اخبار

معرفی سیستم هویتی مبتنی بر بلاک چین توسط غول مخابرات ترکیه

روزنامه صباح، روز ۲۶ فوریه گزارش داد که Turkcell خدمات (ارائه دهنده خدمات مخابراتی مستقر در استانبول) یک سرویس مبتنی بر بلاک چین را برای مدیریت هویت مبتنی بر بلاک چین معرفی کرده است.

Turkcell اعلام کرد که محصول جدید بلاک چین خود را در کنفرانس کنگره جهانی موبایل (Mobile World Congress (MWC) 2019) در ۲۵ فوریه ۲۰۱۵ اعلام کرد. راهکار مدیریت هویت  طراحی شده است تا کاربران را تحت کنترل اطلاعات شخصی خود قرار دهد و اطمینان از حریم خصوصی با توجه به مقررات حفاظت از اطلاعات عمومی (GDPR) مورد نیاز است.

در حالی که سیستم های مدیریت هویت موجود در نظر دارند داده های کاربران را با اشخاص ثالث به اشتراک بگذارند، به نظر می رسد که محصول مبتنی بر بلاک چین ترکسل، به طور مشخص، اطلاعات مورد نیاز کاربر را در یک بلوک زنجیره ذخیره می کند و فرایندهای تایید هویت اضافی را حذف می کند. ترکسل همچنین یک مورد استفاده از کمک مالی مبتنی بر بلاک چین ارائه داد که شامل راه حل مدیریت هویت برای تأیید واجد شرایط بودن کمک های مالی برای کسانی است که نیاز دارند.


طبق گزارش سرکان اوزتورک، معاون اجرایی ارشد خدمات مشتریان و فن آوری اطلاعات ترکسل، “استفاده از تکنولوژی بلوچین برای بهبود تجربه مشتری خدمات دیجیتال و راه حل های ما، که یکی از اولویت های اصلی در طراحی خدمات ما است، ضروری است.” اوزتورک همچنین تاکید کرد که تلاش ها “به ما کمک خواهد کرد خدمات دیجیتال ما را بهبود بخشد و بار را در تجربه مشتری افزایش دهد.”

ترکسل که در سال ۱۹۹۴ تاسیس شد، اپراتور دیجیتالی مقر آن در ترکیه است و در ۹ کشور فعالیت می کند. در سال ۲۰۱۸، درآمد خالص این گروه ۲ میلیارد یورو (۳۷۷ میلیون دلار) بود، در حالی که درآمد این شرکت ۲۱ درصد بیشتر از سال قبل بود.

بلاک چین به طور گسترده در بخش مخابرات در سطح جهانی پذیرفته شده است. کوین گراف (Cointelegraph) گزارش داد که بزرگترین شرکت مخابراتی چند ملیتی اسپانیا، Telefonica، با مایکروسافت همکاری می کند تا نوآوری های دیجیتال خود را با استفاده از فناوری بلاک چین و هوش مصنوعی گسترش دهد. به گفته گزارش، این همکاری ها شامل پیشرفت های تکنولوژیکی مبتنی بر مشتری می شود که بر اساس کار قبلی انجام شده توسط دو شرکت است.
همچنین در ماه جاری یکی از بزرگترین شرکت های مخابراتی کره جنوبی، اپراتور شبکه های بی سیمی اس‌کی تلکام (SKT)، و پنجمین شرکت مخابراتی بزرگ دنیا، دویچه تلکوم در آلمان، از تشکیل تیم مشترکی برای توسعه یک راهکار تجاری و مبتنی بر بلاک چین برای احراز هویت تلفن همراه خبر دادند که می تواند در کنترل دسترسی، معاملات و قراردادها کاربردی باشد.

برچسب ها

نوشته های مشابه