اخبار

تحلیل‌های جدید: قیمت بیت کوین قبل از ماه مه به سطح ۱۰۰۰۰ دلارنمی‌رسد

قیمت بیت کوین در ابتدای هفته در سطح ۵۸۱۵ دلار بود ولی در حال حاضر با ۱۴.۶۶ درصد افزایش در حدود سطح ۶۶۰۰ دلار معامله می شود. در مقابل، اتریوم و ریپل عملکرد خوبی نداشتند.

درنتیجه، نرخ تسلط بیت کوین ۱.۵ درصد افزایش یافته و تلاش می کند ۶۸ درصد را پس بگیرد، چون نقطه امنی برای صعود قیمت بیت کوین است. البته، هنوز ۴ درصد با بیشترین نرخ تسلط سال (حدود ۷۰ درصد) فاصله دارد.

نمودار ۳ روزه بیت کوین

نمودار 3 روزه قیمت بیت کوین
نمودار ۳ روزه قیمت بیت کوین

بر اساس تحلیل های فاندامنتال، معاملات بیت کوین در سطح ۶۸۰۰ دلار افزایش می یابد. این سطح قبلا سطح حمایت بوده و اکنون به عنوان سطح مقاومت و نود حجم بالا، که توسط خط روند مقاومت مورب جدا شده، عمل می کند.

پس گرفتن سطح ۶۵۰۰ دلار حاکی از قوی بودن روند صعودی است که بیت کوین را بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته در سطح ۵۵۰۰ دلار، قرار می دهد. شکستن سطح مقاومت ۶۸۰۰ دلاری می تواند قیمت را به سمت اولین هدف در سطح ۷۲۰۰ دلار، سطح ۵۰ درصد اصلاحی از پایین ترین قیمت تا بالاترین قیمت در سال ۲۰۲۰، سوق خواهد دهد. اما با سطح مقاومت قوی در بالای این نقطه روبرو می شود.

شکل گرفتن صلیب مرگ

اکنون صلیب مرگ در بالای سطح ۸۳۰۰ دلار در حال کامل شدن است. در این سطح، میانگین متحرک ۵۰ روزه در حال عبور به زیر میانگین متحرک ۲۰۰ روزه بوده و تعدادی از سطوح حمایت قبلی ، یعنی میانگین متحرک ۱۰۰ روزه و ۲۰ هفته، نیز در این منطقه وجود دارند. بعلاوه، سطح فیبوناچی اصلاحی ۶۱.۸ درصد در ۸۰۰۰ دلار، پیوت سالانه در ۸۱۰۰ دلار و یک نود حجم بالا بر این دلالت دارند که روندهای صعودی برای شکستن و عبور از این نقطه با یک چالش واقعی روبرو شده اند.

نمودار 3 روزه بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

نمودار سه روزه بیت کوین کمک می کند تا افزایش حجم معاملات را توسط روندهای صعودی توضیح داد، هر چند که در لحظه حرکت صعودی آن، حجم کاهش می یابد. این حجم در میانگین متحرک ۲۰۰ هفته، منجر به ثبت بیشترین افزایش در روند صعودی اخیر، روی شاخص OBV شد و نشان می دهد که  سطح حمایت واقعی در ۵۵۰۰ دلار قرار دارد.

نمودار ۴ ساعته

نمودار 4 ساعته قیمت بیت کوین
نمودار ۴ ساعته قیمت بیت کوین

نمودار ۴ ساعته یک روند قوی را نشان می دهد که قیمت بیت کوین را با یک الگوی گوه ای افزایشی به سمت سطح مقاومت ۶۸۰۰ دلار پیش می برد. این الگو معمولا وقتی که با کاهش حجم همراه می شود، نزولی است . شاخص قدرت نسبی هم واگرایی نزولی را نشان می دهد که روند نزولی قیمت را تایید می کند.

به طور معمول در تاریخ بیت کوین، شاهد روند صعودی در صلیب های مرگ و روند نزولی در یک صلیب طلایی بوده ایم. اگر روندهای صعودی بتوانند سطح ۶۸۰۰ دلار را بشکنند، به احتمال زیاد فشار فروش زیاد در حدود سطح ۸۰۰۰ دلار وجود خواهد داشت، چون سطح حمایت قبلی اکنون به عنوان سطح مقاومت عمل می کند.

احساسات موجود در بازار بیت کوین

شاخص ترس و طمع ،که احساسات موجود در بازار را از ورودی های مختلف بدست می آورد، نشان می دهد که همچنان در بازار ترس شدید وجود دارد و به احتمال زیاد نوسانات بیشتری در راه است.

آخرین باری که شاخص ترس در پایین ترین حد قرار داشت، ماه دسامبر ۲۰۱۸ و در جریان پایین ترین سطح قیمت در روند نزولی و همچنین میانگین متحرک ۲۰۰ هفته بود. میانگین متحرک ۲۰۰ هفته در نهایت مغناطیسی برای تست مجدد بود. هر چند که قیمت هرگز به این سطح نرسید و از آن عبور کرد که نشان از کف قیمت در این سطح بود. احتمالا این سناریو دوباره در حال تکرار شدن است.

نمودار شاخص ترس و طمع
نمودار شاخص ترس و طمع

بازار قراردادهای آتی نیز بینشی از انتظارات برای قیمت بیت کوین با قراردادهای منتهی به ماه ژوئن که در حال حاضر با وارونگی و کاهش یک درصدی از قیمت های نقطه ای معامله می شوند، ارائه می کند.

سرمایه گذاری در بازار مشتقات نیز منفی است. به این معنی که برای دستیابی به موقعیت نقدی در معاملات بازار مشتقات، فعالان بازار باید نرخ بهره را پرداخت کنند. از لحاظ تاریخی، رابطه معکوس بین سرمایه گذاری منفی و گرایش ها در بازار برای صعودی شدن وجود دارد.

نگاهی به آینده

در شرایط فعلی،عدم اطمینان جهانی به طور بی سابقه ای افزایش یافته و بانک های مرکزی متعهد به تامین نقدینگی”نامحدود” به صورت بدهی شده اند.

در حالی که بازارها و دارایی های جهانی کاهش شدیدی را تجربه می کنند، قرار است عرضه بیت کوین در ماه مه به نصف کاهش پیدا کند و به محض این که دارایی ها در بازارهای جهانی به نقدینگی تبدیل شوند، احتمالا جریانی از دلارهای بیکار به بازار بیت کوین وارد می شود.

این پس زمینه اقتصاد کلان می تواند بسیار به نفع قیمت بیت کوین باشد. چالش اصلی، حفظ میانگین متحرک ۲۰۰ هفته و درآمد استخراج کنندگان بالاتر از هزینه استخراج است.

با فرض این که میانگین متحرک ۲۰۰ هفته حفظ شود و ۸۰۰۰ دلار سطح مقاومت پیش بینی شده باشد، ممکن است بیت کوین قبل از یک حرکت تعیین کننده، برای مدتی در محدوده جانبی ۶۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار معامله شود. چند هفته تا هاوینگ بیت کوین باقی مانده و این رویداد می تواند کاتالیزوری باشد تا قیمت را به بالای سطح مقاومت برگرداند. زمان همه چیز را معلوم خواهد کرد باید تا آن زمان صبر کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *