اخبار

چیلیز با استفاده از توکن‌های طرفداری فرمول یک به راه خود ادامه میدهد

توکن طرفداری (fan token) در شبکه بلاک چین چیلیز (chiliz) با ثبت نام دو تیم مسابقه اروپایی وارد مرحله جدیدی شد. در روز جمعه در اخبار سایت socios.com یک اپلیکیشن توکن طرفداری بر بستر بلاک چین چیلیز اعلام شد که آستین مارتین و آلفا رومئو اخیرا از پلتفرم این توکن‌ها استفاده کرده و در آن ثبت نام کرده‌اند.

توکن‌های طرفداری یا فن توکن‌ها برای تجارت توزیع شده، به راه اندازی کمپین های بازاریابی، و در موارد خاص برای رای دهی طرفداران به تیم‌ها و یا سایر موارد قابل استفاده هستند. توکن ذکر شده برای socios حدود ۱۵۰ میلیون دلار دارایی جمع آوری کرده است.

تیم های فرمول یک تنها کسانی نیستند که باعث شدند پلتفرم این توکن‌ها یعنی socios این میزان دارایی را کسب کند، اما آنها را میتوان جزو تیم‌های حرفه‌ای ماشین سواری دانست که از فناوری بلاک چین استفاده کرده‌اند. این استفاده در بسیاری از سازمان های ورزشی و تیم های مسابقه, برای به هم متصل کردن هواداران رو به رشد است و میتوان این توکن‌ها را توکن‌های هواداری نیز دانست.

در حالی که چیلیز به طور موثری بازار توکن طرفداری یا توکن هواداری را به گوشه‌ای درست در میدان برده است، چند پلتفرم در حال مبارزه با توکن‌های غیر قابل تعویض یا NFT ها هستند و خواهان در دست گرفتن بازار می‌باشند.

در حالی که DAPPER NBA top shot در حال حاضر نزدیک به نیم میلیارد دلار فروش داشته است و همچنین چند میلیارد دلار سرمایه گذاری را کمی قبل از این به دست آورده است، اما به دلیل پولبک در بازار توکن‌های غیر قابل تعویض به آرامی ارزش خود را در هفته گذشته از دست داده است.

با این حال دیگر پلتفرم ها و بلاکچین ها در حال مبارزه برای جذب تاییدیه و یا لایسنس تیم های ورزشی می‌باشند که میتوان آن را مبارزه‌ای بین پلتفرم NFT و High value IP دانست.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید