اخبار

قیمت بیت کوین و اتریوم در حال رکورد شکنی

قیمت اتر ، ارز دیجیتال شبکه بلاکچین اتریوم و همچنین قیمت رمز ارز بیت کوین پس از یک اصلاح قیمتی، موج صعودی دیگری را آغاز کرده‌اند. اتر با رشد تقریبا ۱۰ درصدی به ۴۶۳ دلار و بیت کوین با افزایش حدودی ۳ درصد به ۱۱۹۳۴ دلار رسید.

تحلیل ها و پیش بینی ها از اهداف قیمتی بیت کوین و اتریوم، خبر افزایش امیدواری فعالان بازار به رشد قیمت ارزهای دیجیتال را نشان می‌دهد. در این میان پروژه‌های فعال در حوزه DeFi عملکرد بسیاری خوبی را به ثبت رسانده‌اند. قیمت این ارزهای دیجیتال افزایش‌های دو رقمی و گاهی سه رقمی را تجربه کرده‌اند. بدون شک اتریوم نیز به عنوان بستر رشد این پروژه‌ها بیشترین نفع را از شرایط کنونی خواهد برد.

بیت کوین نیز به واسطه اتمسفر مثبتی که از رشد قیمت اتریوم بوجود آمده به روند اصلاحی خود پایان داده و در حال آماده شدن برای فتح قله قیمتی ۱۲,۵۰۰ دلار است. آلتکوین ها و دیگر ارزهای برتر بازار نیز از این روند صعودی پیروی کرده و در راس آنها ترون Tron با افزایش ۱۵ درصدی توانست مجددا به قله قیمتی قبلی خود بازگردد و امید به شکست مقاومت پیش روی خود را میان طرفدارانش افزایش دهد.

 

تحلیل قیمت اتریوم و بیت کوین

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم

تقریبا دو هفته پیش رمزارز اتریوم با ثبت قیمت ۴۴۶ دلار در صرافی بایننس قله قیمتی جدیدی را به ثبت رساند. پس از آن، مطابق تحلیل ها، پیش بینی می‌شد که قیمت آن وارد حالت اصلاحی خود شود تا برای فتح قله‌های جدید انرژی کافی را بدست آورد. قیمت اتر با رسیدن به قیمت ۳۷۰ دلار اصلاح ۱۵ درصدی انجام داد و تقریبا از ابتدای هفته جاری این اصلاح قیمتی به اتمام رسیده و اتریوم موفق به شکست قله قبلی خود شد. در حال حاضر قمیت هر یک واحد ارز دیجیتال اتریوم معادل ۴۶۱ دلار بوده که حدودا ۱۵ دلار بالاتر از قله قبلی خود در حال معامله است. قرارگیری قیمت در بالای ابر کومو و تقاطع صعودی خطوط میانگین در استاتژی معاملاتی ایچیموکو خبر از رشد قیمت این ارز دیجیتال می‌دهد.

نمودار قیمت بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین

یت کوین نیز شرایط مشابهی را به ثبت رساند. اولین ارز دیجیتال بازار نیز با ثبت قله قیمتی ۱۲,۴۷۰ دلار با فشار فروش بازار مواجه شد و وارد حالت اصلاح قیمتی شد. این اصلاح قیمتی تا محدوده ۱۱,۱۰۰ دلار ادامه پیدا کرد تا با رسیدن قیمت بیت کوین به این محدوده قیمتی، ۱۰ درصد از موج صعودی پیشین بیت کوین اصلاح شود. تحلیل ها نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین نیز از ابتدای هفته جاری موج صعودی دیگری را آغاز کرده است. البته بیت کوین هنوز موفق به شکست قله قبلی خود- ۱۲۴۷۰ دلار- نشده  اما با توجه به روند صعودی قیمت اتریوم، رسیدن بیت کوین به قله ۱۲,۵۰۰ دلاری پیش بینی دور از ذهنی نخواهد بود.

 

بازدهی آلتکوین ها بالاتر از بیت کوین

رشد پروژه‌های دیفای، اعلام همکاری‌های جدید در پروژه‌های اوراکل، افزایش قابل توجه حجم معاملات در صرافی های غیرمتمرکز  خبر از تمرکز بازار بر روی آلتکوین ها می‌دهد. تحلیل و بررسی بازدهی قیمت آلتکوین ها و در راس آنها پروژه‌های دیفای نشان می‌دهد که در حال حاضر عمده معامله‌گران و سرمایه‌گذران بازار به دنبال خرید و فروش آلتکوین‌ها و کسب سود از نوسانات قیمتی آنها هستند.

 

رشد قیمت پروژه‌های دیفای

نمودار رشد defi
نمودار رشد defi

میزان سرمایه قفل شده در پروژه‌های دیفای همچنان در حال رشد است. در حال حاضر مقدار سرمایه موجود در این پروژه‌ها به بیش از ۹ میلیارد دلار رسیده است. پیش بینی می‌شود که این مقدار همچنان روند صعودی خود را حفظ کند. طبیعتا این رشد پروژه‌های دیفای قیمت اتریوم را به صورت مستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهد. تحلیل ها نشان می‌دهد که احتمالا رشد بالای قیمت اتریوم صرفا به دلیل رشد پروژه‌های دیفای است. قیمت بیت کوین نیز به دنبال این رشد قیمت اتریوم، رشد قیمتی را به ثبت رسانده است.

 

بیشترین بازدهی ها در میان پروژه‌های دیفای

در میان پروژه‌های دیفای نیز برخی از رمز ارزها رشد بسیار بالایی را به ثبت رسانده‌اند. شاید در کنار رشد قیمت اتریوم و بیت کوین برخی این پروژه‌ها را از یاد برده باشند اما تحلیل ها نشان می‌دهد که این حوزه بازار بازدهی بسیار بالاتری در مقایسه با دیگر حوزه‌های بازار ارزهای دیجیتال داشته است. ارز دیجیتال Balancer که در سایت میهن بلاکچین به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است در روز گذشته رشد ۷۰ درصدی را به ثبت رسانده است. در میان پروژه‌های DeFi ارز دیجیتال bZx با افزایش ۲۶۰ درصدی، ارز دیجیتال Balancer با ۷۰ درصد و یونی سواپ با افزایش ۵۰ درصدی بیشترین بازدهی را در میان پروژه‌های دیفای به ثبت رسانده‌اند.

 

وضعیت سایر ارزهای دیجیتال

به جز قیمت اتریوم و بیت کوین ، سایر ارزهای دیجیتال برتر بازار نیز بازدهی نسبتا خوبی را به ثبت رسانده‌اند. قیمت ارز دیجیتال ریپل به قیمت ۰.۳۰ دلار رسیده و قیمت آن در روز گذشته ۵ درصد افزایش داشته است. کاردانو نیز دیگر ارز دیجیتالی است که در میان برترین‌های بازار عملکرد نسبتا خوبی را داشته است؛ به طوریکه در روز گذشته ۸ درصد رشد قیمتی داشته و قیمت آن به ۰.۱۲ دلار رسیده است. اما در میان ارزهای برتر بازار، ترون با رشد ۱۴ درصدی بالاترین بازدهی را داشته است. در حال حاضر رمز ارز TRX ارز دیجیتال شبکه تریون Tron ،در محدوده ۰.۰۲  دلار داد و ستد می‌شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید