اخبار

مدیر بانک انگلیس بیت کوین را به عنوان وسیله پرداخت رد کرد

اندرو بیلی (Andrew Bailey)، رئیس بانک مرکزی انگلیس، در اظهارنظر تازه خود ضمن بیان نظرات خود در ارتباط با بیت کوین و انتقاد از این ارز دیجیتال گفت که به‌عقیده او پتانسیل‌های زیاد در حوزه استیبل کوین‌ها وجود دارد.

اندرو بیلی در یک کنفرانس مجازی که به میزبانی موسسه بروکینگز (Brookings) برگزار شد، تأکید کرد که دارایی‌های رمزنگاری‌شده برای دنیای پرداخت مناسب نیستند.

وی در سخنان خود درباره آینده ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌ها، بیت کوین را به‌عنوان یک دارایی توصیف کرد که «هیچ» ارتباطی با پول ندارد.

او همچنین ضمن اعلام مخالفت خود را با این رویکرد که دارایی‌های رمزنگاری‌شده فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری هستند، گفت:

این دارایی‌ها دارای نوساناتی بالا و گسترده هستند و این مسئله در این حوزه عجیب نیست.

رئیس بانک مرکزی انگلستان ضمن اشاره به مزایای استفاده از استیبل کوین‌ها در تسهیل امر پرداخت‌ها و کاهش موانع موجود، هشدار داد:

اگر قرار باشد استیبل کوین‌ها به‌صورت گسترده به‌عنوان یک ابزار پرداخت مورد استفاده قرار گیرند، باید استانداردهایی هم‌ارز با سایر ابزارهای پرداخت و دیگر اشکال انتقال پول که امروزه وجود دارند، داشته باشند.

اندرو بیلی همچنین در سخنرانی‌اش بر روی این موضوع تاکید کرد که برخی از طرح‌های پیشنهادی استیبل کوین‌ها به دارنده دارایی، حقی برای مطالبه آن ارائه نمی‌کنند. استیبل کوین‌ها باید به دارندگانشان چنین قدرتی را ارائه کنند. چنین استیبل کوین‌هایی باید از مکانیزم‌ها و پروسه‌های حمایتی پشتیبانی کنند تا دارنده آنها مطمئن باشد هر لحظه که بخواهد می‌تواند دارایی موردنظر را با هم‌ارز (یک به یک) آن مبادله کند.

رئیس بانک مرکزی انگلستان در ادامه افزود نقطه شروع مباحث مربوط به یک استیبل کوین جهانی باید مبتنی بر ارزهای واحد باشد اما او لزوماً ایده یک استیبل کوین چندارزی (Multi-Currency) را نیز رد نکرد. بیلی در این رابطه گفت:

یک استیبل کوین جهانی پدیده‌ای فرامرزی است. این استیبل کوین می‌تواند در یک حوزه قضایی اجرایی شود، به واحد ارزی دیگری تبدیل شود و مصرف‌کننده از آن استفاده کند. واکنش قانون‌گذاران باید با این تفاسیر مطابقت داشته باشد. مسائل جهانی نیاز به یک واکنش [در سطح] جهانی دارند؛ این مسئله برای استیبل کوین‌های چندارزی که برای تراکنش‌های برون‌مرزی در نظر گرفته شده است، اهمیتی دوچندان دارد.

در ماه ژوئن (خرداد) شرکت بریتانیایی L3COS که در زمینه بلاکچین فعالیت دارد، طرحی پیشنهادی برای ایجاد یک سیستم‌عامل مبتنی بر بلاکچین به بانک مرکزی انگلستان ارائه داد تا ساخت ارز دیجیتال ملی را تسریع کند.

همچنین در ماه مارس (اسفند)، بانک مرکزی انگلستان مقاله‌ای در خصوص ارز دیجیتال ملی منتشر و در آن فضای به‌سرعت در حال تغییر حوزه پرداخت و نقش بالقوه ارز دیجیتال ملی برای حمایت از وظایف بانک‌ها برای مدیریت ثبات مالی و پولی را بررسی کرد.

 

منبع: cointelegraph.com

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید