اخبار

رشد ۲۶ درصدی چین لینک در یک روز

امروز، بهای ارز دیجیتال چین لینک (LINK) با ادامه روند صعودی خود و افزایش ۲۵.۵ درصدی طی ۲۴ ساعت گذشته توانست به رکورد قیمتی تازه ۱۳.۴۹ دلار برسد.

چین لینک، توکنی که اوراکل‌های قیمت غیرمتمرکز را نیرو می‌بخشد، اکنون پس از عبور از کاردانو، در جایگاه هفتمین ارز دیجیتال پرارزش بازار جا خوش کرده است.

قیمت چین لینک
قیمت چین لینک

گفتنی است حرکت صعودی اخیر چین لینک در ادامه روند روبه‌رشدی است که این ارز دیجیتال از روز ۲۷ ژوییه (۶ مرداد) آغاز کرده است. بهای این رمزارز طی مدت اخیر بیش از دوبرابر شده است. طی یک هفته و یک ماه اخیر نیز این ارز دیجیتال، به ترتیب شاهد افزایشی ۶۱.۷ و ۱۲۱.۸ درصدی بهای خود بوده است. هم‌اکنون قیمت چین لینک در اوج تاریخی خود قرار دارد و توانسته در مقایسه با دیگر ارزهای دیجیتال، بهترین عملکرد را طی سال میلادی جاری از خود نشان دهد.

نمودار قیمت چین لینک
نمودار قیمت چین لینک

ارزش بازار چین لینک، در‌حال‌حاضر، بیش از ۵.۱۸میلیارد دلار است. اگر قیمت این ارز دیجیتال با ادامه روند صعودی خود، ۲۰ درصد دیگر افزایش پیدا کند، می‌تواند بیت کوین کش، نزدیک‌ترین رقیب خود را کنار بزند و جایگاه پنجمین ارز دیجیتال ارزشمند بازار را از آن خود کند.

اگرچه بسیاری از دارندگان چین لینک، موضع تردیدآمیزی نسبت به تغییرات قیمتی اخیر این ارز دیجیتال ندارند، اما زئوس کپیتال (Zeus Capital)، فعال در حوزه مدیریت دارایی‌های دیجیتال، مدعی است که ریزش قیمت در انتظار چین لینک است. این شرکت برای اثبات داعیه خود اقدام به انتشار یک گزارش ۵۹ صفحه‌ای کرده و توضیح داده است که درحال‌حاضر، بهای چین لینک بیش از ارزش واقعی آن است و سقوطی فاجعه‌بار، پیش رویش قرار دارد.

عده‌ای به این گزارش با دیده شک و تردید نگاه می‌کنند؛ چرا که بنابر گمانه‌زنی‌ها، زئوس کپیتال پیش‌تر اقدام به اخذ موقعیت معاملاتی فروش استقراضی به ارزش ۲۰ میلیون دلار روی چین لینک کرده بود که احتمالا پس از عبور بهای این ارز دیجیتال از آستانه ۱۲.۸ دلار، به‌طور کامل لیکویید شده است.

رشد جهش‌وار اخیر بهای چین لینک در حالی رخ داده است که پیش‌تر صرافی کوین بیس، امکان انجام معاملات ارز دیجیتال در برابر ارز دیجیتال را برای آن، غیرفعال کرده بود. البته هم‌اکنون این امکان دوباره فعال شده، اما کوین بیس هنوز راجع به دلایل این اقدام، اظهارنظر نکرده است.

 

منبع: decrypt.co

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید