اخبار

حدود ۴۲٪ سرمایه‌گذاران انتظار بیت کوین ۱۵,۰۰۰ دلاری را دارند

۴۲ درصد از شرکت‌کنندگان در یک نظرسنجی معتقدند که قیمت بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ به ۱۵,۰۰۰ دلار خواهد رسید. ۵۷ درصد از شرکت‌کنندگان نیز اعلام کردند که ارزهای دیجیتال را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت به‌حساب می‌آورند و آنها را با همین هدف می‌خرند.

این نظرسنجی توسط بیت کوین آی‌آر‌اِی (Bitcoin IRA)، بزرگترین پلتفرم نگه‌داری (کاستودین) بیت کوین در استرالیا، انجام شده است. آی‌آر‌اِی بیت کوین از ۳۰۰ نفر از مشتریانش خواست تا به‌صورت داوطلبانه به سؤالات مطرح‌شده پاسخ دهند. ۵۷ درصد از این شرکت‌کنندگان اعلام کردند که ارزهای دیجیتال را به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت می‌خرند و در آنها سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مایک شروبو (Mike Schrobo)، مسئول بخش بازاریابی بیت کوین آی‌آراِی در مصاحبه خود اعلام کرد که تمام شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی سرمایه‌گذاران خرد بودند. او در پاسخ به این سوال که این شرکت چنین پیش‌بینی‌ای را دقیق می‌داند یا نه، گفت:

ما عمیقاً معتقدیم که فاکتورهای فاندامنتال در طولانی‌مدت به سود ارزهای دیجیتال خواهد بود و گزاره ارزش این ارزها راهی به سیستم مالی ما پیدا خواهد کرد. همزمان با افزایش عرضه پول فیات در دوران کرونا و افزایش فشار صعودی به احتمال زیاد باعث افزایش کمیابی و پذیرش بیت کوین می‌شود.

۵۳ درصد از شرکت‌کنندگان نیز اعلام کردند که تمایل به دریافت سود از سرمایه‌گذاری خود (چه به‌صورت اعطای وام و چه به‌صورت سرمایه‌گذاری) دارند. ۴۶ درصد از شرکت‌کنندگان نیز اذعان کردند که به سرمایه‌گذاری در فلزهای گرانبها علاقه دارند. سرمایه‌گذاری در انواع گونه‌های شاه‌دانه با ۳۶ درصد و حوزه فیلم با ۹ درصد، زمینه‌های دیگری بودند که شرکت‌کنندگان به سرمایه‌گذاری در آنها علاقه‌مند بودند.

ماه مه (اردیبهشت)، مدیرعامل یک شرکت تحلیلی، در اظهارنظری اعلام کرد که با افزایش روز افزون دیجیتالی‌شدن دنیا، ذخیره ارزش بیت کوین سرانجام از ذخیره ارزش طلا پیشی می‌گیرد.

منبع: Cointelegraph

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید