اخبار

۲۵ تراکنش بیت کوین با ارزش ۶ میلیارد دلار فقط در یک بلاک!

در روز ۳۰ ژوئن (۹ تیر)، حساب توییتر یت کوین بلاک بات (Bitcoin Block Bot) که تراکنش‌های با ارزش بالای بیت کوین را گزارش می‌دهد، اعلام کرد که ۲۵ تراکنش بیت کوین، به ارزش ۶ میلیارد دلار، در بلاک شماره‌ی ۵۸۳,۱۳۹ ثبت شده است.

به گزارش کوین تلگراف، همه ی این تراکنشات به صورت زنجیره‌ای انجام شده است و جمع ارزش آن‌ها بیش‌تر و بیش‌تر می‌شد. این تراکنش‌ها بدین‌صورت انجام شده که در ابتدا، از کیف پول اول، ۲۴,۳۹۲.۹۳۰۶۲۵۹۶ بیت کوین به کیف پول دوم و ۳۰۰ بیت کوین به کیف پول سوم ارسال شده و در نهایت، کیف پول سوم، جمعاً ۵,۸۰۰ بیت کوین دریافت کرده و گیرنده‌ی تمامی ۲۵ تراکنش بوده است. کیف پول دوم هم، در یک زنجیره، ۳۰۰ بیت کوین به کیف پول سوم و ۲۴,۰۹۲.۹۳۰۱۳۶۵۱ بیت کوین به کیف پول چهارم ارسال کرده و در کل، ۲۳ تراکنش انجام داده است. نکته‌ی جالب‌توجه اینجاست که آدرس مبدأ یکی از تراکنش‌ها، یک آدرس سفارشی بوده که در اسکریپت خروجی آن نوشته شده بود:

بیت کوین‌های شما را خریداریم.

 

در زمان نگارش این مطلب، کیف پول سوم، ۴۴۰,۵۰۵ تراکنش انجام داده و جمعاً ۵,۹۵۹,۵۳۲ بیت کوین دریافت کرده است. در حال حاضر، موجودی این کیف پول به حدود ۶,۴۴۵ بیت کوین (۷۲.۵ میلیون دلار) می‌رسد.

به گزارش پیشین کوین تلگراف، مایکل نوووگرتز (Mike Novogratz)، بنیان‌گذار گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital) و یکی از طرفداران ارزهای دیجیتال، پیش‌بینی کرد که قیمت بیت کوین بین ۱۰ هزار تا ۱۴ هزار دلار ثابت خواهد ماند.

در همان روز، تام لی (Tom Lee)، بنیان‌گذار شرکت مشاوره‌ی سرمایه‌گذاری فاندسترت گلوبال ادوایزرز (Fundstrat Global Advisers) گفت که نوسان قیمت بیت کوین، سبب پیدایش رویکرد بلندمدت نسب به این ارز دیجیتال خواهد شد که برای اکثر تریدرها مناسب خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه