اخبار

کیف پول های فعال بیت کوین در حال افزایش است !

براساس داده‌های جدیدی که از شبکه بیت کوین موجود است، تعداد کیف پول‌های فعال بیت کوین به رقم قابل توجهی رسیده که از ۲۷ دسامبر ۲۰۱۷ تاکنون بی‌سابقه بوده است. طبق تحقیقات شرکت تحلیل داده‌ی کوین ‌متریکس (CoinMetrics)، در حال حاضر برای این ارز دیجیتال، بیش از یک میلیون آدرس کیف پول فعال در هر روز ثبت شده و این تعداد، شامل آدرس‌های فرستنده‌ و گیرنده‌ می‌شود.

کوین رووک (Kevin Rooke)، محقق حوزه‌ی ارزهای دیجیتال، به این موضوع اشاره کرده و در توییتر خود نوشت:

اولین باری که تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین از مرز یک میلیون گذشت (۲۷ نوامبر ۲۰۱۷)، قیمت بیت کوین، ۹,۳۵۲ دلار و متوسط کارمزد تراکنش آن نیز ۳.۲۳ دلار بود. روز گذشته، قیمت بیت کوین، ۸,۲۳۰ دلار و متوسط کارمزد تراکنش آن نیز ۱.۳۳ دلار بود.

به گزارش کوین دسک، در حالی که تعداد آدرس‌های فعال روزانه (DAA)، در عمل چیز خاصی به شمار نمی‌آید، اما معیار مهمی است که نشان می‌دهد انتقالات منحصر به فرد و واقعی از بسیاری از تراکنش‌های دریافتی و ارسالی به صرافی‌های بزرگ‌تر مجزا هستند.

البته افزایش تعداد آدرس‌های یبت کوین نمی‌تواند به تنهایی دلیل محکمی برای افزایش استفاده از آن در بین افراد باشد؛ چرا که ایجاد یک آدرس و استفاده از آدرس‌های متعدد برای ناشناس ماندن در شبکه بیت کوین به سادگی امکان‌پذیر است.

 

 

همان‌طور که بسیاری از افراد نیز معتقدند، این حقیقت که بیش از یک میلیون آدرس منحصر به فرد در تراکنش‌های بلاک چین ثبت‌ شده، برای بیت کوین اتفاق خوبی به شمار می‌آید.

با این حال، برای نشان دادن میزان بالای این تعداد آدرس فعال، می‌توان به اوبر، سرویس آنلاین حمل‌ونقل مسافر در سان‌فرانسیسکو که روزانه ۱۴ میلیون سفر با آن انجام می‌شود و یا فروش روزانه‌ی ۷۹۸,۸۷۷ تلفن همراه اپل در سال ۲۰۱۷ اشاره کرد. با آن که مقایسه‌ی عجیبی به نظر می‌رسد اما باید گفت که حجم تراکنش‌های بیت کوین با برخی از نام‌های تجاری مطرح دنیا رقابت می‌کند و حتی از آن‌ها پیشی گرفته است.

 

منبع : کوین دسک

برچسب ها

نوشته های مشابه