اخبار

صرافی بیت هامب متهم به کلاهبرداری ۲۵ میلیون دلاری

اخبار منتشره از کشور کره جنوبی خبر از توقیف دفتر مرکزی بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در این کشور می‌دهد. صرافی Bithumb متهم به کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال شده و پلیس در حال انجام تحقیقات در این زمینه است.

صرافی Bithumb یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در کشور کره جنوبی است. روزنامه سئول روز گذشته خبر از ورود پلیس به دفتر مرکزی این صرافی داد. این صرافی اقدام به عرضه توکن BXA به میزان ۲۵ میلیون دلار کرده است. این مقدار سرمایه از سرمایه‌گذاران دریافت شده اما در ازای آن هیچ ارز دیجیتالی منتشر نشده است. این موضوع هنوز اثبات نشده است و پلیس در حال انجام تحقیقات در این زمینه است.

 

اتهام کلاهبرداری در صرافی Bithumb

مطابق این گزارش میلیون‌ها نفر در این اقدام صرافی متضرر شده‌اند. بنیان‌گذار این صرافی متهم به کلاهبرداری و خروج ارز از کشور کره جنوبی شده است. این توکن متعلق به یک پلتفرم در کشور سنگاپور بوده و ۲۵ میلیون دلار از کشور کره جنوبی خارج شده است. در زمان نگارش این خبر صرافی Bithumb فعال بوده و هنوز به صورت کامل فعالیت آن متوقف نشده است.

کلاهبرداری صرافی Bithumb هنوز تایید نشده و در حد یک اتهام مطرح است و پلیس تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده است. این صرافی بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در کشور کره جنوبی و نهمین صرافی بزرگ دنیاست. هفته گذشته نیز خبری مبنی بر کلاهبرداری و دستکاری بازار توسط سومین صرافی ارز دیجیتال در کشور کره منتشر شد. در این پرونده، صرافی Coinbit به اتهام کلاهبرداری ۸۵ میلیون دلاری تحت پیگرد قرار گرفته و پلیس همچنان در حال بررسی این مورد است.تیم مدیریتی صرافی Bithumb هنوز هیچ واکنشی به این اتفاق نشان نداده‌اند. باید دید آیا این اتهام توسط مدیران این صرافی پذیرفته خواهد شد یا مجددا شاهد کلاهبرداری بزرگ در حوزه ارزهای دیجیتال هستیم. به نظر می‌رسد صرافی ارزهای دیجیتال در کشور کره با مشکل جدی روبه‌رو هستند. تشکیل دو پرونده کلاهبرداری در حوزه ارزهای دیجیتال در یک هفته برای دو صرافی بزرگ در این کشور خبر خوشایندی نیست و ممکن است اکوسیستم رمزارزها در این کشور دستخوش تغییرات جدی شود.

کوین‌تلگراف و کوین‌دسک از تیم مدیریتی صرافی Bithumb درخواست ارائه توضیحات کامل در زمینه این اتهام کرده‌اند که تا کنون هیچ  پاسخی از این صرافی دریافت نشده است. در حال حاضر هیچ خبر رسمی از کم کیف تحقیقات پلیس ارائه نشده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید