اخبار

بلومبرگ: بیت کوین امسال رکورد ۲۰,۰۰۰ دلاری خود را می‌شکند

به گفته بلومبرگ (Bloomberg)، یکی از بزرگ‌ترین رسانه‌های جهان، تمام شواهد نشان می‌دهند که بیت روند بیت کوین در سال ۲۰۲۰ احتمالاً صعودی است. تنها پرسش اینجاست که آیا پادشاه ارزهای دیجیتال می‌تواند از بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی ۲۰,۰۰۰ دلاری عبور کند یا خیر.

به نقل از کوین‌ تلگراف، جدیدترین گزارش بلومبرگ نشان می‌دهد که این شرکت انتظار دارد بیت کوین دوباره به بیشترین رکوردی که در سال ۲۰۱۷ ثبت کرد، برسد. علاوه بر این، بلومبرگ اوج‌گرفتن قیمت تا ۲۸,۰۰۰ دلار را نیز بعید نمی‌داند.

در این گزارش ذکر شده که بیماری کووید ۱۹ درواقع بلوغ بیت کوین را به عنوان یک دارایی سرعت بخشیده و در میان کاهش بهای سهام، قدرت این ارز دیجیتال را برجسته‌تر کرده است. همچنین، گزارش بلومبرگ به تمایل روزافزون سرمایه‌گذاران سازمانی، به‌ویژه صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل (GBTC)، به سرمایه‌گذاری روی بیت کوین اشاره کرد، که حدود ۲۵ درصد از عرضه جدید این ارز دیجیتال را خریداری کرده است. این گزارش نوشت:

از ابتدای سال تاکنون، دارایی‌های دیجیتال تحت مدیریت این شرکت رو به افزایش بوده است و حدود ۲۵ درصد از تمام واحدهای بیت کوینی که اخیرا استخراج‌ شده را خریداری کرده است. در سال ۲۰۱۹، این رقم کمتر از ۱۰ درصد بود. نمودارهای ما نشان‌دهنده رشد سریع میانگین ۳۰ روزه دارایی تحت مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل هستند که به ۳۴۰,۰۰۰ واحد بیت کوین رسیده‌ است، تقریبا ۲ درصد از عرضه کل این ارز دیجیتال. حدود دو سال پیش، این میزان فقط ۱ درصد بود.

 

کاهش هزینه پریمیوم بیت کوین در صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل
کاهش هزینه پریمیوم بیت کوین در صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل

بلومبرگ کاهش هزینه پریمیوم (وجه ضمانت) بیت کوین در صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل را نشانه‌ای مهم ارزیابی کرده و افزود:

کاهش پیوسته هزینه پریمیوم در صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین گری اسکیل، با وجود جریان ورودی قدرتمند، نشان می‌دهد که عرضه بازار به پایان رسیده و از فشار فروش کاسته شده است. طبق آنچه میانگین ۳۰ روزه نشان می‌دهد، هزینه پریمیوم ارزش خالص این دارایی در صندوق به ۲۰ درصد رسیده، که در مقایسه با رکورد تاریخی ۳۹ درصدی کاهش قابل ملاحظه‌ای را نشان می‌دهد.

 

حرکت صعودی بیت کوین همراه با طلا
حرکت صعودی بیت کوین همراه با طلا

طبق تحلیل بلومبرگ، فقط یک اتفاق بسیار ناگوار برای بیت کوین می‌تواند جلوی رشد قیمت این ارز دیجیتال را بگیرد. این گزارش در ادامه اشاره کرد که قیمت این ارز دیجیتال می‌تواند به رکورد ۲۰,۰۰۰ دلاری سال ۲۰۱۷ خود دست یابد و حتی ممکن است تا ۲۸,۰۰۰ دلار نیز پیش برود. در این خصوص، گزارش افزود:

سال گذشته، اوج قیمت ۱۴,۰۰۰ دلار بود، که اگر با همین روند ادامه دهد، می‌تواند در سال ۲۰۲۰ دوبرابر شود. این افزایش در نمای کلی، چندان بزرگ نیست و قیمت بیت کوین می‌تواند رشد بسیار بیشتری داشته باشد.

 

نمودار همبستگی بین بیت کوین و تتر
نمودار همبستگی بین بیت کوین و تتر

طبق گزارش بلومبرگ، یکی دیگر از دلایل عمده برای افزایش قیمت بیت کوین، رشد سریع تتر است. ماه می سال گذشته (خرداد ۹۸)، ارزش کل بازار تتر ۴ میلیارد دلار بود. یک سال بعد، ارزش کل بازار این ارز دیجیتال به ۱۰ میلیارد دلار رسید. افزایش گردش مالی این کوین ثابت به معنای پذیرش بیشتر دارایی‌های دیجیتال است. گزارش بلومبرگ در این خصوص نوشت:

افزایش علاقه به پیوندهای دیجیتال دلار (کوین‌های ثابت با پشتوانه دلار) نشان‌دهنده نیاز به تراکنش و ذخیره ارزش با استفاده از ارز ذخیره‌ای بین‌المللی، بدون نیاز به واسطه، است. درواقع، با دیجیتالی‌شدن هرچه سریع‌تر جهان امروز، می‌توان پذیرش ارزهای دیجیتال را با پذیرش ارزهای کاغذی در طول تاریخ مقایسه کرد.

اکنون که رویداد هاوینگ و همچنین نیمی از سال ۲۰۲۰ را پشت سر گذاشته‌ایم، دیگر لازم نیست برای پی‌بردن به صحت پیش‌بینی بلومبرگ زمان زیادی صرف کنیم.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید