آموزشآموزش ارزهای دیجیتال

نحوه شرکت در ایردراپ توکن اسپارک (FLR) ویژه دارندگان ریپل

روز ۱۲ دسامبر (۲۲ آذر) به هر دارنده ریپل (XRP) به‌صورت رایگان توکنی به‌نام اسپارک (FLR) اهدا خواهد شد. در این مقاله ابتدا شرکت در ایردراپ برای دریافت این توکن را آموزش می‌دهیم و سپس به‌طور مختصر با شبکه فلیر (Flare) و اسپارک، توکن بومی آن، آشنا خواهید شد.

بهترین راه: ذخیره در صرافی‌ها

بهترین راه برای شرکت در ایردراپ توکن‌های اسپارک، ذخیره XRP‌ها در یک صرافی است. صرافی بایننس و دیگر صرافی‌های مطرح دنیا از این ایردراپ پشتیبانی خواهند کرد. در این صورت دیگر نیاز به هیچ کار اضافی از سوی شما نیست. به‌طور خودکار مدتی پس از ایردراپ توکن‌های خود را در حساب صرافی مشاهده خواهید کرد و می‌توانید آنها را معامله کنید یا از صرافی بردارید.

کیف پول‌ها

کیف پول ها و صرافی ها
کیف پول ها و صرافی‌های ساپورت کننده ایردراپ

در مورد شرکت در ایردراپ از طریق کیف پول‌ها، باید کیف پول شما از این ایردراپ پشتیبانی کند و لازم است که خودتان پس از این رویداد اقداماتی انجام دهید تا به توکن‌ها دسترسی پیدا کنید. طبق اعلام وب‌سایت رسمی فلیر، کیف پول‌های زیر از ایردراپ پشتیبانی خواهند کرد:

  • اکسودوس (Exodus)
  • کیف پول سخت‌افزاری لجر
  • کیف پول سخت‌افزاری کول والت
  • کوبو (Cobo)
  • گاردا (Guarda)
  • بالت کریپتو (Ballet Crypto)
  • زام (Xumm)
  • اتمیک (Atomic)
  • کیف پول‌های دیگری که مستقیماً کلید خصوصی را در اختیارتان قرار می‌دهند

از آنجایی که توکن اسپارک مبتنی بر اتریوم است، در بیشتر کیف پول‌ها، قبل یا پس از ایردارپ باید اقداماتی برای دریافت توکن‌های خود انجام دهید و همچنین باید یک کیف پول اتریوم داشته باشید. مثلاً در کیف پول‌های لجر و زام، باید پس از ایردراپ در سایت xrptoolkit.com برای اتصال به کیف پول اقدام کنید و پس از اتصال به کیف پول در این سایت وارد بخش «Properties» شوید و با ارائه آدرس کیف پول اتریوم در بخش «Message Key» توکن‌های اسپارک خود را دریافت کنید.

در برخی کیف پول‌های دیگر مانند اکسودوس هم کاربران باید در پنل کاربری کیف پول خود در ایردراپ ثبت‌نام کنند.

Exodus-wallet

در بعضی دیگر از کیف پول‌ها مانند اتمیک هم باید نرم‌افزار Xumm را روی گوشی خود نصب کنید و سپس کلید خصوصی (Private Key) ریپل خود را در این نرم‌افزار وارد کنید. سپس با استفاده از سایت flare.wietse.com و اتصال به Xumm، می‌توانید توکن‌های اسپارک خود را در یک کیف پول اتریوم دریافت کنید.

کاربران کیف پول‌ها تا ۶ ماه پس از ایردارپ فرصت دارند برای دریافت توکن‌های اسپارک خود اقدام کنند، در غیر این‌صورت توکن‌های آنها خواهد سوخت.

 

مختصری درباره فلیر و اسپارک

شبکه فلیر که شرکت ریپل پشتیبان و حامی آن است، قصد دارد کاربردهای اتریوم را برای ریپل هم به ارمغان بیاورد تا توسعه‌دهندگان راحت‌تر بتوانند محصولات کاربردی خود را برای رپیل ارائه دهند. این شبکه با اتریوم و قراردادهای هوشمند آن به‌طور کامل تعامل خواهد داشت و نام ارز دیجیتال (توکن) بومی آن اسپارک (Spark) با نماد اختصاری FLR است که با هدف پرداخت کارمزدهای شبکه و امکان شرکت در تصمیم‌گیری‌های مهم شبکه عرضه خواهد شد. این ارز دیجیتال یک توکن اتریومی خواهد بود که روی تمام کیف پول‌های اتریوم ذخیره می‌شود.

در مورد قیمت، تا عرضه این توکن و آغاز معاملات آن نمی‌توان پیش‌بینی کرد که هر واحد اسپارک چقدر ارزش خواهد داشت، اما طبق داده‌های تاریخی و با توجه به عرضه ۴۵ میلیارد واحدی، احتمالاً قیمت خیلی کمتر از ۰.۱ دلار خواهد بود.

 

جمع‌بندی

برای شرکت در ایردراپ توکن‌های اسپارک که مخصوص دارندگان XRP است، اگر دانش فنی ندارید، بهتر است قبل از ۱۲ دسامبر دارایی خود را به صرافی منتقل کنید. اگر کمی دانش فنی دارید و همچنین نگران ذخیره سرمایه خود در صرافی هستید، شش ماه فرصت دارید تا با استفاده از وب‌سایت‌ها و ابزارهای ریپل، توکن‌های اسپارک خود را در یک کیف پول اتریوم دریافت کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید