اخبار

مدیرعامل بایننس: اجازه نمی‌دهم قیمت بیت کوین به صفر برسد!

با ادامه نوسان بیت کوین در محدوده قیمت ۵,۰۰۰ دلار و گسترش شیوع ویروس کرونا، مدیرعامل بایننس اظهار داشت که به یک شرط اجازه نخواهد داد قیمت بیت کوین به صفر برسد.

به نقل از یوتودی، هفته گذشته ارز دیجیتال شماره یک بازار با زیر سوال بردن دیدگاه ذخیره ارزش بودن، به همراه بازارهای سنتی سقوط شدید و بی‌سابقه‌ای را تجربه کرد. از هفته اخیر تا کنون نوسان بیت کوین در محدوده ۵ هزار دلار دنبال می‌شود.

فعالان و کارشناسان ارزهای دیجیتال در روزهای گذشته نظرات و پیش‌بینی‌های خود را در رابطه با وضعیت بازار ارائه داده‌اند. با این حال تاکنون هیچکس این قول را نداده که تلاش خود را برای برگرداندن بیت کوین به وضعیت عادی به کار گیرد. از این رو مدیرعامل بایننس را می‌توان اولین نفر دانست که در صدد انجام این کار است.

در زمان نگارش این خبر بیت کوین در محدوده ۵,۲۳۰ دلار خرید و فروش می‌شود. چانگ‌پنگ ژائو در توییت اخیر خود قول داده تا زمانی که سرمایه‌ای داشته باشد، اجازه ندهد قیمت بیت کوین به صفر برسد. وی در این توییت گفته است:

هنوز نگرانید که قیمت بیت کوین به صفر برسد؟ نگران نباشید! تا زمانی که حتی یک پنی داشته باشم، اجازه وقوع چنین چیزی را نمی‌دهم.

برخی در پاسخ به مدیر بایننس اعلام کردند که نگرانی‌ آن‌ها با این توییت تشدید یافته است. فعالان و افراد حاضر در جامعه‌ی ارزهای دیجیتال معتقد است که قیمت بیت کوین در نتیجه‌ی دستکاری می‌تواند بار دیگر سقوط کند.

هرچند تحقیق دیگری که در سال ۲۰۱۷ انجام شده نیز نشان می‌دهد که رسیدن بیت کوین به قیمت ۲۰ هزار دلار در آن زمان، در نتیجه دستکاری با عرضه توکن‌های تتر بوده است.

اوایل سال جاری مدیر بایننس در توییتی اعلام کرد که صرافی‌های ارز دیجیتال به کاهش قیمت بیت کوین هیچ علاقه‌ای ندارند. او نوشت که اگر صرافی‌ها می‌توانستند بر روی قیمت تاثیرگذار باشند، این تاثیر بسیار بیشتر از تصور همگان بود.

روز گذشته نیز تریدر شناخته‌شده‌ی توییتری با نام کاربری کریپتو داگ (The Crypto Dog) گفت که نسبت به قیمت بیت کوین دیدگاهی صعودی دارد و به عقیده او، ارز دیجیتال شماره یک بازار به اندازه کافی برای شکستن و عبور از قیمت ۶ هزار دلار قدرتمند است.

منبع: u.today

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *