حمایت‌ها: ۰.۱۱۵ – ۰.۱۱ – ۰.۱۰ – ۰.۰۹۵

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین در چند روز گذشته در زیر هر دو میانگین متحرک در حال معامله شدن است. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران عجله‌ای برای ورود به بازار ندارند، بنابراین امکان ریزش قیمت تا ۳۹ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

نمودار قیمت لایت کوین
نمودار قیمت لایت کوین در تایم فریم روزانه

فروشندگان در سه ماه و نیم اخیر موفق به پایین آوردن قیمت از حمایت ۳۹ دلار نبوده‌اند. از طرفی آخرین جهش قیمت از این سطح حمایتی موفق به دیدن حد بالای محدوده‌ی قیمتی ۳۹ الی ۵۱ دلار نبوده است. این نشانه‌ای از ضعف قیمت در صعود است. نقض حمایت ۳۹ دلار توسط قیمت می‌تواند آن را ابتدا تا ۳۵ دلار و سپس تا ۳۰ دلار به پایین بکشد.

این دیدگاه نزولی با چرخش آن از سطوح فعلی و حرکت به بالای میانگین‌های متحرک و مقاومت ۴۶ دلاری منتفی خواهد شد. در صورت این حرکت، جهش قیمت تا ۵۱ دلار ممکن خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۴۶ – ۵۱
 • حمایت‌ها: ۳۹ – ۳۵ – ۳۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در ۱۹ ژوئیه از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۷.۱۶ دلار به سمت بالا جهش کرده است. این امر نشانه‎‌ای از حرکت تهاجمی خریداران به بازار است، اما از طرفی آن‌ها با ناحیه‌ی مقاومتی ۱۸.۲۰ الی ۱۹ دلار رو‌به‌رو هستند.

نمودار قیمت BNB
نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه

شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به‌تدریج در حال افزایش است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز در ناحیه‌ی مثبت قرار گرفته است. این عوامل برتری نسبی خریداران را نشان می‌دهد.

اگر قیمت از سطوح فعلی به سمت بالا بچرخد و در بالای ناحیه‌ی مقاومت مذکور تثبیت شود، جهش قیمت تا ۲۱.۵۰ دلار و سپس تا ۲۲.۹۳ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. این دیدگاه با نزول قیمت به زیر میانگین‌های متحرک منتفی در ۱۷ دلار خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند قیمت را تا ضلع پایین الگوی مثلث صعودی به پایین بکشد.

 • مقاومت‌ها: ۱۸.۲۰ – ۱۹ – ۲۱.۵۰ – ۲۲.۹۳
 • حمایت‌ها: ۱۷

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

قیمت چین لینک در یک روند صعودی پرقدرت قرار گرفته است، اما پس از رسیدن به سقف ۸.۹۰۸۰ دلار، با ذخیره شدن سود قسمتی از معاملات وارد اصلاح شده است. اولین سطح حمایت قیمت در نزول آن، سطح ۳۸.۲ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۷.۳۱۴۴ دلار است.

نمودار قیمت لینک
نمودار قیمت چین لینک در تایم فریم روزانه

جهش قیمت از این سطح بیان‌گر این است که خریداران منتظر اصلاح عمیق‌تر قیمت نمانده و در نتیجه ادامه‌ی روند صعودی تا ۸.۹۰۸۰ دلار و در بالای آن تا ۱۰ دلار ممکن خواهد بود. شیب هر دو میانگین متحرک صعودی بوده و شاخص قدرت نسبی (RSI) بالای سطح ۸۰ (ناحیه‌ی اشباع خرید) قرار گرفته است. این عوامل نشان می‌دهد که خریداران دست بالاتر را دارند. دیدگاه صعودی با ریزش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۶.۸۷ دلار منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۸.۹۰۸۰ – ۱۰
 • حمایت‌ها: ۷.۳۱۴۴ – ۶.۸۷

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید