استخراج ارزهای دیجیتال

نرم افزارهای استخراج بیت کوین و ارز دیجیتال با گوشی موبایل

معمولاً وقتی به استخراج ارزهای دیجیتال فکر می‌کنیم، اولین چیزی که به ذهنمان خطور می‌کند داشتن یک سخت‌افزار بسیار گران است که ممکن است هزاران دلار قیمت داشته باشد. از گوشی موبایل هم می‌توانیم برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کنیم اما مشکلی که هست اینست که این روش خیلی به صرفه نیست.

پلتفرم‌ها و دستگاه‌ها

متأسفانه برای آیفون و آیپد نرم‌افزارهای استخراج ارز دیجیتال زیادی در دسترس نیست. البته، تعدادی «بازی ماینینگ» در فروشگاه اینترنتی اپل (اپ استور) موجوده اما، به‌خوبی نسخه‌های اندرویدی نیستند و از امتیاز بالایی هم برخوردار نیستند.

 

نرم‌افزارهای استخراج برای اندروید

نرم افزارهای زیادی برای استخراج ارزهای دیجیتال برای سیستم عامل اندروید موجود هست اما اخیراً گوگل‌پلی تمام آن‌ها را حذف کرده است و فقط نرم افزار استخراج ارز دیجیتال الکترونیوم در گوگل‌پلی قابل نصب است. با این حال به جز الکترونیوم یک نمونه دیگر از نرم افزارهای استخراج با موبایل را در ادامه معرفی می‌کنیم.

نرم افزار استخراج الکترونیوم

نرم‌افزار الکترونیوم (Electroneum) از نظر کاربران گزینه‌ی بهتری نسبت به برنامه‌ های دیگر هست و امتیاز آن حدود ۳.۸ ستاره است. این اپلیکیشن تاکنون بیش از ۱ میلیون بار دانلود شده و دریافت آن هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت.

الکترونیوم درواقع اولین ارز دیجیتالی است که نرم‌افزار استخراج مخصوصش روی موبایل راه‌اندازی شده است. کاربران این برنامه اظهار داشتند که با استفاده از آن می‌توانند حداکثر ۵۰ هش در ثانیه استخراج کنند. با این‌حال، نرخ هش این نرم‌افزار تا حدود ۳۰ هش در ثانیه می‌تواند کاهش پیدا کند. کاربران می‌توانند با استفاده از تلفن همراه خود به‌طور مجازی از طریق این اپلیکیشن به استخراج الکترونیوم بپردازند.

کاربران بیشماری با استفاده از این برنامه موفق به استخراج الکترونیوم شدند، اما از طرفی، همچنان عده‌ای از آن‌ها اظهار کردند که اگر بیش از ۱۰ الکترونیوم در حسابشان باشد، نمی‌توانند آن‌ها را به کیف پولشان انتقال دهند. از این‌رو، حساب افراد زیادی معلق مانده است. تیم توسعه‌دهنده از این اشکال نرم‌افزاری مطلعند و در تلاشند که این مشکل را رفع کنند.

نرم افزار استخراج DroidMiner

اپلیکیشن DroidMiner BTC/LTC/DOGE Miner توانایی استخراج همه‌ی ارزهای دیجیتالی که از الگوریتم sha-256 یا اسکریپت استفاده می‌کنند را دارد. قیمت دانلود این اپلیکیشن ۰.۹۹ دلار است و بالای ۱۰ هزار بار دانلود شده است. اما، نظراتی که در مورد این اپلیکیشن ثبت شده‌اند، خیلی مثبت نیستند.

امتیاز متوسط آن حدود ۳ ستاره است. با توجه به نظرات ثبت‌ شده، ماینرها با استفاده از دستگاه‌های سطح بالایی مثل تبلت، تنها می‌توانند حدود ۱ مگا هش تولید کنند. همچنین، افراد زیادی اظهار کردند که این برنامه باطری دستگاه را خیلی زود تخلیه می‌کند.

 

هزینه‌ها

اگر می‌خواهید برای استخراج ارزهای دیجیتال از تلفن همراهتان استفاده کنید، باید از هزینه‌های احتمالی آن آگاه باشید. اگرچه هزینه‌ی خرید تلفن همراه یا تبلت بسیار کمتر از خرید تجهیزات سخت‌افزاری استخراج است، اما عمل استخراج برق زیادی مصرف می‌کند و ممکن است دستگاهتان خیلی زود خراب شود.

تاکنون نتایجی مبنی بر به‌صرفه بودن میزان ارز دیجیتال استخراج‌ شده در مدت طول عمر دستگاه نسبت به قیمت خرید آن دستگاه به دست نیامده است.

در نهایت، هزینه‌ی خرید بسته‌های اینترنت همراه هم یکی دیگر از هزینه‌های پیش رو است. با وجود آنکه می‌توان برای کاهش هزینه‌های مصرفی اینترنت همراه، تلفن‌های همراه را به اینترنت بی‌سیم خانگی متصل کرد، تلفن‌های همراه دیگر قابلیت جابه‌جا شدن را نخواهند داشت. زیرا در این صورت تلفن همراه برای استخراج ارز دیجیتال وابستگی زیادی به اینترنت Wi-Fi خواهد داشت.

هزینه‌ی مصرف انرژی هم معیار مهم دیگری است که باید در نظر داشته باشیم، زیرا دستگاه‌های مورد استفاده برای استخراج باید مرتباً شارژ شوند.

 

آیا این روش استخراج به‌صرفه است؟

با در نظر گرفتن این موضوع که هزینه‌ی مصرف انرژی و اینترنت همراه زیاد بوده و همچنین قدرت محاسباتی تلفن‌های همراه پایین است، استفاده از آن‌ها برای استخراج ارزهای دیجیتال به‌صرفه نخواهد بود و بازده خوبی نخواهد داشت.

درحالی‌که احتمالاً شاهد پیشرفت قدرت محاسباتی و کارایی نرم‌افزارهای تلفن‌های همراه و تبلت ها خواهیم بود، به نظر نمی‌رسد این دستگاه‌ها بتوانند به رقیبی برای روش سنتی استخراج تبدیل شوند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید