اخبار

حجم معاملات بیت کوین در ونزوئلا باز هم رکورد زد

با توجه به تورم ۱۰ میلیون درصدی کشور ونزوئلا، حجم معاملات بیت کوین در این کشور با بولیوار، واحد پولی ونزوئلا، نسبت به هفته‌ی گذشته افزایش یافت. آمار‌ به دست آمده بیشتر، حکایت از وضعیت اضطراری ارز رایج این کشور دارد.

با توجه به حجم معاملات صرافی‌های همتا‌ به‌ همتا مانند لوکال بیت کوینز Paxful ،و Bisq، از هفت روز گذشته تا ۲۰ جولای (۲۹ تیر)، حجم معاملات بیت کوین در کشور ونزوئلا به بالاترین میزان خود رسیده است. در طول این مدت، کاربران سایت لوکال بیت کوینز به تنهایی، حجم معاملات بیت کوین را به ۵۷ میلیارد بولیوار رساندند و این در حالی است که بالاترین حجم معاملات در هفته‌ی گذشته تنها ۴۹ میلیارد بولیوار بوده است.

گفته می‌شود که ارز رایج ونزوئلا همچنان با تورم چشمگیر ۱۰ میلیون درصدی مواجه بوده و این اتفاق سبب شده تا مردم این کشور جایگزینی برای ذخیره‌ی ارزش دارایی‌های خود پیدا کنند. مقامات رسمی این کشور راه جایگزین را استفاده از ارز دیجیتال پترو اعلام کرده‌اند اما به گفته‌ یکی از سازمان‌های غیرانتفاعی آمریکایی در ماه جاری، این ارز دیجیتال یک شکست بزرگ محسوب می‌شود.

میزان حجم مبادلات ارز بولیوار ونزوئلا در سایت لوکال‌‌ بیت‌کوینز در حال افزایش و تعداد بیت کوین‌های معامله شده در حال کاهش است. ۵۷ میلیارد دلار بولیوار به ۵۷۴ بیت کوین تبدیل شده و این میزان معامله از برخی هفته‌های ابتدای سال‌ نیز کمتر است.

علاوه بر ضعیف‌تر شدن ارز ملی ونزوئلا و عدم حمایت دولت از معامله‌ی ارزهای دیجیتال، تحریم‌های دولت‌ این کشور، گریبان ارزهای خارجی را نیز گرفته است. اوایل سال جاری، ارزش تراکنش‌های مشعل لایتنینگ به ۰.۴ بیت کوین (به ارزش ۴ هزار دلار) رسید و صرف کمک‌های بشردوستانه به ونزوئلا شد.

 

منبع: کوین تلگراف

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن