اخبار

احتمال رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰,۰۰۰ دلار قوت گرفت

به نظر می‌رسد که قیمت بیت کوین در شرف جهشی صعودی قرار داشته باشد. همزمان با تقاطع صعودی مکدی، چندین شاخص دیگر نیز در تایم فریم‌های مختلف صعودی‌اند و این احتمال وجود دارد که به زودی شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به محدوده ۱۰,۰۰۰ دلار باشیم.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در طول هفته گذشته روند صعودی خود را حفظ کرده و از یکشنبه گذشته تا به اینجا ۹ درصد افزایش را تجربه کرده است.

تنها دو هفته دیگر تا هاوینگ بیت کوین باقی مانده است و به تازگی شاهد افزایش ۵ درصدی در سختی شبکه بیت کوین بودیم. سوال اینجاست که آیا بازار صعودی نزدیک است؟ یا هاوینگ بیت کوین هم مثل اتفاقاتی نظیر عرضه قراردادهای آتی بکت (Bakkt)، ورود موسسات مالی به حوزه بیت کوین و ارائه ETF بیت کوین توسط ون‌اک (VanEck)، بیش از اندازه بزرگ شده است؟

بخش بالایی کانال

نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم یک روزه
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم یک روزه 

یکشنبه هفته گذشته، یکی از تحلیل‌گران بازار در تحلیل خود دو گزینه را پیش روی بازار می‌دید: اولی سقوط شدید و رسیدن به قیمت صفر و دومی افزایش آهسته قیمت تا ۱۰,۰۰۰ دلار.

همانطور که در نمودار روزانه بالا مشاهده می‌کنید، بیت کوین موازی با خط سبز رنگ در حرکت است و در حال حاضر در بخش بالایی کانال صعودی قرار دارد. در نتیجه این حرکت، منطقی است که شاهد افزایش آهسته در امتداد همین خط باشیم. از طرف دیگر، به نظر می‌رسد کاهش اندک قیمت به دو سطح قیمتی (مشخص‌شده با رنگ سبز) چندان دور از ذهن نباشد.

میانگین متحرک این کانال در حدود ۷,۳۰۰ دلار قرار دارد و در صورت شکست، حمایت بعدی در این کانال، محدوده ۶,۶۰۰ دلار خواهد بود. نگه‌داشتن هر کدام از این سطوح قیمت، می‌تواند رسیدن به هدف ۸,۰۰۰ دلار تا دوشنبه هفته آینده را به همراه داشته باشد.

از طرف دیگر، این کانال صعودی در ادامه تله گاوی پیشین رسم شده بود؛ از همین رو سناریو دیگری نیز وجود دارد که ممکن است به وقوع بپیوندد. در این صورت تا هفته آینده می‌توان انتظار رسیدن به قیمت ۱۰,۰۰۰ دلاری را داشت.

 

بخش پایینی کانال

bitcoin-daily-price-analysis

در این کانال، قیمت فعلی ۵۰۰ دلار از حمایت ۷,۱۲۰ دلاری بالاتر است. این مسئله موجب می‌شود که مقاومت بالاتر در میانگین متحرک محدوده ۸,۴۴۰ دلار و پس از آن ۹,۸۰۰ دلار تشکیل شود.

باید هر دوی این سناریوها را دنبال کرد تا در صورت نقض هر کدام، به تصویری واضح‌تر از موقعیت بیت کوین در پایان هفته رسید. با این تفاسیر، ۱۰,۰۰۰ دلار هدفی محتمل خواهد بود.

در هر صورت اوضاع بیت کوین مساعد است. فردا نیز به احتمال زیاد شاهد تقاطع صعودی مکدی یا میانگین متحرک همگرا واگرا در تایم فریم هفتگی خواهیم بود.

 

مکدی، شاخصی قابل اعتماد

نمودار قیمت بیتکوین
نمودار قیمت بیتکوین همراه شاخص مکدی

به عقیده بسیاری مکدی یکی از قابل اعتمادترین شاخص‌های بازار است. به نظر می‌رسد که فردا شاهد شکل گیری تقاطع صعودی مکدی در خط سیگنال باشیم. پادشاه ارزهای دیجیتال معمولا پس از شکل گیری این تقاطع، جهشی قدرتمند داشته است.

ماه مارس سال ۲۰۱۷ (اسفند ۹۷)، کندل هفتگی بیت کوین کار خود را از رقم ۹۷۱ دلار آغاز کرد و از همان زمان چرخه صعودی قدرتمندش شروع شد. پس از آن بیت کوین توانست با صعودی ۲,۰۰۰ درصدی در طول تنها ۹ ماه به رقم ۲۰,۰۰۰ دلار برسد. کمی بعد و در ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۱۳۹۶) با شکل گیری تقاطع نزولی مکدی، سیگنال آغاز زمستان سخت ارزهای دیجیتال منتشر شد.

۴ فوریه ۲۰۱۹ (بهمن ۱۳۹۷)، شاهد تقاطع صعودی دیگر بودیم. پیش از سیگنالِ ترند نزولی در ماه آگوست (مرداد) همان سال، بیت کوین صعودی ۴۰۰ درصدی را تجربه کرد.

از همین رو، اگر فقط با تقاطع‌های هفتگی مکدی جلو می‌رفتید، احتمال یک نابغه قلمداد می‌شدید! بخاطر همین با دیدن تقاطع صعودی مکدی باید هیجان زده باشید.

 

آیا جهش بیت کوین قطعی است؟

نمودار قیمت بیتکوین

در پایان باید گفت که در تحلیل هفته گذشته نیز در تایم فریم‌های کوتاه‌تر نظیر بازه‌های یک ساعته، نشانه‌هایی از جهش حتمی قیمت بیت کوین دیده می‌شد.

پس از جهش ۱۰ درصدی قیمت بیت کوین در ۲۳ آوریل (۴ اردیبهشت)، شاهد ثباتی سه روزه بودیم. در این مدت تقاضا برای خرید و فشار فروش در توازن قرار داشت. با ادامه این روند، فضا برای جهش در ۲۴ یا ۴۸ آینده فراهم می‌شود. در صورتی که کندل ساعتی در رقمی بیش از ۷,۷۰۰ دلار بسته شود، ۸,۰۰۰ دلار مقاومت بعدی خواهد بود. این مسئله راه را برای رسیدن به ۹,۸۰۰ دلار تا پایان هفته باز خواهد کرد.

در طرف دیگر، اگر حمایت ۷,۵۵۰ دلاری شکسته شود، فرصت خرید بعدی در محدوده ۷,۱۲۰ تا ۷,۳۰۰ دلار ایجاد خواهد شد.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *