ارزهای دیجیتالتحلیل تکنیکال هفتگی

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۹ ژوئن (۲۰ خرداد)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس‌وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین، تزوس و کاردانو برای امروز (۲۰ خرداد) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۹,۴۹۹ دلار و مقاومت الگوی مثلث متقارن فشرده شده است. تحکیم قیمت در نزدیکی یک مقاومت کلیدی می‌تواند به معنای آمادگی قیمت در فاز انباشت توسط خریداران باشد که نتیجه‌ی آن رشد قیمت خواهد بود.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه

شیب مثبت هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی مثبت خود، نشان از برتری خریداران دارد. اگر خریداران موفق به بالا بردن قیمت از سطح مقاومت الگوی مثلث در ۹,۹۰۰ دلار شوند، ممکن است سطح ۱۰,۵۰۰ دلار دیده شود.

۱۰,۵۰۰ دلار برای قیمت یک سطح کلیدی به حساب می‌آید و باید رفتار قیمت نسبت به آن را نظاره کرد. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای آن هل بدهند، به احتمال زیاد یک حرکت پایدار صعودی آغاز خواهد شد زیرا معامله‌گرانی که در حاشیه و به دور از معاملات بوده‌اند، مجبور به بازگشت به بازار خواهند شد.

در طرف مقابل چرخش قیمت از ۱۰,۵۰۰ دلار می‌تواند منجر به ریزش آن تا حمایت ۸،۱۳۰.۵۸ دلار شود. با شکست این سطح حمایتی نیز ریزش قیمت می‌تواند تا ۶,۵۰۰ دلار ادامه‌دار شود.

 • مقاومت‌ها: ۹,۹۰۰ – ۱۰,۵۰۰
 • حمایت‌ها: ۹,۴۹۹ – ۸،۱۳۰.۵۸ – ۶,۵۰۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم در حال تحکیم جای خود در روند صعودی است. قیمت در چند روز گذشته بین دو حد پایین و بالای ۲۳۳.۴۴۹ الی ۲۴۷.۸۲۷ دلار محصور شده که نشان‌دهنده‌ی انتظار هر دو جبهه‌ی خریدار و فروشنده برای شروع روند بعدی است.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه

حرکت قیمت به بالای این ناحیه به معنی افزایش قدرت خریداران و احتمال جهش قیمت تا مقاومت سقف کانال صعودی در ۲۸۸.۵۹۹ دلار خواهد بود. شیب مثبت هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در بالای سطح ۶۰ نیز نشان‌دهنده‌ی برتری نسبی خریداران است.

در طرف مقابل با ریزش قیمت به زیر این ناحیه، احتمال عمیق‌تر شدن اصلاح تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۲۰۹.۵۲ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۲۴۷.۸۲۷ – ۲۸۸.۵۹۹
 • حمایت‌ها: ۲۳۳.۴۴۹ – ۲۰۹.۵۲

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل پس از آنکه موفق به جهش از میانگین‌های متحرک نشد، هم اکنون تحت فشار فروش قرار دارد. با ریزش قیمت به زیر حمایت ۰.۱۹۶۱۴ دلار، ادامه‌ی اصلاح تا ۰.۱۹۱۳۰ دلار ممکن خواهد بود.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل در تایم فریم روزانه

شکست حمایت ۰.۱۹۱۳۰ دلار نیز به منزله‌ی دیده شدن دوباره‌ی سطح ۰.۱۷۳۷۲ دلار خواهد بود. با از دست رفتن این سطح حمایت، الگوی مثلث نزولی در قیمت فعال شده و تاثیر منفی بسزایی بر قیمت خواهد گذاشت.

دیدگاه ریزش قیمت با هدایت آن به بالای خط روند نزولی در ۰.۲۰۸۰۶ دلار توسط خریداران منتفی خواهد شد. در بالای این خط، جهش قیمت تا ۰.۲۳۶۱۲ دلار ممکن است. با توجه عملکرد بسیار ضعیف ریپل در چند ماه گذشته، معامله‌گران قبل از ورود به معاملات خرید بهتر است ریسک آن‌ها را ارزیابی کنند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۰۸۰۶ -۰.۲۳۶۱۲
 • حمایت‌ها: ۰.۱۹۶۱۴ – ۰.۱۹۱۳۰ – ۰.۱۷۳۷۲

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

اگرچه قیمت بیت کوین‌ کش در ۴ ژوئن به بالای مقاومت ۲۵۵.۴۶ دلار حرکت کرده است، اما موفق به تثبیت در بالای این سطح نبوده و در ۶ ژوئن بار دیگر به زیر این سطح بازگشته است. این امر نشان‌دهنده‌ی کاهش تقاضا در سطوح بالاتر است.

نمودار قیمت بیت کوین کش
نمودار قیمت بیتکوین کش در تایم فریم روزانه

با حرکت قیمت به زیر میانگین‌های متحرک در ۲۴۳ دلار، ریزش آن تا ۲۱۷.۵۵ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. در طرف مقابل اگر خریداران موفق به تثبیت قیمت در بالای ۲۵۵.۴۶ دلار شوند، جهش قیمت تا ۲۸۰.۴۷ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. این سطح کلیدی به شمار می‌آید، چرا که در بالای آن احتمال شروع یک روند صعودی جدید وجود خواهد داشت.

با توجه به اینکه قیمت مدت زمان طولانی در این محدوده نوسان کرده است، حرکت بعدی پر قدرت خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۵۵.۴۶ – ۲۸۰.۴۷
 • حمایت‌ها: ۲۴۳ – ۲۱۷.۵۵

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

عدم وجود حرکتی رونددار در قیمت بیت کوین اس‌وی، معامله‌گران را از این ارز دور کرده است. شیب افقی هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی در زیر ۵۰، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می‌دهد.

نمودار قیمت بیت کوین اس وی
نمودار قیمت بیتکوین اس وی در تایم فریم روزانه

اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت از حمایت ۱۸۶ دلار شوند، ریزش قیمت تا ۱۷۰ دلار ممکن خواهد بود. شکست در زیر این سطح نیز به منزله‌ی شروع روند نزولی جدید است.

از طرفی جهش قیمت از حمایت ۱۷۰ دلاری به معنی ورود خریداران در ریزش قیمت و در کف این محدوده است. این حرکت باعث ادامه‌ی نوسانات محدود قیمت در این محدوده برای چند روز دیگر خواهد شد. صعود قیمت با حرکت آن به بالای ۲۲۷ دلار آغاز خواهد شد، بنابراین تا آن زمان حرکات قیمت بدون جهتی مشخص خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۰۹ – ۲۲۷
 • حمایت‌ها: ۱۸۶ – ۱۷۰

 

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

قیمت لایت کوین بار دیگر تا میانگین‌های متحرک پایین آمده است. با ریزش آن به زیر میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۴۴.۹۳ دلار، قیمت بار دیگر تا ناحیه‌ی حمایتی ۳۹ دلار نزول خواهد کرد.

نمودار قیمت لایت کوین
نمودار قیمت لایت کوین در تایم فریم روزانه

از طرفی اگر قیمت از سطوح فعلی جهش داشته باشد، خریداران بار دیگر برای هدایت آن به بالای ناحیه‌ی مقاومتی ۵۰.۷۸۶۴ الی ۵۲.۲۸۰۳ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفق بودن این حرکت یک روند صعودی تا ۶۴ دلار مورد انتظار است.

قیمت لایت کوین در یک محدوده‌ی قیمتی محصور مانده است. بنابراین تا زمانی که یکی از دو گروه خریداران یا فروشندگان برتری خود را ثابت کنند، نوسانات قیمت بی‌ثبات باقی خواهند ماند. روند بعدی قیمت با حرکت آن به بالای ۵۲.۲۸۰۳ دلار یا به زیر ۳۹ دلار مشخص خواهد شد. از آنجایی که قیمت مدت زمانی طولانی را در محدوده سپری کرده است، شکست این ناحیه اتفاق مهمی خواهد بود که می‌تواند فرصت مناسبی را برای معامله گران فراهم کند.

 • مقاومت‌ها: ۵۰.۷۸۶۴ – ۵۲.۲۸۰۳ – ۶۴
 • حمایت‌ها: ۴۵ – ۳۹

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

فروشندگان به خوبی از مقاومت ۱۸.۱۳۷۷ دلار در قیمت بایننس کوین دفاع کرده و در وضعیت فعلی در تلاش برای پایین آوردن آن از میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۱۶.۶۳ دلار هستند. با وقوع این حرکت ادامه‌ی ریزش تا ۱۵.۷۰ و سپس ۱۴.۹۵ دلار ممکن خواهد بود.

نمودار قیمت BNB
نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه

در طرف مقابل با جهش قیمت از میانگین‌های متحرک، خریداران بار دیگر برای بالا بردن آن از مقاومت مذکور تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت رشد قیمت تا ۲۱.۵۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. شیب تدریجی مثبت هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) کمی بالاتر از ناحیه‌ی میانی خود، نشان از برتری نسبی خریداران دارد.

 • مقاومت‌ها: ۱۸.۱۳۷۷ – ۲۱.۵۰
 • حمایت‌ها: ۱۶.۶۳ – ۱۵.۷۰ – ۱۴.۹۵

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

قیمت ایاس در سه روز گذشته موفق به شکست و تثبیت در بالای مقاومت ۲.۸۳۱۹ دلاری خود نشده است. این امر نشان‌دهنده‌ی دفاع فروشندگان از این سطح است. اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت از میانگین‌های متحرک در ۲.۶۷ دلار شوند، ریزش آن تا ۲.۳۳۱۴ دلار ممکن خواهد بود.

نمودار قیمت EOS
نمودار قیمت EOS در تایم فریم روزانه

در مقابل با جهش قیمت از میانگین‌های متحرک، خریداران بار دیگر برای هدایت آن به بالای ۲.۸۳۱۹ دلار تلاش خواهند کرد. در این صورت هدف اولیه ۳.۱۱۰۴ دلار خواهد بود و در بالای آن شروع یک روند صعودی با هدف ۳.۸۸۱۱ دلار مورد انتظار است. به هر حال اگر قیمت از ۲.۸۳۱۹ دلار به سمت پایین چرخش کند، برای مدتی در این محدوده باقی خواهد ماند. روند قیمت در زیر ۲.۳۳۱۴ دلار نیز نزولی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۲.۸۳۱۹ – ۳.۱۱۰۴ – ۳.۸۸۱۱
 • حمایت‌ها: ۲.۶۷ – ۲.۳۳۱۴

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در وضعیت فعلی در حال اصلاح در یک روند پر قدرت صعودی است. اگر اصلاح قوی‌تر نشود، ادامه‌ی روند صعودی احتمال بیشتری خواهد داشت. شیب مثبت هر دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی اشباع خرید، برتری خریداران را نشان می‌دهد.

نمودار قیمت کاردانو
نمودار قیمت کاردانو در تایم فریم روزانه

اولین حمایت کلیدی در سطح ۳۸.۲ درصد اصلاحی فیبوناچی در ۰.۰۷۵۱۹۶۴ دلار قرار دارد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) نیز کمی پایین تر از این سطح در ۰.۰۷۳۰ دلار قرار گرفته است، بنابراین انتظار داریم خریداران از این حمایت با قدرت دفاع کنند.

جهش قیمت از این سطح نشان‌دهنده‌ی این است که خریداران منتظر عمیق‌تر شدن اصلاح برای ورود به بازار نخواهند ماند. این امر احتمال حرکت قیمت به بالای ۰.۰۹۰۱۳۷۳ دلار را افزایش خواهد داد. در بالای این سطح نیز رشد قیمت تا ناحیه‌ی مقاومتی ۰.۱ الی ۰.۱۰۶۵۲ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

دیدگاه صعود قیمت نیز با ریزش آن به زیر سطح حمایت ۵۰ درصد فیبوناچی اصلاحی در ۰.۰۷۰۵۸۱۱ دلار منتفی خواهد شد.

 • مقاومت‌ها: ۰.۰۹۰۱۳۷۳ – ۰.۱ – ۰.۱۰۶۵۲
 • حمایت‌ها: ۰.۰۷۵۱۹۶۴ – ۰.۰۷۳۰ – ۰.۰۷۰۵۸۱۱

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

قیمت تزوس از ۲ ژوئن داخل یک محدوده‌ در حال نوسان است. فروشندگان در ۷ ژوئن برای پایین آوردن قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲.۸۴ تلاش کردند اما موفق به تثبیت آن نبودند. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران با قدرت در حال دفاع از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) هستند.

نمودار قیمت تزوس
نمودار قیمت تزوس در تایم فریم روزانه

اگر خریداران موفق به هدایت قیمت به بالای ناحیه‌ی مقاومتی ۳.۰۷۳ الی ۳.۱۳۸ دلار شوند، احتمال رشد قیمت تا ۳.۳۳۶۷ و در بالای آن تا ۳.۸۰ دلار وجود خواهد داشت. دیدگاه صعودی با حرکت قیمت به زیر میانگین‌های متحرک منتفی خواهد شد. این حرکت نشان‌دهنده‌ی قدرت مقاومت ۳.۰۷۳ دلاری خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۳.۰۷۳ – ۳.۱۳۸ – ۳.۳۳۶۷ – ۳.۸۰
 • حمایت‌ها: ۲.۸۴

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *