اخبار

پیش بینی افزایش قیمت بیت کوین تا ۱۶۰۰۰ دلار !

به گفته‌ تحلیلگر ناشناسی که پیش از این به درستی قیمت ۹,۲۰۰ دلاری ماه جولای بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود، قیمت این ارز دیجیتال تا اکتبر ۲۰۱۹ به ۱۶ هزار دلار خواهد رسید. این تحلیلگر پیش‌بینی خود را از قیمت کنونی بیت کوین، در ماه ژانویه‌ ۲۰۱۹ منتشر کرد.

به گزارش کریپتو پوتیتو، این تحلیلگر در روز ۲۱ ژانویه‌ی ۲۰۱۹ اعلام کرد که روند بازار ارزهای دیجیتال صعودی است؛ بنابراین او خیلی زود و پیش از صعودی شدن بازار، این موضوع را متوجه شده بود. او در آن در پستی که منشر کرده بود، گفت:

اکنون در آخرین ۳ ماه مرحله انباشت یعنی ژانویه، فوریه و مارس، هستیم و پس از آن، قیمت بیت کوین به آرامی بالا خواهد رفت و سپس با صعود چشمگیری مواجه خواهد شد.

به نظر می‌رسد که این تحلیلگر تاکنون پیش‌بینی‌های دقیقی انجام داده است. مطابق گفته‌ی او، در اواسط دسامبر ۲۰۱۸، شاهد معکوس شدن روند نزولی بازار و شروع صعود آن بودیم. پس از آن نیز در ماه‌های ژانویه، فوریه و مارس، فاز انباشت بیت کوین در جریان بود اما پس از آن در ماه آوریل، قیمت این ارز دیجیتال به طور شدیدی افزایش پیدا کرد و همچنان در روند صعودی به سر می‌برد.

 

 

پیش‌بینی بعدی این تحلیلگر این بوده که قیمت بیت کوین تا اکتبر ۲۰۱۹ به ۱۶,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

این پیش‌بینی خوش‌بینانه تنها در صورتی که بازار ارزهای دیجیتال تا آخر تابستان به روند صعودی خود ادامه دهد، تحقق پیدا خواهد کرد. همچنین، بیت کوین نیز باید برای رسیدن به این قیمت در ماه اکتبر، ۷۲ درصد رشد کند. این واقعیت که قیمت بیت کوین در طی سه ماه گذشته، ۱۲۷ درصد رشد داشته نمی‌تواند بیانگر این باشد که تا ماه اکتبر نیز با ۷۲ درصد رشد می‌تواند به ۱۶ هزار دلار برسد.

 

 

با نگاهی به نمودار قیمت بیت کوین در بلندمدت، می‌توان دریافت آخرین باری که بیت کوین در محدوده ۱۰ هزار دلار خریدوفروش شده، ابتدای سال ۲۰۱۸ بوده که در آغاز روند نزولی قرار داشته است. برای آن که قیمت این ارز دیجیتال به ۱۶ هزار دلار برسد، باید از مقاومت‌های ۱۰، ۱۳ و ۱۵ هزار دلار عبور کند.

علاوه بر آن، از این نمودار می‌توان دریافت که در ماه مارس ۲۰۱۹، بیت کوین خط روند نزولی بلند مدت خود را شکست و بدین ترتیب، با به پایان رسیدن چرخه نزولی، وارد دوره‌ صعودی جدیدی شد. پس از آن، قیمت این ارز دیجیتال به بیش از ۶۲۰۰ دلار رسید و به تعبیر بازارهای مالی سنتی، این اتفاق، نشان‌گر شروع روندی صعودی بود زیرا قیمت آن نسبت به کف ۳۱۰۰ دلاری در دسامبر ۲۰۱۸، دو برابر شد.

پیش‌بینی‌های این تحلیلگر که در اوایل ماه ژانویه منتشر شد، تاکنون بسیار دقیق بوده و همین جلب اعتماد بیشتر نسبت به پیش‌بینی‌های آینده او می‌شود. با این حال، پیش‌بینی قیمت‌های ۵۶ هزار دلار تا جولای ۲۰۲۰ و ۸۷ هزار دلار تا نوامبر ۲۰۲۰ برای بیت کوین، شاید تا حدی غیرمعمول و عجیب به نظر برسد.

 

منبع : کریپتو پوتیتو

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه