اخبار

سقوط قیمت بیت کوین؛ بحران در بازارهای جهانی!

قیمت بیت کوین در میان سقوط شدید بازارهای مالی جهان، به پایین‌ترین رقم خود در یک ماه گذشته رسید.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت کوین ساعاتی پیش با رسیدن به قیمت ۷,۸۳۷ دلاری، کمترین قیمت خود در سی روز گذشته را به ثبت رساند. پادشاه ارزهای دیجیتال در بازه ۲۴ ساعته کاهشی ۱۰ درصدی داشته است.

این سقوط قیمت بیت کوین به دنبال فشار فروش در بازارهای جهانی و کاهش سی درصدی قیمت نفت برنت در روز یکشنبه رخ داد. قیمت نفت از سال ۱۹۹۱ تا به امروز چنین سقوطی در بازه یک روزه نداشته است. علت اصلی سقوط نفت، آغاز جنگ نفتی و کاهش قیمت رسمی از سمت عربستان است.

همچنین شاخص‌های بورس هم در ادامه روند نزولی خود به دلیل شیوع کرونا، همچنان ریزش‌های روزانه شدیدی را تجربه می‌کنند.

نکته حائز اهمیت اینجاست که نرخ باز پرداخت اوراق قرضه ده ساله وزارت خزانه‌داری آمریکا برای اولین بار در تاریخ به زیر ۰.۵ درصد رسیده و این رقم در عرض یک سال گذشته کاهشی بیش از ۲ درصدی داشته است.

سقوط وحشتناک قیمت بیت کوین در حالی رقم خورد که توان پردازشی شبکه (هش ریت) و سختی شبکه بیت کوین در حال رسیدن به بالاترین رقم تاریخ خود بود.

دادهای استخر استخراج Poolin نشان می‌دهد که دستگاه‌های استخراج قدیمی و پر استفاده‌ای نظیر انت ماینر اس ۹ (Antminer S۹) و اوالون ۸۵۱ (Avalon ۸۵۱) در نقطه سر به سر بحرانی قرار دارند و این یعنی با رسیدن سختی استخراج به اوج خود، این دستگاه‌ها با این قیمت سودآوری روزانه ندارند و میزان درآمد و هزینه آن‌ها برابر شده است.

منبع: coindesk

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *