اخبار

بیت مین از دستگاه‌ Antminer T19 رونمایی کرد

بیت مین، قدرت‌مندترین تولیدکننده سخت‌افزارهای استخراج در جهان، دستگاه Antminer T19، ماینر بیت کوین جدید خود که از معماری ASIC استفاده می‌کند را معرفی کرد.

به گزارش کوین تلگراف، شرکت بیت مین، روز گذشته دستگاه ماینر ASIC جدید خود را عرضه کرد.

بر اساس اطلاعیه‌ای که در تاریخ ۱ ژوئن (۱۲ خرداد) منتشر شد، ماینر Antminer T19 که الگوریتم SHA256 (بیت کوین، بیت کوین کش و …) را استخراج می‌کند، دارای هش ریت ۸۴ ترا هش بر ثانیه با حاشیه خطای ۳ درصد است. بهره‌وری انرژی این دستگاه نیز ۳۷.۵ ژول به ازای هر ترا هش است که البته دارای حاشیه خطایی ۵ درصدی است.

مدل ASIC جدید از ۱ ژوئن در وب‌سایت رسمی بیت مین قابل سفارش است و ارسال آن برای خریداران در بازه ۲۱ تا ۳۰ ژوئن آغاز خواهد شد.

تراشه‌های استفاده‌شده در دستگاه جدید مشابه Antminerهای S19 و S19 Pro هستند، که البته تفاوت‌هایی مهم بین آن‌ها ‌نسبت به دو مدل قبلی نیز وجود دارد. استفاده از منبع تغذیه جدید APW12 در کنار ارتقای فرم‌ور، تغییراتی هستند که تا این لحظه گزارش شده‌اند. این تغییرات به سرعت بالا آمدن اولیه دستگاه، که به تجربه استخراجی بهینه منجر می‌شود کمک خواهند کرد.

ریکاردو موری (Riccardo Mori)، مدیر یک عملیات استخراج کوچک‌مقیاس در ونزوئلا، به کوین تلگراف اعلام کرده که T19 بهبودی چشم‌گیر نسبت به T17 داشته است و احتمال می‌رود باعث افزایش هش ریت بیت کوین شود.

با معرفی دستگاه T19، می‌توان انتظار داشت شبکه هش ریت رشد قابل ملاحظه‌ای را شاهد باشد و در نتیجه سختی استخراج نیز افزایش یابد. این اتفاقات، بار دیگر باعث کاهش سودزایی و بالا رفتن مدت‌زمان بازگشت سرمایه خواهد شد.

اطلاعیه رونمایی T19 در حالی منتشر شد که گزارش‌ها حاکی از وجود نقص‌هایی در ASICهای استخراج دستگاه +Antminer S17 بوده است. آرسنی‌ گروشا (Arseniy Grusha)، هم‌بنیان‌گذار شرکت مشاوره و استخراج امریکایی واتم(Wattum)، گفته است:

هرگز دستگاهی با این میزان ایراد ندیده‌ام.

کمی پس از انتقادات صورت‌گرفته در اواسط ماه می، بیت مین تایید کرد که بسیاری از قطعات ASIC این مجموعه دستگاه‌ها مشکلاتی عمده دارند. یک سخن‌گوی این شرکت به کوین تلگراف اعلام کرده، این شرکت در حال بررسی این موارد با مشتریانی است که دچار این مشکلات شده‌اند.

منبع: Cointelegaph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید