آرشیو

خرید ارز دیجیتال دای از صرافی آنلاین ایرانیکارت

روز‌ی نبود پول مجازی دردسر‌ها‌ی زیاد‌ی داشت؛ چرا‌که نمی‌شد فعالیت‌ها‌ی الکترونیکی را با ارز فیات یا همان پول کاغذ‌ی انجام داد. ارز‌ها‌ی دیجیتال دقیقا به همین دلیل اختراع شدند. شاید نام بیت‌کوین زیاد به گوش شما خورده باشد.

بااین‌حال بیت‌کوین از کوین‌ها‌ و ارز‌ها‌ی در حال نوسان است؛ اما منظور ما دقیقا چیست؟ تصور کنید که در یک ساعت از روز طی یک نوسان قیمت، ارزش ارز دیجیتالی که دارید، به‌ جای افزایش به مقدار زیاد‌ی کاهش یابد. مطمئنا ضرر می‌کنید؛ به ‌خصوص اگر نوسان شدید باشد. پس چاره چیست؟ شاید خرید دای.

این رمز ارز از بهترین ارز‌ها برای رفع ریسک و نگرانی حاصل از افت ارزش به شمار می‌رود. اگر هنوز اطلاعات کافی در رابطه با آن ندارید، کافی است به مطالعه‌ی این مطلب ادامه دهید.
در این بخش شما ضمن آشنایی با ارز دای، از نحوه خرید ارز دیجیتال دای، آن هم از صرافی ایرانیکارت که به‌صورت آنلاین؛ اما کاملا ایمن فعالیت می‌کند نیز مطلع خواهید شد.

ارز دیجیتال دای چیست و چه کاربرد‌ی دارد؟

همان‌طور که گفته شد، ارز‌ها‌ی دیجیتالی مثل بیت کوین در طول شبانه‌روز دچار افت‌وخیزهای نوسان قیمت می‌شوند. با این ‌حال نتیجه‌ی نوسان، همیشه مثبت و یا منفی نیست.‌ بهره‌مندی از مزایا و معایب نوسان ارز به موقعیتی که شما داخل آن هستید، بستگی دارد. کاهش قیمت در صورتی‌که قصد خرید رمز ارز داشته باشید، عالی است؛ اما بر‌عکس آن، یعنی فروش به قیمت پایین چندان جالب نیست و موجب ضرر مالی می‌شود.

همین موضوع رادار‌ها‌ی سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان را تحریک کرد. در نتیجه آن‌ها به فکر تولید ارز‌ها‌یی افتادند که تاثیر‌ی از نوسان نگیرند. کوین‌ها‌یی مثل DAI که از آن‌ها به‌عنوان استیبل کوین یاد می‌شود، از جمله این ارز‌ها است.

ارز دیجیتال دای چیست و چه کاربرد‌ی دارد

خرید ارز دیجیتال دای می‌تواند هر کسی را از زیان‌ها‌ی نوسانات نجات دهد؛ چرا‌که اتصال آن به دلار آمریکا، نوسان‌ها را به حداقل ممکن می‌رساند. از طرفی هم برای ثبات قیمت DAI، ارزش آن به‌واسطه‌ی جامعه‌ی مدیریت غیرمتمرکز MakerDAO تعیین می‌گردد.

اگر بخواهیم مزایا‌ی استفاده و خرید دای را خلاصه کنیم، می‌توانیم به این موارد اشاره کنیم:
⦁ دارای قیمت ثابت
⦁ غیرمتمرکز
⦁ ارائه‌ی مزایا‌ی معاملاتی ارز دیجیتال بدون هیچ نوسانی
⦁ امکان ادغام آن در بلاک‌چین اتریوم و استفاده از آن در برنامه‌ها‌ی غیرمتمرکزی مثل بازی (Game)، توکن‌ها‌ی غیرقابل‌تعویض (NFT) و برنامه مالی غیر‌متمرکز (DeFi)
⦁ دارای پشتوانه‌ای از ارز‌ها‌ی دیجیتال و نه دلار
⦁ امکان کسب درآمد غیرفعال به ‌واسطه‌ی DAI Savings Rate یا DSR
⦁ دسترسی سریع و راحت توسط همه
⦁ پشتیبانی گروه بسیار وسیعی از صرافی ارز دیجیتال

ارزش دائمی یک دلار‌ی دای باعث می‌شود که شما به ‌راحتی به خرید ارز دیجیتال دای، پس‌انداز، نقل‌ و انتقالات بین‌المللی و… قادر باشید. نتیجه‌ی خرید ارز دای با ویژگی غیرمتمرکزی آن، این است که کشور، موسسه و یا هیچ‌ چیز دیگر‌ی نمی‌تواند کنترلی بر آن داشته باشد. بنابراین داشتن ۵۰۰۰ دای برابر با داشتن سرمایه‌ی ۵۰۰۰ دلار‌ی است.

نقش استیبل کوین ها در بازار ارز‌ها‌ی دیجیتال

بهتر است پیش از خرید دای به ارزش واقعی آن پی ببرید و به مفهوم استیبل کوین چیره شوید. نام استیبل کوین (Stable Coin) به ‌خودی‌ خود نحوه عملکرد این نوع ارز دیجیتال را تا حد زیاد‌ی آشکار می‌کند. پایداری ارز‌ها‌ی دیجیتال به این معنا است که آن‌ها مثل یک دژ محکم هستند و اتفاقی موجب لغزش و ایجاد تغییر در آن‌ها نمی‌شود.

ساده‌تر بگوییم نوساناتی که قیمت ارز‌ها‌یی مثل اتریوم و بیت‌کوین را جابه‌جا می‌کند، تاثیر‌ی رو‌ی استیبل‌کوین‌ها ندارد. اجازه دهید قضیه را با یک مثال توضیح دهیم. ارزش خرید ارز دیجیتال دای به‌اندازه ۱ کوین همیشه با ۱ دلار برابر‌ی می‌کند. با این وجود به نظر شما خرید این کوین‌ها چه مزایا‌یی را به همراه خود دارند؟
⦁ تسویه سریع
⦁ انجام تراکنش‌ها‌ی امن
⦁ صرف هزینه‌ها‌ی پایین‌تر
⦁ انتقال سریع از هر جا‌ی دنیا
⦁ پشتیبانی توسط دارایی و یا ارز‌ها‌ی دیگر

حالا با وجود چنین تاثیراتی، اگر قصد خرید ارز دیجیتال دای را دارید، صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت همیشه آماده‌ی خدمت‌رسانی به شما است.

استیبل کوین تتر بهتر است یا دای؟

تتر نیز همچون DAI یک استیبل کوین است و هر تتر با ۱ دلار هم‌ارز‌ی می‌کند. شرکت تتر به‌ازای انتشار هر تتر، یک دلار به بانک خود واریز می‌کند که پشتوانه‌ی رمز ارز خود باشد. بااین‌حال به نظر شما این شرکت و یا هر شرکت دیگر‌ی که به انجام چنین کار‌ی برای ارز‌ها‌ی خود روی می‌آورد، تا چه اندازه می‌تواند پشتوانه بانکی داشته باشد؟ آیا این مقدار پول یا ارز فیات با میزان تتر منتشر‌ شده برابری می‌کند؟ بعید به نظر می‌رسد؛ چرا‌که تابه‌حال شواهد قانع‌کننده‌ای هم مبنی بر درستی این گزاره از سو‌ی شرکت تتر ارائه نشده است.

خرید ارز دیجیتال دای گویا فکر بهتر‌ی است؛ چرا‌که نقص تتر در ارز دای وجود ندارد؛ اما چطور؟ این ارز بر خلاف تتر به پشتوانه‌ی مالی، دلاری و یا به‌ عبارت ‌دیگر بانکی نیاز‌ی ندارد. در نتیجه چنین مشکلی کاملا از ریشه برطرف شده است. بعلاوه فعالیت غیرمتمرکز DAI مانع از کنترل و تسلط افراد و سازمان‌ها‌ی مختلف بر این ارز می‌شود.

خرید بدون کارمزد ارز دیجیتال دای از صرافی ایرانیکارت

خرید بدون کارمزد ارز دیجیتال دای از صرافی ایرانیکارت

صرافی ارز دیجیتال ایرانیکارت، به طور آنلاین فعالیت می‌کند و شما می‌توانید از سری خدمات آن که شامل خرید ارز دیجیتال می‌شود نیز بهره ببرید. این صرافی ضمن ایجاد یک بستر امنیتی مناسب، امکان خرید ارز دیجیتال دای و یا هر رمز ارز دیگر‌ی را نیز فراهم نموده است. از این کارمزد به ‌عنوان کارمزد پلتفرم، صرافی و یا سرویس مورد‌استفاده برای خرید و فروش هم یاد می‌شود. بهتر است بدانید که خرید بدون کارمزد صرافی ایرانیکارت شامل خرید هر میزان رمز ارز‌ی می‌شود و هیچ محدودیتی ندارد. در واقع ایرانیکارت قصد دارد که با انجام این کار هزینه‌ها‌ی شما را تا جا‌یی که ممکن است، کاهش دهد.

سخن پایانی

اگر تابه‌حال به دنبال یک رمزارز مطمئن، بدون نوسان و سود‌ده بودید، احتمالا با پایان این مطلب، آن را یافته‌اید. حال اگر قصد خرید ارز دیجیتال دای را دارید، می‌توانید به‌راحتی از همان جایی که هستید، نسبت به خرید آن اقدام نمایید. صرافی ایرانیکارت هر کمکی که نیاز داشته باشید را می‌تواند در زمینه انواع رمز ارز‌ها به شما ارائه کند و به هر نوع سوال شما پاسخ دهد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید