آرشیودسته‌بندی نشده

تحلیل بنیادی ارز دیجیتال چیست؟ « نقد و بررسی تحلیل فاندامنتال »

اگر شما اندک آشنایی با فضای ارز دیجیتال داشته باشید، قطعا می دانید که تنها تحلیل تکنیکال برای شما کارساز نیست. دلیل آن هم این است که شما گاها از حرکات بزرگ بازار شگفت زده می شوید. ممکن است که شما یک تحلیل کامل و جامع انجام داده باشید و بخواهید که به ممنتوم بازار دست پیدا کنید. اما یک حرکت استاپ هانت به دلیل اخبار بانک مرکزی آمریکا همه چیز را به هم بریزد و استاپ شما را بزند. به این نکته توجه داشته باشید که درک تحلیل بنیادی ارز دیجیتال خودش یک بحث مفصلی است.

به نقل از سایت ارز دیجیتال VIP، شما بهتر است که با تحلیل بنیادی ارز دیجیتال وضعیت سلامت یک ارز دیجیتال را بررسی کنید. منظور ما این است که شما بواسطه تحلیل ارز فاندامنتال ارز دیجیتال می توانید صحت و درستی اخبار را بررسی کنید. شما با تحلیل بنیادی ارز دیجیتال می توانید خود را از هیجانات مقطعی بازار دور کنید. و به اصلاح یک دست الماسی معروف در بازار شوید. البته چگونگی این تحلیل اصولی دارد که در بخش های بعدی به صورت مفصل در مورد آن با شما صحبت خواهیم کرد. خوشبختانه تحلیل بنیادی ارز دیجیتال بسیار ساده تر از تحلیل بنیادی بازار سهام است.

 

تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال چیست؟

ما در طول این مقاله ممکن است که بارها و بارها از این کلمات برای شما استفاده کنیم. منظور از تحلیل تکنیکال بررسی گذشته بازار و تعمیم آن به آینده است. از طرفی باید به این نکته توجه داشته باشید که بهترین مدل تحلیل تکنیکال مدلی است که در آن شما بر اساس روانشناسی بازار و حجم معاملات بزرگان کار کنید. شما در این روش از چارت تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بسیار استفاده خواهید کرد. و اما تحلیل بنیادی که قرار است در مورد آن صحبت کنیم اشاره به ارزش ذاتی پروژه ها دارد.

 

آموزش تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال به زبان ساده

توجه داشته باشید که شما برای تحلیل بنیادی ارز دیجیتال پارامتر های کیفی خواهید داشت. مانند تحلیل تکنیکال شما به مقایسه عددی و یا بررسی چند میانگین می پرداختید، هدف ما از تحلیل بنیادی ارز دیجیتال این است که به یک دیدگاه کیفی صحیح دست پیدا کنیم. به این نکته توجه داشته باشید که درک هر کس از تحلیل بنیادی ارز دیجیتال متفاوت است، اما معیار یکی است.

۱. به نظر شما این پروژه تا چه اندازه برای زندگی و رفاه ما مفید است

معمولا اولین نکته ای که تحلیل گرهای بزرگ فاندامنتال و یا بهتر است بگوییم بنیادی کارها بررسی می کنند؛ این است که این پروژه تا چه میزان برای شما مفید است و تا چه میزان می تواند زندگی ما را به سمت جلو ارتقاء دهد. به این نکته دقت داشته باشید که مهمترین هدف ما این است که زندگی برای راحت و شادتری داشته باشیم. این پروژه قرار است چه بخشی از کار ما را انجام دهید.

۲. لیدر این پروژه و طراحان این پروژه چه کسانی هستند

اگر شما اهل دنبال کردن شبکه ارتباطی افراد در لینکدین باشید و یا شما در فیسبوک یک ارتباط فعال داشته باشید. متوجه خواهید شد که افراد سرشناس به لحاظ تکنولوژی و مهارت یک شبکه ارتباطی تعریف شده دارند. منظور ما این است که اگر چند نفر قرار است که پروژه کاردانو را استارت بزنند. این افراد در رزومه خود چند پروژه موفق داشته اند و از طرفی یک ارتباط دو جانبه با طراحان پروژه های بزرگ دارند.

شما نمی توانید بدون هیچ ارتباط و  لینک قوی ادعا داشته باشید که یک پروژه در حد پروژه اتریوم و یا هش گرف به راه اندازی می کنید. این موضوع به این دلیل است که شما شبکه ارتباطی و از طرفی اعتبار کافی برای این حوزه را نخواهید داشت.

۳. Road Map پروژه چیست

هر پروژه ای در حوزه ارز دیجیتال زمانی که به بازار عرضه می شود معمولا یک نقشه راه ارائه می کند. تا شما باید بررسی کنید این پروژه تا چه میزان به نقشه راه خود پایبند بوده است. از طرفی معمولا در یک پروژه ارز دیجیتال زمان بندی های خاصی نیز ارائه می شود. شما باید بررسی کنید که زمان بندی پروژه شما تا چه میزان دقیق است.

بهتر است برای تحلیل بنیادی ارز دیجیتال موثر به پروژه زمان بدهید تا اندکی به تعهدات خود عمل کند. دقت کنید که در تحلیل بنیادی ارز دیجیتال هیجان هیچ جایگاهی ندارد. مهم از نظر ما این است که این پروژه چه رفتاری را در مقابل چالش های بازار ارز دیجیتال از خود نشان می دهد.

۴. رفتار نهنگ ها و سهامدارن عمده این پروژه به چه صورت است

زمانی که دوج کوین شروع به زدن سقف های جدید می کرد. دقیقا زمانی که شیبا سودهای چند هزار درصدی میداد سهامداران عمده آن از قدرت رسانه استفاده می کردند. شما باید بررسی کنید که رفتار نهنگ های اون ارز دیجیتال چیست؟ معمولا زمانی که یک پروژه از لحاظ تحلیل بنیادی ارز دیجیتال قوی باشد. نهنگ ها اجازه خورد شدن سهام خود را نمی دهند.

معمولا این افراد ترجیح می دهند که سهام عمده و کنترل موج های سهام دست خودشان باشد. ما امروزه پروژه های بسیار بزرگ و قوی در حوزه ارز دیجیتال داریم که اجازه نمی  دهند سهامدار خورد آن بیش از ۳۰ درصد کوین ها را داشته باشد.

۵. میزان کل کوین و توکن این پروژه محدود است و یا خیر

به این نکته توجه داشته باشید که یکی از دلایلی که موجب شده بیت کوین لیدر بازار ارز دیجیتال باشد، این است که تعداد نهایی آن قرار است ۲۱ میلیون باشد. از طرفی بخش قابل توجهی از آن نیز در اختیار نهنگ های این کوین می باشد. شما برای تحلیل بنیادی ارز دیجیتال باید بررسی کنید که تعداد نهایی کوین و یا توکن پروژه شما نامحدود است و یا محدود. به عنوان مثال تعداد نهایی پروژه اتریوم نامحدود است اما الگوریتم آن برای استخراج استراتژی سخت گیرانه ای دارد.

 

بهترین سایت اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال چیست؟

ما می توانیم برای شما سایت های بسیار زیادی را در حوزه تحلیل اخبار بنیادی ارز دیجیتال عنوان کنیم. به عنوان مثال در سایت های خارجی بهترین سایت Coin telegraph می باشد. اما ممکن است که شما زبان انگلیسی قوی نداشته باشید. بر اساس بررسی های صورت گرفته سایت ارز دیجیتال Vip تمام تلاش خود را به کار گرفته است که اخبار فاندامنتالی حوزه ارز دیجیتال را به موقع و به صورت دقیق برای شما بیان کند. از طرفی در این سایت شما می توانید از تحلیل تکنیکال ارزهای مختلف نیز به خوبی استفاده کنید.

کتاب تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال و یا pdf تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

به صورت کلی شما برای اینکه بتوانید به فایل های دست اول این حوزه دسترسی داشته باشید؛ باید زبان انگلیسی قوی داشته باشید، اما این تمام ماجرا نیست. معمولا برای اینکه یک کتاب تحلیل فاندامنتال مناسب پیدا کنید، بهترین کار این است که از اخبار حوزه بلاکچین استفاده کنید. کتاب های حوزه بلاکچین و همچنین حوزه DEFIمی تواند یک دید مناسب به شما در این حوزه بدهد.

سخن پایانی

ما در این مقاله به صورت کامل و جامع در مورد تحلیل بنیادی ارز دیجیتال با شما صحبت کردیم. در صورتی که شما تجربه جذابی در مورد تحلیل بنیادی دارید، می توانید در بخش کامنت ها با مطرح کنید، تا دیگران نیز از آن استفاده کنند.

منبع: arzdigital.vip

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید