اخبار

وارن بافت خطاب به سرمایه‌گذاران: روی اقتصاد آمریکا سرمایه‌گذاری کنید!

وارن بافت، یکی از مشهورترین میلیاردرهای جهان، در سخنرانی خود که در جمع سهام‌داران شرکت سرمایه‌گذاری‌اش به شکلی آنلاین انجام شد، عنوان کرد که هیچ چیز نمی‌تواند آمریکا را متوقف کند.

به گزارش دیکریپت، بافت در نشست سالیانه هیئت مدیره شرکتش که به واسطه ویروس کرونا به شکلی آنلاین انجام می‌شد، اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا و به تبع آن بسته‌شدن کسب‌وکارها، باعث شده است تا پیش‌بینی آینده ممکن نباشد.

بافت که به پیشگوی اوماها مشهور است در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت:

جادوی آمریکایی همیشه بر شرایط فائق آمده است و این بار نیز همین کار را خواهد کرد.

او که به عنوان یکی از سرسخت‌ترین منتقدان بیت کوین شناخته می‌شود، در ادامه افزود:

این بار، باران را از روی جاده برداشتیم و آن را کنار جاده ریختیم.

گفته می‌شود که این صحبت بافت، به سیاست‌های تعطیلی کسب‌وکارها بر می‌گردد. بسته‌شدن کسب‌وکارها در آمریکا سبب شده است تا اقتصاد این کشور با چالشی گسترده رو به رو شود. نرخ بیکاری در آمریکا نیز به شدت افزایش یافته است.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت:

سرمایه‌گذاران همچنان باید مراقب باشند، چرا که از بازارها هر کاری بر می‌آید. اما مردم می‌توانند روی [اقتصاد] آمریکا سرمایه‌گذاری کنند.

وارن بافت یکی از سهام‌داران اصلی شرکت سرمایه‌گذاری برکشایر هاتاوی (Berkshire Hathaway) است. بر اساس گزارش‌ها، سرمایه این شرکت چیزی در حدود ۱۳۷ میلیارد دلار است.

طبق گزارش‌ها، با وجود این حجم از سرمایه، وارن بافت هنوز چیزی جذاب برای سرمایه‌گذاری پیدا نکرده تا پول خود را در آنجا قرار دهد. او در این باره گفت:

تا به اینجا کاری نکردیم، چرا که چیز جذابی ندیدیم که با آن کاری کنیم.

مدت‌هاست که بافت به انتقاد از ارزهای دیجیتال می‌پردازد. او بیشتر طرفدار بازارهایی نظیر S&P500 است. حتی بازیابی قیمت بیت کوین پس از سقوط ماه مارس (اسفند) هم نتوانسته تا این سرمایه‌گذار را به سمت بیت کوین بکشاند.

پادشاه ارزهای دیجیتال طی چند هفته گذشته (یک ماه و نیم گذشته) جهشی قابل توجه داشته است. بیت کوین در این مدت از کف قیمت ۴,۰۰۰ دلاری‌اش به محدوده ۹,۰۰۰ دلار رسیده است.

بسیاری از تحلیل‌گران و سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اوضاع این حوزه صعودی است. آنها از هاوینگ بیت کوین که ۸ روز دیگر رخ می‌دهد هم به عنوان عاملی صعودی یاد می‌کنند که با کاهش عرضه، باعث افزایش قیمت می‌شود.

سوال اینجاست که آیا وارن بافت بخشی از سرمایه خود را در بیت کوین قرار می‌دهد یا نه؟

منبع: Decrypt

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *