اخبار

نوسانات قیمت بیت کوین در پایین ترین حد دو سال گذشته

نوسانات ۱۸۰ روزه بازار بیت کوین به کمترین میزان از نوامبر سال ۲۰۱۸ رسیده است. ثبت این رکورد در حالی انجام گرفت که در روزهای گذشته اخبار مهم بسیاری منتشر شد که تأثیر چندانی بر قیمت نداشت!

به گزارش کوین دسک، شاخص نوسانات بیت کوین به کمترین میزان در ۲۳ ماه گذشته و رقم ۰.۰۲۸ رسیده است. نوسانات قیمت بیت کوین پس از انتشار خبر شکایت کمیسیون معاملاتی معاملات آتی و دادگستری از مدیران ارشد صرافی بیت مکس (BitMEX) و ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا، آغاز شد. اما این نوسانات کمتر از ۵ درصد بود.

بازار بیت کوین و به‌ طور کلی ارزهای دیجیتال، همواره به‌عنوان یک بازار پرنوسان شناخته می‌شود که نسبت به اخبار واکنشی نسبتا شدید نشان می‌دهند. اما در هفته‌های گذشته شاهد آن بودیم که اخبار منفی تأثیر چندانی بر قیمت بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال نگذاشت.

داده‌های کوین متریکس (Coin Metrics) نشان می‌دهد که نوسانات ۳۰ روزه بیت کوین با کاهشی ۴۳ درصدی همراه بوده است.

بسیاری از معامله‌گران با تکیه بر نرخ سرمایه‌گذاری در قراردادهای آتی بدون سررسید صرافی‌های بزرگی نظیر بیت مکس، «OKEx» و هیوبی، معتقد بودند که روزهای شنبه و یکشنبه برای بیت کوین نزولی خواهد بود.

نمودار نوسانات قیمت بیت کوین
نمودار نوسانات قیمت بیت کوین

نرخ سرمایه‌گذاری در هر سه صرافی روز جمعه منفی شد. داده‌های اسکیو (Skew) نشان می‌دهد که افزایش میزان قراردادهای فروش (شورت) باعث منفی‌شدن نرخ سرمایه‌گذاری شد. شنبه و یکشنبه نیز روندی مشابه در بازار قراردادهای آتی حاکم بود.

همزمان با انتشار اخبار پرسروصدا در روزهای اخیر، خریداران بازار نیز فعالیت خود را ادامه دادند و بخشی از سقوط هفته گذشته را جبران کردند. در این مدت قیمت از ۱۰۳۷۵ دلار (کف هفتگی) تا ۱۰۶۴۰ بالا رفت.

 

منبع: coindesk.com

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید