آرشیو

بین قیمت ارز دیجیتال و استخراج رمزارز‌ها چه ارتباطی وجود دارد؟

بازار کریپتو مملو از عواملی است که ارزش‌گذاری آن را تعیین می‌کنند. اگر می‌خواهیم در جریان بازار باقی بمانیم و بهتر تصمیم‌گیری کنیم لازم است که از قیمت لحظه ای ارز دیجیتال با خبر باشیم. اما دقیقاً چه عواملی روی قیمت بازار کریپتوکارنسی اثر می‌گذارند. باید بگویم که استخراج ارز دیجیتال می‌تواند بسیار روی این موضوع اثرگذار باشد. اگر لیست قیمت ارز دیجیتال را در صرافی‌های مختلف از جمله صرافی ارز دیجیتال والکس مشاهده کرده باشید، قطعاً دیده‌اید که قیمت برخی از این کریپتو‌ها از برخی دیگر بیشتر دچار نوسان می‌شوند. شاید برایتان این موضوع همیشه مورد سؤال بوده باشد که چرا بیت کوین پس از این همه سال همچنان ارزش خود را حفظ کرده است و همچنان هم به عنوان باارزش‌ترین کریپتوی موجود و حال حاضر در جدول قیمت ارز دیجیتال قرار گرفته است. اگر این سؤالات ذهن شما را درگیر کرده است این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا بینش بهتری نسبت به شکل‌گیری قیمت ارز دیجیتال پیدا کنید. ما در این مقاله با تمرکز پیرامون نحوه استخراج کریپتو روشن می‌کنیم که چرا استخراج ارز دیجیتال روی قیمت آن اثر می‌گذارد.

استخراج سخت و آسان، عاملی برای ارزش‌گذاری

اگر بخواهیم نحوه استخراج بیت کوین را به عنوان مثال در نظر بگیریم؛ بیت کوین یکی از محبوب‌ترین ارز‌های دیجیتال است که تعداد محدودی از توکن‌های آن در شبکه بلاک چین وجود دارد. برای این‌که یکی از این بیت کوین‌ها به دست بیاید، لازم است که فرایندی پیچیده و کامپیوتری، یک سری معادلات ریاضی دشوار را حل کند. همچنین سیستم بیت کوین یک سیستم غیرمتمرکز است. غیرمتمرکز بودنش به این معناست که نهادی مسئولیت تراکنش‌های مالی را در بلاک چین بیت کوین را بر عهده ندارد. بلکه مسئولیت و ایمنی شبکه بیت کوین و تراکنش‌هایش وابسته به استخراج‌کنندگان است. یعنی افرادی که توکن‌ها را به دست می‌آورند. لیست قیمت ارز دیجیتال نیز تحت تأثیر این عامل قرار می‌گیرد ولی چرا این اتفاق می‌افتد؟

موضوعی که باید به آن توجه داشته باشیم این است که استخراج یا ماین کردن بیت کوین بسیار بسیار دشوار است. علاوه بر این تعداد محدودی از آن وجود دارد. در حال تقاضا برای بیت کوین بسیار زیادی است. دارایی‌ای که عرضه‌اش دشوار و تقاضا برای آن زیاد باشد، قیمت و ارزش آن افزایش پیدا می‌کند. بنابراین این طور نتیجه می‌گیریم که عرضه و تقاضا عامل اصلی‌ای است که سبب می‌شود ارز دیجیتالی که استخراج آن دشوار باشد و تقاضا برای آن بیشتر باشد، ارزش بیشتری در جدول قیمت ارز دیجیتال پیدا کند. البته همه ارز‌های دیجیتال به دشواری بیت کوین استخراج نمی‌شوند یا مثل بیت کوین تعداد محدودی از آن‌ها وجود ندارد. علاوه بر این ارز‌های دیجیتالی نیز وجود دارند که ماین کردن آن‌ها دشوار است ولی تقاضای کمی برایشان می‌شود بنابراین قیمتشان نیز در لیست قیمت ارز دیجیتال افزایش پیدا نمی‌کند. ولی به طور کلی ارتباطی دقیق بین نحوه استخراج کریپتو و قیمت و ارزش آن وجود دارد. حال باید بدانیم که چرا دانستن قیمت لحظه ای ارز دیجیتال می‌تواند روی سرمایه‌گذاری اثرگذار باشد.

قیمت لحظه ای

 

اهمیت دنبال کردن قیمت لحظه ای ارز دیجیتال چیست؟

وقتی که می‌خواهید روی یکی از رمزارز‌ها سرمایه‌گذاری کنید باید عوامل متعددی را در نظر بگیرید. آیا ارز دیجیتال اصلی است یا جزء آلت کوین‌هاست؟ هیجانات بازار چقدر روی آن ارز دیجیتال اثر می‌گذارند؟ جایگاه آن کریپتو در جدول قیمت ارز دیجیتال کجاست؟ به هر صورت وقتی قصد سرمایه‌گذاری دارید باید بدانید که آشنایی و آگاهی از بازار و قیمت ارز دیجیتال از اهمیت بالایی برخوردار است. بعضی وقت‌ها تغییرات هیجانی در بازار باعث می‌شوند که سود یا ضرر زیادی شامل حال افراد شود بنابراین دنبال کردن لیست قیمت ارز دیجیتال بسیار اهمیت دارد.

جمع‌بندی

در این مقاله تلاش کردیم تا به شما نشان دهیم ارتباط میان قیمت ارز دیجیتال و استخراج کردن آن چگونه است. همان‌طور که گفتیم این مسأله مربوط به عرضه و تقاضا می‌شود. جدول قیمت ارز دیجیتال دستخوش عوامل متعددی می‌شود که از مهم‌ترین آن‌ها باید به نحوه استخراج رمزارز اشاره کنیم.

منبع :

https://techna.news/what-is-relationship-between-cryptocurrency

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید