اخبار

نووگراتز: پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا خبر خوشی برای بازارها نیست

مایکل نووگراتز، مدیرعامل شرکت گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) در اظهارنظر تازه خود اعلام کرده است که انتخاب دموکرات‌ها برای ریاست‌جمهوری آمریکا به نفع این کشور و به ضرر بازار است. این انتخابات در ماه نوامبر (آبان) برگزار خواهد شد.

به گزارش کوین تلگراف، نووگراتز معتقد است که اگر جو بایدن و کامالا هریس (Kamala Harris) در رأس هرم قدرت آمریکا قرار بگیرند، بازارهای مالی با چالش مواجه خواهند شد. نووگراتز در مصاحبه خود با بلومبرگ گفت:

انتخاب بایدن و هریس، به همان اندازه که برای کشور [آمریکا] خوب است، به ضرر بازار است.

او ضمن اشاره به انتخاب بایدن به ریاست‌جمهوری و پس از آن انتخاب هریس به‌عنوان معاون وی، گفت که رسیدن هریس به این مقام رویکردی «بی‌طرفانه» در مقابل وال استریت را به همراه خواهد داشت. به‌گفته وی، اگر دموکرات‌ها به قدرت برسند باید منتظر افزایش مالیات‌ها بود. او در ادامه افزود:

دموکرات‌ها رویکردی سرسختانه در مقابل طرح‌های اخذ مالیات از وال استریت اتخاذ می‌کنند و مالیات‌های تجاری، مالیات بر درآمد و مالیات بر سرمایه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

نووگراتز در بخش دیگری از مصاحبه خود به مقایسه وضعیت فعلی بازارهای شاخص و وضعیت بازار بیت کوین در سال ۲۰۱۷ پرداخت و گفت:

همه چیز به معنای واقعی شبیه بیت کوین در سال ۲۰۱۷ است و همه دیوانه‌وار به‌دنبال سفته‌بازی و کسب سود هستند.

او در ادامه با اشاره به افزایش نامعقول قیمت سهام شرکت‌های بزرگ گفت:

حباب‌ها معمولا با پاسخ سیاسی به پایان می‌رسند. این پاسخ معمولا از جانب بانک مرکزی [آمریکا] است. این پاسخ می‌تواند افزایش مالیات باشد که در نهایت موجب پایان این افزایش ارزش خواهد شد.

نووگراتز در ارتباط با ویژگی ذخیره ارزش بیت کوین هم صحبت کرد؛ مسئله‌ای که این روزها نقل محفل جوامع ارزهای دیجیتال است. او معتقد است که طی سال‌های گذشته، بیت کوین توانسته است تا در چشم مردم از یک ذخیره ارزش احتمالی، به یک ذخیره ارزش اساسی بدل شود. نووگراتز همچنین افزود که اخیرا و با ورود سرمایه‌گذاران دانه‌درشت، پذیرش بیت کوین هم سرعت گرفته است. او ضمن بیان اینکه پیش‌تر، مسیر رقابتی بیت کوین سر بالایی بود، گفت:

از اینجا به بعد سراشیبی [مسیر] بیت کوین آغاز می‌شود.

از بیت کوین بیشتر از طلا خوشم می‌آید؛ تنها به این دلیل که خرید بیت کوین سخت‌تر شده است. ارزش بازار آن تنها ۲۲۰ میلیارد دلار است و این در حالی است که ارزش بازار طلا بیش از ۱۰ تریلیون دلار است و این ارز دیجیتال راه زیادی برای رسیدن به میزان پذیرش طلا دارد. ولی هنوز هم فکر می‌کنم [قیمت] طلا بیشتر می‌شود.

تنها در سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش شدید علاقه جریان‌ اصلی نسبت به بیت کوین بودیم. پائول تودور جونز (Paul Tudor Jones)، یکی از مشهورترین سرمایه‌گذاران دنیا نیز چندی پیش اعلام کرده بود که بیت کوین را به سبد سرمایه‌گذاری خود اضافه است.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید