اخبار

بیت کوین به زودی ارزهای رایج سنتی را شکست می دهد

حدود ۱۰ سال از رکود اقتصادی جهانی میگذرد و دقیقا از همان بحران مالی سال ۲۰۰۸ که جهان را فرا گرفت؛ بیت کوین هم به دنیا معرفی شد. اما امروز بیت کوین دیگر یک ارز دیجیتالی کوچک نیست و نگاه های زیادی به سمت آن است. با ارزش کنونی و حجم بازاری که بیت کوین دارد؛ بسیاری به ماهیت آن را مورد نقد و بررسی قرار دادند که این موضوع می تواند به نفع بزرگترین ارز دیجیتال جهان باشد.

تاثیرات مبادلات آمریکا و چین روی بیت کوین

همانطور که در اخبار چند ماه گذشته شنیدیم؛ چین و آمریکا در روابط خود دچار مشکلاتی شدند و هر کدام از این دو قدرت اقتصادی جهان؛ سعی بر ارزشمندتر کردن واحد پولی خود دارند.

در این بین اما بیت کوین سعی کرده همچنان محکم و پر قدرت پیش برود؛ طبق تحلیل برایان کلی این تازه شروع حرکت بیت کوین است و فاصله خیلی زیادی تا از بین رفتن دارد. بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ و تجارت های بزرگ که بخش زیادی از مبادلات خود را با چین و آمریکا انجام میدهند؛ به دلیل دوری از جنگ پولی که بین این دو کشور رخ داده است؛ از بیت کوین برای مبادلات خود استفاده می کنند.

اتفاقی که برای پول کشورهای آمریکا و چین افتاده است؛ برای کشورها دیگر هم در حال وقوع است و ارزش واحد پولی دولت های مختلف در حال افت است. برای مثال طبق گزارش منتشر شده؛ واحد پول آرژانتین ۲۰ درصد ارزش خود را از دست داده است.

این موضوع باعث می شود تا دولت ها برای ارزشمند نگه داشتن پول خود؛ در چرخه مبادلات کشورشان دستکاری کنند و ممکن است در صورت لزوم پول بیشتری چاپ کنند و یا برعکس. نفوذ دولت ها روی پول های سنتی؛ روند حرکت این ارزهای فیات را دگرگون میکند. برایان کلی در مصاحبه خود با CNBC در این مورد اظهار می کند:

اتفاقی که برای ارزهای فیات کشورهای مختلف مانند آمریکا و چین در حال وقع است؛ مثل یک طوفان برای بیت کوین میماند. سرمایه گذاران سازمانی هم از ارزهای فیات خسته شده اند و ترجیح میدهند از بیت کوین استفاده کنند. پس این دو عامل می تواند پول جهان را به سمت بیت کوین حرکت دهد.

نفوذ بیت کوین در کشورهای با اقتصاد ضعیف

با توجه به شرایط فعلی کشورها؛ بیت کوین در تلاش است تا راه خود را در کشورهای بزرگی مانند آمریکا و چین باز کند. اما این نفوذ در کشورهای ضعیف تری مانند ونزوئلا همین الان هم اتفاق افتاده است. کشورهایی با اقتصاد ضعیف و مورد تحریم بودن از طرف غول های جهان مانند کشورهای آفریقایی و آسیای شرقی به بیت کوین رو آوردند و این روند می تواند در اینده ای نه چندان دور بیت کوین بر ارزهای فیاتی مانند دلار و یورو و یوان؛ غلبه پیدا کند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن