کیف پول چندمنظورهکیف پول کاغذی

آموزش ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین و بیت کوین کش

بیت کوین دیجیتال است. با این وجود می‌توان آن را به شکلی فیزیکی نیز ذخیره کرد. با استفاده از کیف پول کاغذی به راحتی می‌توانید بیت کوین یا سایر رمزارزها خود را با امنیت بالا ذخیره کنید. برای این کار کافی است به یک پرینتر و نیز اندکی اطلاعات دسترسی داشته باشید. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی شیوه ساخت کیف پول کاغذی بیت کوین و بیت کوین کش بپردازیم.

 

چرا کیف پول کاغذی بیت کوین ؟

کیف‌های آنلاین ارز دیجیتال ممکن است مورد حمله هکری و دستبرد قرار گیرد. کیف‌های پول ویژه تلفن همراه نیز با برخی مشکلات امنیتی روبرو هستند.

برای نمونه گوشی‌تان ممکن است دزدیده شده، گم شده یا حتی خراب شود. اما کاغذ داستان متفاوتی دارد. حمله هکری برای کاغذ بی‌معناست. با این وجود مواردی نظیر آتش، آب و یا دزدان واقعی می‌توانند دشمن آن باشند. اما اگر بتوانید از کیف پول کاغذی بیت کوین به شکلی امن نگهداری کنید، امن‌ترین راه برای ذخیره ارز دیجیتال‌تان خواهد بود.

کیف پول کاغذی بیت کوین (یا بیت کوین کش) می‌تواند یک نسخه پشتیبان از کیف پول سخت‌افزاری، آنلاین، ویژه گوشی یا دسکتاپ باشد یا اینکه به عنوان تنها راه برای ذخیره اطلاعات مربوط به ارز دیجیتال شما مورد استفاده قرار گیرد. در هر صورت، کاغذ گزینه‌ای ایده‌آل برای ذخیره رمزارزتان به شمار می‌رود.

paper walletکیف پول کاغذی بیت کوین کش

کیف پول کاغذی که بهترین شکل از ذخیره سرد رمزارزها محسوب می‌شود دربردارنده متنی پرینت شده است. این متن شامل کلیدهای عمومی و خصوصی رمزارزتان است. (حتی اگر به امنیت پرینتر شک دارید و یا اینکه اصلا پرینتری در درستس ندارید، می‌توانید این کلیدها را به صورت دستی بنویسید).

کلید عمومی همان نشانی کیف پول‌تان است. این کلید را به دیگران در مواقعی که باید مبلغی به حساب‌تان واریز کنند می‌دهید. در مقابل، کلید خصوصی باید مخفی بماند. در واقع به محض پرینت (یا نوشتن) کلید خصوصی، فقط خودتان باید به آن دسترسی داشته باشید. این کلید خصوصی را می‌توانید در هر جای امنی پنهان کنید.

اگر بیش از حد نگران امنیت کلید خصوصی‌ بیت کوین‌تان هستید، می‌توانید کیف پول کاغذی آن را چند تکه کرده و هر تکه را در مکانی مجزا نگهداری کنید. البته اگر جزو کسانی هستید که هر روز به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌پردازید،

شاید این کار فایده چندانی نداشته باشد. با این وجود اگر به فکر سرمایه‌گذاری و کسب درآمد از ارز دیجیتال خریداری شده در بلندمدت هستید، این شیوه می‌تواند سودمند باشد. همچنین بهتر است یک کپی اضافه نیز از کیف پول کاغذی بیت کوین‌‌تان نیز داشته باشید. در صورت مفقود شدن یا آسیب دیدن اولی، دومی می‌تواند رمزارزتان را حفظ کند.

 

چگونه یک کیف پول کاغذی برای رمزارزمان بسازیم؟

وب‌سایت‌های مختلفی وجود دارد که به ما امکان ایجاد یک کیف پول کاغذی را طی چند ثانیه می‌دهند. حتما باید وب‌سایتی را انتخاب کنید که کدهای منبع آن متن باز باشد. به این ترتیب امکان کلاهبرداری و سرقت اطلاعات شما از بین خواهد رفت. در ادامه به بررسی چند نمونه از وب‌سایت‌هایی که امکان ایجاد کیف پول کاغذی را می‌دهند می‌پردازیم:

 

۱. وب‌سایت Bitaddress.org

وب‌سایت Bitaddress.org یک سازنده متن باز کیف پول کاغذی است. کدهای این برنامه بر اساس جاوا اسکریپت نوشته شده‌ است. ابتدا باید نوع کیف پول مدنظرتان را انتخاب کنید. سپس تعداد آدرس‌هایی که می‌خواهید وارد کنید را نیز تعیین کنید. در انتها نیز کافی است گزینه پرینت (Print) را فشار دهید.

bitaddress.org

 

۲. وب‌سایت Bitcoin.com

این وب‌سایت به کاربران امکان ایجاد کی فپول کاغذی برای بیت کوین کش را می‌دهد. مراحل ایجاد کیف پول برای بیت کوین کش درست همانند وب‌سایت بالاست. این سامانه نیز به هیچ وجه اطلاعات کلید خصوصی کاربر را ذخیره نمی‌کند.

 

۳.وب‌سایت bitcoinpaperwallet.com

سامانه بیت‌کوین‌پیپروالت نیز امکان ایجاد کیف پول کاغذی برای بیت کوین و نیز بیت کوین کش را فراهم می‌سازد. بخش جالبی در این وب‌سایت وجود دارد که نکات امنیتی خوبی را به کاربر می‌دهد. همچنین کاربران می‌توانند استیکرهای هولوگراف ضد تقلب برای اینکه کیف پول کاغذی‌تان را بسازند خریداری کنند.