اخبار

نسخه مقیاس پذیرتر زی کش به زودی عرضه می شود !

الکتریک کوین کامپنی (ECC)، شرکت سازنده‌ ارز دیجیتال پیگیر گریز زی‌کش (ZEC)، قصد دارد بلاک چین مقیاس‌پذیرتری را برای این ارز دیجیتال ایجاد کند.

به گزارش کوین تلگراف، زوکو ویلکاکس (Zooko Wilcox)، مهندس ارشد شرکت ECC گفته که در صورت امکان، این شرکت باید این بلاک چین جدید را تا سال ۲۰۵۰، برای ۱۰ میلیارد نفر قابل‌استفاده کند. برای آن که این هدف محقق شود، بلاک چین زی‌ کش باید بتواند هزاران و یا میلیون‌ها تراکنش را در ثانیه مدیریت کند.

 

 

بنا بر اخبار به دست آمده، شرکت ECC به دنبال پیاده‌سازی شاردینگ است. شاریدنگ، راه‌حلی برای مشکل مقیاس‌پذیری است و توسعه‌دهندگان اتریوم نیز قصد دارند در آینده‌ نزدیک، از آن در شبکه‌ی این ارز دیجیتال استفاده کنند. دایرا هاپوود (Daira Hopwood)، طراح محصولات شرکت ECC اعلام کرد که زی کش برای داشتن چنین ویژگی‌هایی، به بلاک چین کاملاً جدیدی نیاز دارد.

شرکت ECC این اطمینان را می‌دهد که دارایی‌های کاربران به زنجیره‌ی جدید منتقل و از آن‌ها محافظت خواهد شد. قرار است که این زنجیره‌ی جدید، تمامی تراکنش‌ها را به طور محرمانه پردازش کند و این در حالی است که در زنجیره‌ی کنونی، کمتر از ۲ درصد تراکنش‌ها به صورت ناشناس انجام می‌شوند.

زی کش، ۲۴مین کوین برتر از لحاظ ارزش بازار بوده و ارزش شبکه‌ی آن به ۷۴۴ میلیون دلار رسیده است. طبق اطلاعات سایت کوین ۳۶۰، در ۲۴ ساعت گذشته، این ارز دیجیتال بیش از ۰.۴ درصد افت پیدا کرده و در حال حاضر با قیمت ۱۱۳.۰۹ دلار معامله می‌شود.

بنا بر اخبار اخیر، بنیاد غیرانتفاعی زی کش، به منظور ایجاد نرم‌افزار سمت کلاینت و منبع باز جدیدی برای این ارز دیجیتال، با شرکت بلاک چینی پریتی تکنالجیز (Parity Technologies) همکاری کرده است.

ماه گذشته نیز اعلام شد که مونرو (XMR)، معروف‌ترین ارز دیجیتال حریم خصوصی محور و رقیب زی کش، در ماه اکتبر، الگوریتم اثبات انجام کار (PoW) جدیدی را در پیش خواهد گرفت.

 

منبع : کوین گراف

 

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن