اخبار

هک اطلاعات ۴۵۰ هزار کاربر به گزارش کارگزاری کوین ماما


بنابر اطلاعات یک شرکت رسمی در روز ۱۵ فوریه، اطلاعات ۴۵۰ هزار از کاربران Coinmama (کارگزاری رمزگشای مبتنی بر اسرائیل) که به کاربران امکان خریداری بیت کوین و اتریوم 
را با استفاده از کارت اعتباری می دهد،هک شده است.

این هک گزارش شده بخشی از یک حمله بزرگ سایبری از هک چند پلت فرم است که ۲۴ شرکت و در مجموع ۷۴۷ میلیون رکورد، از جمله بازی، رزرو سفر و سایت های جریان تحت تاثیر قرار داده است.

کوین ماما می گوید: لیستی از ۴۵۰،۰۰۰ آدرس ایمیل و رمزهای عبور هشدار کاربران که در تاریخ ۵ اوت ۲۰۱۷ در پلت فرم ثبت نام کرده اند در رجیستری دارک وب ارسال شده است:

“از تاریخ ۱۵ فوریه سال ۲۰۱۹، شواهدی وجود ندارد که این اطلاعات توسط مجرمان مورد استفاده قرار گرفته باشد. با توجه به ماهیت داده های منتشر شده، ما هیچ دلیلی نداریم که به آسیب دیدن دیگر سیستم های کوین ماما مشکوک باشیم. این کارگزاری اطلاعات کارت اعتباری را ذخیره نمی کند. ”

کوین ماما از اعضای فوری اطلاع رسانی، می گوید که تیم پاسخگویی آن به تمام کاربران بالقوه آسیب دیده برای بازنویسی گذرواژه های خود پس از ورود به سیستم و همچنین نظارت بر مجموعه ای از سیستم های خود برای فعالیت مشکوک یا دسترسی غیر مجاز نیاز دارد، . این پلت فرم می گوید که در حال تلاش برای افزایش پادمان خود است و هر سیگنال خارجی را که اطلاعات مورد استفاده قرار گرفته است، ردیابی می کند.

به غیر از الزامات رمز عبور جدید برای قربانیان احتمالی هک، این سایت به تمام کاربران اطمینان می دهد که رمزهای عبورشان قوی و منحصر به فرد هستند و از بازکردن ایمیل یا پیوست از فرستندگان ناشناس یا ارائه اطلاعات شخصی به سایت های شخص ثالث خودداری کنند.

اگر چه نقض داده ها نه تنها Coinmama، بلکه گستره ای از شرکت های خارج از بخش رمزنگاری را تحت تاثیر قرار داد، هک نشان دهنده سازگاری سیستم عامل دوم در صنعت در سال جاری است.

در ۱۵ ژانویه، ده ها هزار کیف اتریوم (Ethereum ) که توسط کریپتوپیا (صرافی رمزنگاری نیوزلند) میزبانی شده بودند، هک شده بودند، که باعث خرابی های تخمین زده شده به ارزش ۲۳ میلیون دلار شد، این سرقت تا چند هفته پس از تشخیص حادثه ادامه داشت.

طبق گزارش اخیر از Chainalysis  (شرکت تحقیقاتی بلاک چین  مبتنی بر نیویورک) تخمین زده شده که دو گروه که احتمالا همچنان فعال هستند و هکرها سازماندهی شده اند، یک میلیارد دلار به صورت رمزنگاری پولی را به سرقت برده اند.

برچسب ها

نوشته های مشابه