تحلیل تکنیکال هفتگیتحلیل قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین 24 دسامبر (3 دی)

خریداران در بالا بردن قیمت بیت کوین به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۷,۲۹۴ دلار موفق بوده‌اند. این اولین بار است که قیمت بیت کوین بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بعد از ۱۰ام نوامبر تثبیت شده است. با صعود اخیر این میانگین متحرک افقی شده است و اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم روزانه نیز وارد ناحیه‌ی مثبت خود شده است. این مساله بازگوی این است که خریداران به بازی بازگشته‌اند.

اگر خریداران موفق به بالا کشیدن قیمت از سطح ۷,۸۵۶.۷۶ دلار شوند، جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا، الگوی کف دو قلو‌ی خود را تکمیل می‌‌کند. اولین هدف این الگو سطح ۹,۲۰۱.۵۱ دلار است و در بالای این سطح ۱۰,۳۶۰.۸۹ دلار هدف بعدی است.

با این تفاسیر معامله‌گران با بسته شدن قیمت (Close) در بالای سطح ۷,۸۵۶.۷۶ دلار و همچنین با رعایت حد ضرر بر روی ۷،۰۰۰ دلار می‌توانند وارد معامله‌ی خرید شوند. اگرچه که روی خط روند نزولی (خط نارنجی در تصویر) مقاومت سختی وجود دارد، اما انتظار داریم که این مقاومت دینامیک شکسته شود.

دیدگاه صعود قیمت در صورتی اعتبار خود را از دست می‌دهد که قیمت از سطح ۷,۸۵۶.۷۶ دلار چرخش و به سمت پایین حرکت کند، که در این صورت احتمال حرکات خنثی و محدود قیمت برای چند روز دیگر خواهد رفت. در صورت بسته شدن قیمت در زیر کف ۶,۴۳۵ دلاری روند منفی خواهد شد.

  • مقاومت‌ها: ۹,۲۰۱.۵۱ – ۷,۸۵۶.۷۶
  • حمایت‌ها: ۷,۲۹۴ – ۷،۰۰۰ – ۶,۴۳۵

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن