ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۶ ژانویه (۲۷ دی)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، لایت کوین، کاردانو، بایننس کوین، پولکادات، استلار و چین لینک را برای امروز (۲۷ دی) در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

موج بازیابی قیمت بیت کوین در ۱۴ ژانویه به مقاومت محکم ۴۰,۰۱۲۹ دلاری برخورد کرده است و در روز جاری از این سطح به سمت پایین چرخش کرده است. خریداران در وضعیت فعلی در تلاش برای دفاع از قیمت در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۳,۷۹۵ دلار هستند.

نمودار قیمت بیتکوین
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم یک روزه

حرکات قیمت طی سه روز گذشته نشان از شکل‌گیری الگوی مثلث متقارن در آن دارد. این الگو غالباً به‌عنوان یک الگوی ادامه‌دهنده روند ماقبل قیمت عمل می‌کند. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای الگو شوند، احتمال ادامه روند صعودی وجود خواهد داشت. چنین الگوی هدف ۵۲,۰۰۰ دلاری را در قیمت بیت کوین هدف گرفته و نشان می‌دهد.

در طرف مقابل با شکست قیمت به زیر الگو، بر فشار فروش افزوده خواهد شد و احتمال ادامه ریزش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۲۵,۸۲۶ دلار وجود خواهد داشت. باید توجه داشت که حتی با ریزش قیمت تا این میانگین، روند صعودی شکسته نخواهد شد.

سطوح پایین‌‌تر قیمت احتمالاً موجب جذب و ورود خریداران جدید خواهند شد. این امر ممکن است موجب نوسانات عرضی قیمت به مدت چند روز شود، تا خریداران در این سطوح به انباشت تدریجی موقعیت‌های خود قبل از شروع حرکت صعودی جدید بپردازند.

 • مقاومت‌ها: ۴۰,۰۱۲۹ – ۵۲,۰۰۰
 • حمایت‌ها: ۳۳,۷۹۵ – ۲۵,۸۲۶

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱,۰۲۴ دلار به‌سمت بالا جهش کرده است. به‌هرحال فتیله‌های بلند شمع قیمت در تایم فریم روزانه نشان از ورود خریداران به بازار در ریزش قیمت تا این میانگین متحرک دارد.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم یک روزه

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود نشان از برتری نسبی خریداران دارد. اگر این افراد موفق به هدایت قیمت به بالای ناحیه مقاومتی ۱,۲۵۸.۳۰ الی ۱,۳۴۹.۱۰ دلار شوند، احتمال رشد آن تا ۱,۴۶۲ دلار وجود خواهد داشت.

به‌هرحال اگر گاوهای بازار موفق به بالا بردن قیمت به بالای این ناحیه مقاومتی نشوند، احتمال ذخیره سود معاملات به‌دست معامله‌گران کوتاه مدت یا نوسان‌گیران وجود خواهد داشت و این امر ممکن است قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشد. در چنین شرایطی احتمال ادامه ریزش قیمت تا حمایت کلیدی ۸۴۰.۹۳ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌: ۱,۲۵۸.۳۰ – ۱,۳۴۹.۱۰ – ۱,۴۶۲
 • حمایت‌: ۸۴۰.۹۳

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

گاوها طی چهار روز گذشته موفق به هدایت قیمت ریپل به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۳۰ دلار نبوده‌اند. این امر نشان از دفاع قوی فروشندگان از این سطح دارد. اگر این گروه موفق به پایین آوردن قیمت به زیر ۰.۲۵ دلار شوند، احتمال ادامه ریزش آن تا ۰.۱۶۹ دلار وجود خواهد داشت.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل در تایم فریم یک روزه

جهش قوی قیمت از سطح ۰.۱۶۹ دلار، نشان از جریان انباشت در سطوح پایین‌تر آن دارد. اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) شوند، احتمال ادامه نوسانات عرضی و محدود آن به‌مدت چند روز دیگر در ناحیه ۰.۱۶۹ الی ۰.۳۸۵ دلار وجود خواهد داشت.

این دیدگاه با شکست قیمت (بریک اوت) به زیر حمایت ۰.۱۶۹ دلار منتفی خواهد شد. در زیر این سطح، ادامه روند نزولی قیمت با هدف ۰.۱۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۳۸۵
 • حمایت‌ها: ۰.۲۵ – ۰.۱۶۹ – ۰.۱۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

قیمت پولکادات طی روزهای گذشته با قدرت به سمت سطوح بالاتر حرکت کرده است و در وضعیت فعلی درگیر با مقاومت ۱۶ دلاری خود است. اما اصلاحات کم‌عمق قیمت نشان از این دارد که معامله‌گران برای بستن موقعیت‌های باز خود در بازار عجله ندارند.

نمودار قیمت پولکادات
نمودار قیمت پولکادات در تایم فریم یک روزه

اگر قیمت به زیر سطح ۳۸.۲ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۱۳.۲۳۸۰ دلار حرکت نکند، خریداران به‌منظور ادامه روند صعودی تلاش خواهند کرد. با نفوذ قیمت به بالای سطح ۱۵ دلار، ایستگاه‌های بعدی قیمت ۱۸ و ۲۰ دلار خواهد بود.

در طرف مقابل اگر فروشندگان قیمت را به زیر سطح ۱۳.۲۳۸۰ دلار برده و تثبیت کنند، احتمال اصلاح آن تا سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۱۱ دلار ممکن خواهد بود. این حرکت نشان از تضعیف مومنتوم (شتاب) صعودی قیمت و نوسانات عرضی آن به‌مدت چند روز خواهد شود. واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز امکان اصلاح قیمت را در کوتاه مدت نشان می‌دهد.

 • مقاومت‌ها: ۱۵ – ۱۶ – ۱۸ – ۲۰
 • حمایت‌ها: ۱۳.۲۳۸۰- ۱۱

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در روز گذشته به بالای خط روند نزولی خود رفته است اما خریداران موفق به تثبیت بریک اوت آن در بالای این سطح نبوده‌اند. این عوامل نشان از جریان ذخیره سود معاملات در سطوح بالاتر قیمت دارد. خرس‌های بازار در وضعیت فعلی برای پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۲۵۹ دلار تلاش خواهند کرد.

نمودار قیمت کاردانو
نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم یک روزه

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود، نشان از برتری خریداران دارد. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به‌سمت بالا جهش کند، گاوهای بازار به‌منظور هدایت قیمت به بالای خط روند نزولی و ادامه صعود تلاش خواهند کرد.

بریک اوت (شکست قیمت) به بالای سطح ۰.۳۵۴۲۸۵۷ دلار می‌توان به‌منزله رشد آن تا مقاومت ۰.۴۰ دلار خواهد بود. این دیدگاه صعودی با چرخش قیمت از سطوح فعلی و شکست به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه منتفی خواهد شد. چنین حرکتی می‌تواند قیمت را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA ۵۰ – خط قرمز در تصویر) در ۰.۱۹۲ دلار به پایین بکشد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۳۵۴۲۸۵۷ – ۰.۴۰
 • حمایت‌ها: ۰.۲۵۹ – ۰.۱۹۲

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

تلاش قیمت لایت کوین به‌منظور بازیابی خود پس از ریزش از سقف ۱۸۵.۵۸۲۱ دلاری تا ۱۱۲.۵۶۷۲ دلار در ۱۰ ژانویه، با مقاومت سطح ۶۱.۸ درصد اصلاحی در ۱۵۷.۶۹۰۴ دلار رو‌به‌رو شده است.

نمودار قیمت لایت کوین
نمودار قیمت لایت کوین در تایم فریم یک روزه

پس از یک اصلاح سریع و قبل از شروع حرکت جهت‌دار بعدی، قیمت معمولاً به‌مدت چند روز وارد فاز تحکیم می‌شود. شیب افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در بالای ناحیه میانی خود، نشان از تعادل میان عرضه و تقاضا دارد.

اگر قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۴۳ دلار تثبیت شود، ریزش قیمت تا سطح ۱۲۰ دلار ممکن خواهد بود. جهش قیمت از این حمایت می‌تواند آن را بین دو حد پایین و بالای ۱۲۰ و ۱۶۰ دلاری محصور کند.

از طرفی اگر قیمت از سطوح فعلی جهش داشته باشد، خریداران به‌منظور هدایت آن تا سطح ۱۸۵.۵۸۲۱ دلار تلاش خواهند کرد. شکست (بریک اوت) قیمت به بالای این سطح نیز می‌تواند هشداری مبنی بر ادامه روند صعودی باشد.

 • مقاومت‌ها: ۱۶۰ – ۱۸۵.۵۸۲۱
 • حمایت‌ها: ۱۴۳ – ۱۲۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش در ۱۴ ژانویه به بالای مقاومت بالاسری خود در ۵۱۵.۳۵ دلار رفته است، اما خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای این سطح نبوده‌اند. این امر نشان‌دهنده فعال بودن فروشندگان در سطوح بالاتر قیمتی است. این گروه در وضعیت فعلی در تلاش برای پایین آوردن قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۴۳ دلار و خط روند صعودی هستند.

نمودار قیمت بیتکوین کش
نمودار قیمت بیت کوین کش در تایم فریم یک روزه

اگر فروشندگان در انجام چنین حرکتی موفق عمل کنند، احتمال ریزش قیمت تا ۳۷۰ دلار وجود خواهد داشت. چنین سطحی احتمالاً به‌عنوان حمایت کلیدی برای قیمت خواهد بود و جهش از آن می‌تواند قیمت را به‌مدت چند روز در محدوده ۳۷۰ الی ۵۱۵.۳۵ دلار نگه دارد.

در طرف مقابل اگر خریداران با جهش قیمت از این میانگین دست‌به‌کار شده و به بازار ورود کنند، رشد قیمت تا ۵۱۵.۳۵ دلار ممکن خواهد بود. چنین حرکتی احتمال ادامه رشد قیمت را تا ۶۰۰ دلار افزایش خواهد داد. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) برتری خریداران را می‌رساند.

 • مقاومت‌ها: ۵۱۵.۳۵ – ۶۰۰
 • حمایت‌ها: ۴۴۳ – ۳۷۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت چین لینک

قیمت چین لینک در چهار روز گذشته موج صعودی پرقدرتی را خود از نشان داده و در ۱۴ ژانویه در بالای مقاومت ۱۷.۷۷۷۷ دلار تثبیت شده است. این عوامل به جریان تقاضای قوی در سطوح پایین‌تر اشاره دارد. خریداران در روز جاری این موج صعودی را ادامه داده‌اند که منجر به حرکت آن تا ۲۲.۸۰ دلار در روز جاری هم شده است.

نمودار قیمت لینک
نمودار قیمت چین لینک در تایم فریم یک روزه

اگر خریداران به قیمت اجازه ریزش به زیر ۱۷.۷۷۷۷ دلار را ندهند، این گروه به‌منظور ادامه روند صعودی تا هدف ۲۷ دلار تلاش خواهند کرد. شیب صعودی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای سطح ۶۵ نشان از برتری خریداران دارد.

به‌هرحال فروشندگان به‌راحتی تسلیم نخواهند شد و در وضعیت فعلی برای پایین آوردن قیمت به زیر ۱۷.۷۷۷۷ دلار تلاش خواهند کرد. در این صورت احتمال ریزش آن تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۵.۰۷ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۲۷
 • حمایت‌ها: ۱۷.۷۷۷۷ – ۱۵.۰۷

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت استلار

قیمت استلار در ۱۳ ژانویه به بالای مقاومت ۰.۲۸۶۴ دلاری خود رفته است، اما الگوی کندل استیکی دوجی در تایم فریم روزانه نشان از نبود قطعیت میان خریداران و فروشندگان دارد. این نبود قطعیت در روز گذشته به نزول قیمت ختم شده و فروشندگان در وضعیت فعلی در تلاش برای تثبیت قیمت در زیر ۰.۲۸۶۴ دلار هستند.

نمودار قیمت استلار
نمودار قیمت استلار در تایم فریم یک روزه

در صورت وقوع این حرکت، احتمال ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۲۴ دلار وجود خواهد داشت. جهش قوی قیمت از این میانگین، نشان از جریان انباشت به‌ دست معامله‌گران در سطوح پایین‌تر دارد. شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرار گرفتن شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه مثبت خود، برتری خریداران در بازار را می‌رساند.

از طرفی اگر قیمت از سطوح فعلی به‌سمت بالا چرخش کرده و بالای سطح ۰.۳۲ دلار حرکت کند، احتمال رشد آن تا ۰.۳۵ دلار وجود خواهد داشت. احتمالاً فروشندگان از این سطح دفاع خواهند کرد، اما در صورتی که گروه مقابل قیمت را به بالای آن نفوذ دهند، احتمال ادامه روند صعودی تا ۰.۴۰۹ دلار و در بالای آن تا ۰.۵۰ دلار ممکن خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۳۲ – ۰.۳۵ – ۰.۴۰۹ – ۰.۵۰
 • حمایت‌ها: ۰.۲۸۶۴ – ۰.۲۴

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در ۱۳ ژانویه به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۳۹ دلار رفته است. این امر نشان از کاهش فشار فروش دارد. به‌هرحال فروشندگان به‌راحتی تسلیم نخواهند شد و در بالای سطح ۴۲ دلار به موقعیت‌های فروش وارد می‌شوند یا از موقعیت‌های خرید خود خارج می‌شوند.

نمودار قیمت بایننس کوین
نمودار قیمت BNB در تایم فریم یک روزه

اگر خرس‌های بازار موفق به پایین آوردن و تثبیت قیمت در زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شوند، احتمال ادامه ریزش تا حمایت ۳۵.۶۹ دلار ممکن خواهد بود. جهش قیمت از این سطح می‌تواند آن را به‌مدت چند روز بین دو سطح ۳۵.۶۹ الی ۴۳ دلار محصور کند، تا زمانی که یکی از طرفین بازار برتری خود را ثابت کند.

در طرف مقابل اگر قیمت از سطوح فعلی جهش داشته باشد، خریداران بار دیگر به‌منظور هدایت قیمت تا ۴۵.۱۶۲۰ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، احتمال رشد قیمت تا ۵۰ دلار ممکن است.

 • مقاومت‌ها: ۴۳ – ۴۵.۱۶۲۰
 • حمایت‌ها: ۳۹ – ۳۵.۶۹

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید