تحلیل قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در حال بازیابی است اما احتمال سقوط بیشتر وجود دارد

پس از آنکه قیمت بیت کوین نتوانست سطح ۱۰,۰۰۰ دلاری خود را حفظ کند، با اصلاح قیمت همراه شد. با وجود اینکه بیت کوین روند اصلاح قیمت خود را آغاز کرده است، تحلیل‌گران نسبت به کاهش احتمالی قیمت هشدار می‌دهند.

به گزارش نیوز بی‌تی‌سی، هفته گذشته قیمت بیت کوین موفق به شکستن قیمت ۱۰,۰۰۰ شد اما در حفظ آن ناکام ماند و به محدوده ۹,۹۸۹ دلار و پس از آن به ۹,۸۰۰ دلار سقوط کرد. در حال حاضر نیز هر واحد بیت کوین در حدود ۹,۴۵۶ دلار معامله می‌شود.

در حال حاضر قیمت بیت کوین با عبور از سطح اصلاحی ۲۳.۶ درصدی فیبوناچی که از سقوط قبلی (۹,۹۸۹ دلار به ۹۰۸۴ دلار) شکل گرفته بود، مقاومت‌های ۹,۵۰۰ دلار و ۹,۵۴۹ دلاری را پیش روی خود دارد. سطح اصلاحی ۵۰ درصدی نیز در حدود قیمت ۹,۵۳۷ دلار تشکیل شده است. مهم‌ترین مقاومت پیش روی بیت کوین نیز در ۹,۶۰۰ دلار است. این محدوده میانگین متحرک ساده در تایم فریم ۴‌ ساعته است.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

از سوی دیگر، شاهد تشکیل یک خط روند نزولی در محدوده مقاومت ۹,۷۷۰ دلاری در تایم فریم ۴ ساعته هستیم. بیت کوین برای وارد شدن به محدوده صعودی، باید ابتدا میانگین متحرک ساده ۱۰۰ روزه و پس از آن خط روند را بشکند.

اگر بیت کوین نتواند مقاومت ۹,۵۰۰ دلاری یا میانگین متحرک ۱۰۰ روزه (در بازه ۴ ساعته) را بشکند، تا سطح ۹,۴۰۰ دلاری پایین خواهد رفت.

اولین نقطه حمایت کلیدی ۹,۳۰۰ دلار است. پس از عبور از آن، رسیدن به ۹,۰۸۰ دلار محتمل خواهد بود. حمایت اصلی نیز در سطح ۹,۰۰۰ دلار ایجاد شده است و احتمالا خریداران اجازه شکسته شدن این سطح را نمی‌دهند.

 

وضعیت شاخص‌ها

  • مکدی (MACD) در تایم فریم ۴ ساعته به آرامی در حال حرکت به سمت منطقه صعودی است.
  • شاخص قدرت نسبی (RSI) در تایم فریم ۴ ساعته در حال حاضر بالاتر از سطح ۴۰ قرار دارد.
  • حمایت اصلی در ۹,۳۰۰ دلار است.
  • مقاومت اصلی در سطح ۹,۶۰۰ دلار است.

منبع: Newsbtc

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *