اخبار

برتری بیت کوین پس از ریزش قیمت آن بازخواهد گشت

گزارش جدیدی در مورد قیمت بیت کوین در بازار نشان میدهد که بزودی برتری بیت کوین در بازار, دوباره با افزایش قیمت خود را نشان خواهد داد.

موسسه استک فاند (Stack fund) که اقدام به ثبت و بررسی ارزهای دیجیتال میکند گزارش جدیدی منتشر کرده است که پیش بینی میکند برتری بیت کوین دوباره به سطح قبلی خود باز خواهد گشت.

از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال که حدود ۷۲.۳ درصد بود به تدریج کاهش یافت و از ماه ژانویه سال ۲۰۲۱ تا هفته جاری از بیش از ۷۰ درصد به نزدیک ۴۰ درصد رسیده است.

cryptocurrency-dominance
دامینانس ارزهای دیجییتال

لنارد نئو (lennard neo) مدیر موسسه استک فاند میگوید که این اعداد نشان دهنده سهم کمتر بیت کوین در مقایسه با سال های پس از ۲۰۱۸ میلادی می‌باشد.

در حالی که برتری بیت کوین به کاهش خود ادامه داده است، ارزش کل بازار افزایش یافته است و ۴۰ درصد نسبت به قبل از این بیشتر شده است.

این آمار نشان دهنده این است که اگر چه سهم بیت کوین از بازار ارزهای دیجیتال کاهش یافته است، اما دارایی های مردم هنوز در این بازار وجود دارد و روی ارزهای دیگر سرمایه گذاری شده است.

نئو لنارد میگوید که چرخشی در بازار در حال به وجود امدن است که برای سرمایه گذارانی که به دنبال بهترین فرصت‌ها هستند میتواند بسیار مهم باشد. ارزش اتریوم در ماه گذشته رشد زیادی داشته است و بیش از ۱۸۰ درصد بیشتر شده است.

اما تحرکات بازار نشان میدهد که برتری بیت کوین دوباره به حالت قبل باز خواهد گشت. برای استک فاند این روشن است که برتری بیت کوین دوباره بر خواهد گشت:

ما بر این باور هستیم که چرخش بازار ابرهای تیره ای را بر فزار بازار ارزهای دیجیتال نمایان کرده است. ما انتظار داریم که سرمایه گذاران دوباره به چرخه سرمایه گذاری روی بیت کوین برگردند و بازار شاهد یک ریست باشد. برای همین ارزش بیت کوین به حالت قبل برخواهد گشت تا از قیمت ان در کوتاه مدت پیشتیبانی کند.

گزارش منتشر شده توسط استک فاند, همچنین نوسان‌های هفته گذشته ارزش ارزهای دیجیتال را در بازار نشان میدهد که به دلیل کامنت‌های ایلان ماسک و شرکت او یعنی تسلا می‌باشد. البته اخبار شکست احتمالی ارزهای دیجیتال در چین نیز میتواند ارزش این بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید