اخبار

انتقال ۱۱۲ هزار بیت کوین فقط با ۴ دلار کارمزد!

پس از آنکه تراکنشی به مبلغ معادل ۱ میلیارد دلار به صورت بیت کوین با کارمزدی کمتر از ۴ دلار منتقل شد، مدیرعامل «بیت استمپ» (Bitstamp) نسبت به آن واکنش نشان داد و کاربردهای گسترده بیت کوین در چنین پرداخت‌هایی را شرح داد.

سایت بیت‌اینفوچارتس روز دوشنبه (۲۲ مهر) تایید کرد که تراکنشی با مبلغ ۱۱۲,۰۲۷.۲۹ بیت کوین از یک کیف پول به حساب Xapo منتقل شده است.

قبلا بیت استمپ مبلغ ۱۰۷,۸۰۰ بیت کوین را به Xapo منتقل کرده بود؛ نکته حائز اهمیت اینجاست که کارمزد انتقال چنین مبلغ بزرگی تنها ۰.۰۲۳۴ بیت کوین بود؛ به‌عبارت‌دیگر بیت استمپ تنها ۰.۰۰۰۰۲۱۷ درصد از مبلغ تراکنش را به‌ عنوان کارمزد پرداخت کرده بود.

اما کارمزد پرداخت شده برای انتقال ۱۱۲,۰۲۷.۲۲ بیت کوین به حساب Xapo که مستقیما توسط این شرکت انجام شد، تنها ۳.۸۹ دلار بود؛ این یعنی کارمزد پرداختی ۴ صدمیلیونیوم (هفت رقم اعشار) درصد مبلغ تراکنش بوده است. این رقم به قدری کوچک است که نشان دادنش، تنها با استفاده از اعداد قابل فهم نیست!

نک کودریکس (Nejc Kodrics)، مدیرعامل بیت استمپ در خصوص این تراکنش می‌گوید:

انتقال چنین مبلغی، در یک تراکنش و با کارمزدی معادل یک فنجان قهوه انجام شد!

پس از انجام تراکنش اول، فضای مجازی از تعریف و تمجیدها نسبت به سهولت در انجام تراکنش‌های بزرگ به‌ وسیله بیت کوین پر شد. به گفته این افراد، می‌توان به راحتی و بدون نیاز به واسطه و تایید نهادهای دولتی، مبالغی هنگفت را در شبکه بیت کوین جابجا کرد.

نکته دیگری که باعث تعجب است، رقم عجیب این تراکنش برای شاخص BDD است. بر اساس یک پست توییتری شاخص BDD برای تراکنش ارسالی از بیت استمپ به Xapo، حدود ۷۳ میلیون محاسبه شده است.

شاخص Bitcoin Days Destroyed که به اختصار BDD نامیده می‌شود با ضرب تعداد بیت کوین‌های موجود در تراکنش با مدت زمانی (در واحد روز) که از آخرین استفاده آنها در تراکنش می‌گذرد، محاسبه می‌شود.

این شاخص بیانگر این مسئله است که سرمایه‌های دیجیتالی برای مدت زیادی در حساب‌های بیت استمپ بدون استفاده قرار داشتند.

طبق گزارش کوین‌تلگراف، از شاخص BDD برای تشخیص و اندازه‌گیری احساسات سرمایه‌گذاران هم استفاده می‌شود.

منبع: Cointelegraph.com

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن