اخبار

ریزش شدید قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین امروز طی اتفاق ناکهانی با کاهش بیش از ۲۰ درصدی مواجه شد و قیمت آن به ۵۸۰۰ دلار رسید. در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال در محدود ۶۱۰۰ تا ۶۳۰۰ دلار معامله می شود و کمی بازیابی شده است.

بسیاری از تحلیلگران پیش بینی کرده بودند که اگر بیت کوین الگوی سر و شانه را تشکیل دهد با کاهش قیمت بیشتری مواجه می شود اما این نزول قیمت ناگهانی به نظر می رسد عوامل دیگری را نیز در بر داشته باشد.

The Moon تحلیلگر فنی و خبرنگار در توییتر خود پیش بینی کرده بود اگر الگوی سر و شانه تشکیل شود قیمت بیت کوین تا ۶۵۰۰ دلار کاهش می یابد.

btc-price-analysis

آرتور هایس مدیرعامل بیتمکس نیز امروز بیان کرد کف قیمت بیت کوین ۶۰۰۰ دلار خواهد بود و سپس تا ۲۰۰۰۰ دلار با افزایش روبرو می شود. طی این کاهش، ۶۶۵ میلیون دلار خرید استقراضی بیت کوین در صرافی بیتمکس همگی لیکویید شد.

آلیستر میلن (Alistair Milne) کارآفرین معروف در توییتر نوشت: این به نظرم یک تسلیم به نظر می‌رسد.

بیت کوین امروز به دلیل ممنوعیت پرواز اروپا در آمریکا با کاهش قیمت مواجه شده بود اما به نظر می رسد این کاهش ناگهانی عوامل دیگری نیز داشته باشد.

قیمت اتر با ۳۰ درصد کاهش به قیمت ۱۳۶ دلار رسید. قیمت XRP نیز با ۲۵ درصد کاهش حال به ۰.۱۵ دلار رسیده است. اکثر آلتکوین ها شرایطی بدتر از بیت کوین دارند و با کاهش ۳۰ درصد و یا بیش از آن مواجه شده اند.

متی گرینسپن موسس Quantum Economics، معامله کننده، تحلیلگر و مشاور استراتژیک، بازنگری بسیار تعجب برانگیز پورتفولیوی ارز دیجیتال خود را اعلام کرد. آقای گرینسپن تایید کرد که تمام دارایی تحت اختیار خود را از طریق پلتفرم معاملاتی eToro به یک دارایی یعنی بیت کوین تبدیل کرده است. طبق بیانیه او، وی این تصمیم را به دلیل پایان فصل آلتکوین ها و در راستای شیوع ویروس کرونا گرفته است.

btc-market

بازار بیت کوین در کنار ریزش های شدید، افزایش های فوق العاده ای نیز به همراه داشته است. مهم ترین نکته ای که باید در زمان کاهش قیمت به یاد داشت این است که درگیر احساسات بازار یا FUD نشویم و از چنین فرصت هایی برای خرید بیت کوین در قیمت پایین استفاده کنیم.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *