اخبار

قیمت بیت کوین در تلاش برای عبور از مقاومت ۸۴۰۰ دلار

قیمت بیت کوین که پس از ریزش ۲۴ سپتامبر به سطوح زیر ۸,۰۰۰ دلار فرو ریخته بود، هفته گذشته در تلاش برای عبور از محدوده مقاومتی ۸۱۰۰ تا ۸۴۰۰ و تثبیت بر روی آن ناموفق بود. در همین حال قیمت ارزهای دیجیتال ارزشمند بازار مانند اتریوم و ریپل به نوسان در محدوده‌های ثابت قیمتی ادامه دادند.

بیت کوین که در حال حاضر به قیمت ۸۱۰۰ دلار خرید و فروش می‌شود و با ارزش بازاری معادل ۱۴۷ میلیارد دلار، نزدیک به ۶۶ درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال را تحت سلطه خود درآورده، در ۲۴ ساعت گذشته نوسان چندانی از خود نشان نداده و همچنان برای عبور از مقاومت پیش روی خود تلاش می‌کند.

نمودار تغییرات قیمت بیت کوین در هفته گذشته

همانطور که در نمودار نیز مشاهده می‌شود، بیت کوین در آخرین روز از ماه سپتامبر دوباره به سطوح زیر ۸۰۰۰ دلار کاهش یافت و در ادامه موفق شد به سرعت خود به محدوده ۸۰۰۰ دلار برگردد. برخی از تحلیلگران عدم موفقیت بیت کوین در عبور از مقاومت ۸۴۰۰ دلار را در روزهای آینده، دلیلی برای ریزشی شدیدتر به سمت سطوح ۶۰۰۰ دلار عنوان کرده‌اند.

در سوی دیگر بازار، بسیاری از آلت کوین‌ها که در پایین‌ترین قیمت چند سال اخیر خود قرار دارند، رشد‌های نسبتا خوبی را در دوره زمانی مشابه تجربه کردند. در این میان اتریوم و ریپل موفق شدند در هفته گذشته به ترتیب ۱.۲۷ و ۴.۶۲ درصد رشد کنند.

قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال

در حال حاضر ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال بیش از ۲۲۲ میلیارد دلار است که نسبت به هفته گذشته خود تغییری نکرده است. ارزهای دیجیتال اتریوم و ریپل به ترتیب با ۱۹ میلیارد و ۱۰.۹ میلیارد دلار در جایگاه‌های دوم و سوم ارزشمندترین‌های بازار قرار گرفته‌اند.

اما نکته جالبی که این روزها نگاه‌ها را به خود جلب کرده است، وجود استیبل کوین بحث برانگیز تتر در رتبه چهارم برترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار است که ماه گذشته خبر داد به دنبال عرضه ارز دیجیتال باثبات دیگری با پشتوانه یوان چین است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *