اخبار

سود صرافی بایننس در سال ۲۰۲۰ به ۱ میلیارد دلار می‌رسد

بر اساس گفته‌های چانگ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل بایننس، پیش‌بینی می‌شود که سود این صرافی در سال جاری چیزی بین ۸۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد دلار باشد.

به گزارش «The Block»، ژائو روز جمعه و پس از قرار گرفتن در لیست ۵۰ شخصیت تاثیر‌گذار سال ۲۰۲۰ بلومبرگ (Bloomberg)، این صحبت‌ها را انجام داد. به گفته ژائو، سود پیش‌بینی‌شده امسالِ بایننس تقریباً دوبرابر سود سال گذشته این صرافی است که حدود ۵۷۰ میلیون دلار اعلام شده بود.

بدون شک سال ۲۰۲۰ سال درخشانی برای هر دو پلتفرم بازار آنی و بازار قرار‌داد‌های آتی (Futures) این صرافی بوده است. بر اساس داده‌های تازه، از تاریخ ۳۰ نوامبر (۱۰ آذر) تاکنون، حجم معاملات انجام شده در بازار آنی بایننس حدود ۸۵۸ میلیارد دلار و حجم معاملات انجام شده در بازار قرار‌داد‌های آتی این صرافی حدود ۹۹۱ میلیارد دلار بوده است.

حجم معاملات بازار نقدی بایننس
حجم معاملات بازار نقدی بایننس

 

حجم معاملات بازار قرار‌داد‌های آتی بیت کوین در بایننس
حجم معاملات بازار قرار‌داد‌های آتی بیت کوین در بایننس

با در‌نظر گرفتن حجم قرار‌داد‌های آتی باز (Open interest)، حجم معاملات انجام شده در پلتفرم قرار‌داد‌های آتی صرافی بایننس از ۱ میلیارد دلار عبور کرده است. منظور از قرارداد‌های آتی باز، بخشی از قرار‌داد‌های آتی باقی‌مانده است که هنوز تسویه نشده اند.

بایننس پلتفرم قرار‌داد‌های آتی خود را سپتامبر ۲۰۱۹ (شهریور ۹۸) راه‌اندازی کرد. از آن زمان تا‌کنون این صرافی به یکی از بهترین بازار‌های مشتقات ارز دیجیتال تبدیل شده است.

مجموع قرار‌داد‌های آتی باز بیت کوین در بایننس
مجموع قرار‌داد‌های آتی باز بیت کوین در بایننس

حجم معاملات انجام شده در صرافی بایننس نیز در مقایسه با سال گذشته رشدی ۲.۵ درصدی را تجربه کرده است. حجم معاملات بازار نقدی بایننس در سال ۲۰۱۹ حدود ۴۰۲ میلیارد دلار بوده است.

در صرافی بایننس امکان انجام معاملات قرار‌داد‌های اختیار نیز فراهم شده است، اما داده‌های مربوط به درآمدهای این پلتفرم در وب‌سایت‌ها و شرکت‌های تحلیلی وجود ندارد. درآمد بایننس از پنج محصول اصلی این صرافی حاصل می‌شود که شامل بازار آنی، بازار قرار‌داد‌های آتی، بازار قرار‌داد‌های اختیار، پلتفرم اعطای وام و پلتفرم معاملات همتا به همتا در چین است.

منبع: The Block

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید