ارزهای دیجیتالتحلیل تکنیکال هفتگی

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۸ آوریل (۹ اردیبهشت)

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین، اتریوم، ریپل، بیت کوین کش، بیت‌ کوین اس وی، لایت کوین، ایاس، بایننس کوین و تزوس برای امروز (۹ اردیبهشت) را در ادامه می‌خوانید:

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین در بازه‌ی زمانی ۲۳ تا ۲۵ آوریل در نزدیکی سطح ۷,۵۰۰ دلار معامله شده است. این نکته‌ی مثبتی است چراکه نشان می‌دهد خریداران به قیمت اجازه‌ی ریزش و تثبیت در زیر ۷,۴۵۴.۱۷ دلار را در این بازه ندادند.

نمودار قیمت بیتکوین
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم روزانه

این حرکت باعث جذب خریداران بیشتر و ادامه‌ی صعود در ۲۶ آوریل شده است. به هر حال، در وضعیت فعلی خریداران تلاش می‌کنند که قیمت را به بالای ۸,۰۰۰ دلار برسانند. صعود اخیر قیمت به صورت تدریجی و همراه با دوره‌های متناوب تحکیمی بوده است. قیمت حتی با شکست مقاومت‌ها، افزایش مومنتوم نداشته است. این بیانگر عدم اعتماد کامل خریداران به ادامه‌ی روند صعودی است.

هنگامی که روند در حال تضعیف باشد، قیمت امکان بازگشت و اصلاح را با هر خبری در بازار دارد. اگر فروشندگان موفق به پایین آوردن قیمت از سطح ۷,۴۵۴.۱۷ دلار شوند، ریزش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۷,۱۹۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. با حمایت قیمت در این سطح، خریداران تلاش دیگری را برای هدایت آن تا ناحیه‌ی مقاومتی ۸,۰۰۰ الی ۸,۱۷۵.۴۹ دلار آغاز خواهند کرد. در بالای این ناحیه، امکان جهش قیمت تا ۹,۲۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

در مقابل اگر فروشندگان قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) حرکت دهند، ادامه‌ی ریزش تا میانگین متحرک ساده‌ی ۵۰ روزه (MA ۵۰- خط قرمز در تصویر) در ۶,۶۷۶ دلار مورد انتظار است. روند قیمت نیز با شکست حمایت ۶,۴۷۱.۷۱ دلار، نزولی خواهد شد. حد ضرر نیمی از معاملات خرید را می‌توان در ۷,۰۰۰ دلار و مابقی را در ۶,۴۵۰ دلار به منظور حفظ سود معاملات تنظیم کرد.

 • مقاومت‌ها: ۸,۰۰۰ – ۸,۱۷۵.۴۹ – ۹,۲۰۰
 • حمایت‌ها: ۷,۴۵۴.۱۷ – ۷,۱۹۰ –
 • ۶,۶۷۶

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم تا مقاومت روانی ۲۰۰ دلار در ۲۶ آوریل جهش کرده است، اما موفق به شکست این سطح و صعود تا سقف کانال در ۲۰۷ دلار نشده است. در نتیجه متوجه می‌شویم که فروشندگان از ناحیه‌ی مقاومتی ۲۰۰ الی ۲۰۷ دلار دفاع می‌کنند.

نمودار قیمت اتریوم
نمودار قیمت اتریوم در تایم فریم روزانه

اکنون فروشندگان برای پایین آوردن قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۷۵.۷ دلار و حمایت کف کانال صعودی تلاش خواهند کرد. شیب مثبت دو میانگین متحرک و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی مثبت خود، نشان از برتری خریداران دارد.

با حمایت قیمت در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۷۵.۷ دلار و کف کانال صعودی، حرکت آن درون کانال ادامه خواهد داشت. با شکست سقف کانال مومنتوم در قیمت به وجود خواهد آمد و با حرکت قیمت به زیر کف کانال روند منفی خواهد شد. معامله‌گران می‌توانند حد ضرر معاملات خرید را در ۱۶۰ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۲۰۰ – ۲۰۷
 • حمایت‌ها: ۱۷۵.۷

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

قیمت ریپل طی چهار روز گذشته در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۰.۱۸۹ دلار در حال معامله شدن بوده است. خریداران موفق به بالا بردن قیمت از محدوده‌ی ۰.۱۷۳۷۲ الی ۰.۲۰۵۷۰ دلار نبودند. این موضوع نشان می‌دهد خریداران برای ورود به معاملات خرید به علت عدم قطعیت صعود عجله‌ای ندارند.

نمودار قیمت ریپل
نمودار قیمت ریپل در تایم فریم روزانه

با حرکت قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، ریزش قیمت تا حد پایین محدوده در ۰.۱۷۳۷۲ دلار ممکن خواهد بود. این سطح مهم تلقی می‌شود زیرا با شکسته شدن آن، روند قیمت منفی خواهد شد. بنابراین حد ضرر موقعیت‌های خرید در ۰.۱۷۰ دلار قرار می‌گیرد.

در طرف مقابل جهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) به معنی جذب دوباره‌ی خریداران خواهد بود. با بالا رفتن قیمت از ۰.۲۰۵۷۰ دلار شروع روند صعودی جدید ممکن خواهد بود. اولین هدف قیمت ۰.۲۵ دلار و در بالای آن ۰.۲۸ دلار در نزدیکی خط روند منفی (خط زردرنگ) خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۰۵۷۰ – ۰.۲۵ – ۰.۲۸
 • حمایت‌ها: ۰.۱۷۳۷۲

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین کش

قیمت بیت کوین کش طی چند روز گذشته در تلاش برای شکست مقاومت ۲۵۰ دلار بوده است. بنابراین می‌توان گفت که خرس‌ها با قدرت در حال دفاع از این سطح هستند. در وضعیت فعلی قیمت بر روی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲۳۴.۶۹ دلار حفظ شده است.

نمودار قیمت بیتکوین کش
نمودار قیمت بیتکوین کش در تایم فریم روزانه

با جهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، خریداران برای هدایت قیمت به بالای ۲۵۰ دلار و سپس ۲۸۰.۴۷ دلار تلاش خواهند کرد. از طرفی با نفوذ قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، ریزش قیمت تا ۲۱۵ دلار و در مرحله‌ی بعد تا ۲۰۰ دلار ممکن خواهد بود. شکسته شدن حمایت ۲۰۰ دلار به معنای تکمیل الگوی سر و شانه و ادامه‌ی ریزش خواهد بود. بنابراین حد ضرر موقعیت‌های خرید در ۱۹۷ دلار تنظیم می‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۲۵۰ – ۲۸۰.۴۷
 • حمایت‌ها: ۲۱۵ – ۲۰۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت‌ کوین اس‌وی

قیمت بیت کوین اس‌وی طی چهار روز گذشته در محدوده‌ی ۱۸۷.۱۶ الی ۲۰۳.۴۰ دلار در نوسان است. این نوسانات محدود نشان می‌دهد که خریداران و فروشندگان ریسک خود را محدود کرده‌اند، زیرا در مورد جهت‌گیری بعدی قیمت مطمئن نیستند.

نمودار قیمت بیتکوین اس وی
نمودار قیمت بیتکوین اس وی در تایم فریم روزانه

با شکست حمایت ۱۸۷.۱۶ دلار، قیمت به سطح حمایت بعدی در ۱۷۰ دلار رجوع خواهد کرد. نقض این حمایت کلیدی نیز به معنی چرخش قدرت به نفع فروشندگان خواهد بود. هدف بعدی قیمت در ریزش ۱۴۶.۲۰ دلار خواهد بود . بنابراین معامله‌گران با تنظیم حد ضرر موقعیت‌های خرید در ۱۶۵ دلار می‌توانند از آن‌ها محافظت کنند.

در مقابل با صعود قیمت به بالای ۲۰۳.۴۰ دلار، هدف بعدی قیمت ۲۲۷ دلار خواهد بود.

 • مقاومت‌ها: ۲۰۳.۴۰ – ۲۲۷
 • حمایت‌ها: ۱۸۷.۱۶ – ۱۷۰ – ۱۴۶.۲۰

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت‌ کوین

اگرچه خریداران موفق به هدایت قیمت لایت کوین به بالای مقاومت ۴۳.۶۷ دلاری شدند اما صعود قیمت از مقاومت بعدی در ۴۷.۶۵۵۱ دلار محقق نشده است. این مسئله به کمبود وجود خریداران در سطوح بالاتر اشاره دارد.

نمودار قیمت لایت کوین
نمودار قیمت لایت کوین در تایم فریم روزانه

قیمت در وضعیت فعلی تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۴۲.۶۹ دلار پایین آمده است. با جهش قیمت از این سطح، صعود آن تا ۴۷.۶۵۵۱ دلار امکان‌پذیر خواهد بود. در طرف مقابل حرکت قیمت به زیر این باعث ادامه‌ی ریزش تا ۴۰ دلار و در زیر آن تا ۳۵.۸۵۸۲ دلار خواهد شد. در حال حاضر حد ضرر موقعیت‌های خرید در ۳۵ دلار تنظیم می‌شوند. با مشاهده‌ی نشانه‌های تضعیف قیمت، نیمی از حد ضرر معاملات را می‌توان در ۳۹.۵۰ دلار قرار داد.

 • مقاومت‌ها: ۴۷.۶۵۵۱
 • حمایت‌ها: ۴۲.۶۹ – ۴۰ – ۳۵.۸۵۸۲

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ایاس

خریداران در چند روز گذشته موفق به بالا بردن قیمت ایاس از مقاومت ۲.۸۳۱۹ دلاری نبوده‌اند. با چرخش قیمت از این سطح و حرکت آن به زیر ۲.۵۸۶ دلار، ریزش قیمت تا ۲.۳۳۱۴ دلار ادامه خواهد داشت.

نمودار قیمت EOS
نمودار قیمت EOS در تایم فریم روزانه

در مقابل با حمایت قیمت بر روی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲.۶۰ دلار و جهش آن به بالای ۲.۸۳۱۹ دلار، صعود قیمت تا ناحیه‌ی مقاومتی ۳.۱۸۰۲ الی ۳.۳۳۲۴ دلار ممکن است. در بالای این ناحیه هدف بعدی ۳.۸۸۱۱ دلار خواهد بود. روند قیمت با حرکت به زیر حمایت ۲.۳۳۱۴ دلار، منفی خواهد شد. بنابراین معامله‌گران می‌توانند حد ضرر موقعیت‌های خرید را در ۲.۲۰ دلار تنظیم کنند.

 • مقاومت‌ها: ۲.۸۳۱۹ – ۳.۱۸۰۲ – ۳.۳۳۲۴ – ۳.۸۸۱۱
 • حمایت‌ها: ۲.۶۰ – ۲.۳۳۱۴

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

قیمت بایننس کوین در چند روز گذشته به صورت تدریجی افزایش یافته است. شیب مثبت میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) و قرار گرفتن اندیکاتور شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه‌ی مثبت خود، نشان از برتری خریداران دارد.

نمودار قیمت BNB
نمودار قیمت BNB در تایم فریم روزانه

افزایش تدریجی قیمت نشان می‌دهد که خریداران در ورود به معاملات خود محتاط هستند. در وضعیت فعلی فروشندگان در سطح ۱۶.۸۱۸۳ دلار مقاومت محکمی ایجاد کرده‌اند. اگر قیمت از سطوح فعلی به سمت پایین چرخش کند و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۱۵.۳۹ دلار جهش داشته باشد، خریداران تلاشی دیگر را برای بالا بردن قیمت آغاز خواهند کرد. با حرکت قیمت به بالای ۱۶.۸۱۸۳ دلار، صعود آن تا ۲۱.۵۰ دلار امکان‌پذیر خواهد بود.

در طرف مقابل با ریزش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر)، احتمال ادامه‌ی آن تا ۱۳.۶۵ دلار وجود دارد. معامله‌گران می‌توانند حد ضرر موقعیت‌های خرید را در ۱۴.۵۰ دلار قرار دهند.

 • مقاومت‌ها: ۱۶.۸۱۸۳ – ۲۱.۵۰
 • حمایت‌ها: ۱۵.۳۹ – ۱۳.۶۵

 

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت تزوس

قیمت تزوس در ۲۵ آوریل به بالای مقاومت ۲.۷۵۲۹ دلار رفته است اما خریداران موفق به حفظ آن نبوده‌اند. این مسئله بیانگر این است که فروشندگان با قدرت در حال دفاع از این سطح هستند.

نمودار قیمت تزوس
نمودار قیمت تزوس در تایم فریم روزانه

در وضعیت فعلی فروشندگان در تلاش برای پایین آوردن قیمت تزوس تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) در ۲.۳۰ دلار هستند. این سطح در گذشته نقش حمایت قوی برای قیمت ایفا کرده است. با جهش قیمت از این میانگین خریداران بار دیگر برای هدایت قیمت به بالای ۲.۸۹۶۹ دلار تلاش خواهند کرد. در بالای این سطح، هدف بعدی در ۳.۲۷۱۲ دلار قرار دارد.

دیدگاه صعودی با ریزش قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA ۲۰ – خط آبی در تصویر) منتفی خواهد شد. این حرکت می‌تواند قیمت را تا سطح حمایت بعدی در ۲.۰۶۱۸ دلار به پایین بکشد.

 • مقاومت‌ها: ۲.۸۹۶۹ – ۳.۲۷۱۲
 • حمایت‌ها: ۲.۳۰ – ۲.۰۶۱۸

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *